Jump to content

Road America


Recommended Posts

Καλημερες και καλη βδομαδα σε ολους!

Εξοντωτικη η ποινη κυριοι αγωνοδικες αλλα...δικαιη!

Δεν υπηρχε περιπτωση με τετοια παρεα να μην τρεξω!

Star of the race ο @geovas77!!!!

Pole+race win!!!!Απλα και ωραια!!!Μπραβο Γιωργο!!!Οδηγαρα!!

Απο πισω μια ανασα ο @panosdimip,40 λεπτα πιεζε αλλα προσεχοντας και λιγο τον κωλο του!!!

Καλως για μενα δεν ρισκαρε καθως το πρωταθλημα ακομα τρεχει(2 αγωνες ακομη!!!!),παρα τις παραινεσεις,μετα τον αγωνα,του @rapid_fast!!!

Δεν ξερω αν αλλος κανει καλυτερα αυτο το κολλημα και πρεσαρισμα απο τον γιατρο!Νομιζω ειναι πιο δυσκολο να ακολουθεις σε αποσταση μικροτερη του sec.

παρα σε αποσταση μεγαλυτερη η να προηγεισαι,για τον απλο λογο οτι δεν βλεπεις δρομο και αν ο πρωπορευμενος αλλαξει γραμμη(χαλασει) η φρεναρει νωριτερα(μαγκειες) τι κανεις?

Μπραβο λοιπον και στους δυο πρωτους!!!

3ος ο @spyder,σταθερος και συνεπης οδηγος,ειχε τους πρωτους απο κοντα,αξιος!!

4ος ο @rapid_fast,βιρτουοζος των σεταπ,μας τρελανε παλι με τις χαμηλες αεροτομες του!!!Κερδισε θεσεις με την σταθεροτητα και ταχυτητα του!!

Damage limitation για μενα,5ος σε τετοιο grid μαλλον πολυ καλα!!!Βεβαια κατεβηκα,ετρεξα ασχετως αποτελεσματος,το χαρηκα ειδικα μια μαχη με τον @andre με παραξυπνησε ωσπου στην αριστερη 90αρα μετα την κατηφορα μου εφυγε ο κωλος και στουκαρα στον τοιχο,στραβωσε το τιμονι και.....στοχος μου μετα ο τερματισμος!

@sC_w0lveS,γιατι ρε Κωστα δεν ετρεξες quali?Το πας το μεγκαν γιατι δεν μπαινεις πιο δυνατα με τσαμπουκα?

@andre,μεσα στην φωτια παλι,ξεκινημα με φιλια και αγκαλιες,ατυχος και συ,τοχασες νομιζω πατωντας ατσαλα καποιο κερμπ.Οι θεσεις σου δεν δειχνουν την ταχυτητα σου.

@mad_dog,το ειπαμε χθες το βραδυ,το ξαναλεμε,οταν κανεις πρακτις ΟΧΙ οφλαιν αλλα μαζι μας,εισαι στους πρωτους.Βεβαια το μυαλο σου,οπως και πολλων,δεν ηταν στον συγκεκριμενο αγωνα αλλα .....2 βδομαδες ουτε ενα night practice session,ουτε ενας αγωνας(τεστ),μας εφαγαν οι θεωριες,φιλοσοφιες και μαγκιες.

Φωτια στο πρωταθλημα και παμε για Palm Beach!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Eχτές μετά από καιρό αποφάσισα να τρέξω λίγο rF2, που είχα πολύ καιρό (νομίζω από τον πρώτο αγώνα του πρωταθλήματος στο Ohio) να συμμετάσχω σε αγώνα. Η αλήθεια είναι ότι μετά τη βλάβη της τιμονιέρας και την επιστροφή της σχεδόν ένα μήνα αργότερα κυρίως ασχολούμαι με το AMS τρέχωντας είτε offline είτε σε αγώνες Club Racing στο RD και μου έχει κλέψει την καρδιά η Reiza με τα καταπληκτικά DLC πού έχει κάνει release.

Καλή ευκαιρία η Road America που είναι στο iR μία από τις αγαπημένες μου πίστες και την ξέρω καλά να πιάσω πάλι το Megane. Η πίστα έχει αρκετές διαφορές με τη Laserscan έκδοση της αλλά τα βασικά όπως οι γραμμές και η ταχύτητα με την οποία μπαίνεις στις στροφές ευτυχώς παραμένουν ίδια. Μπήκα λοιπόν από νωρίς, χρησιμοποίησα σαν βάση το set από το Mid Ohio και σιγά σιγά με κάποιες αλλαγές κατέβηκαν οι χρόνοι μου σε ανταγωνιστικό επίπεδο. Νομίζω ότι δεν είχατε ξεσκιστεί στο practice και αυτό ήταν σαφώς υπέρ μου αφού με εξέπληξε όταν είδα την pole μετά από το Qualify.

Στον αγώνα έκανα μόλις ένα λάθος κάπου στο πρώτο δεκάλεπτο στην τελευταία στροφή της πίστας , μετά από ένα ελαφρό stutter που είχα ψιλοέχασα τα φρένα αλλά ο Πάνος δεν κατάφερε στην ευθεία εκκίνησης τερματισμού να με περάσει αφού φρόντισα να τοποθετήσω το αυτοκίνητο στην εσωτερική για την πρώτη στροφή μετά τη γραμμή εκκίνησης-τερματισμού. Στη συνέχεια για ολόκληρο τον υπόλοιπο αγώνα μία ανέβαινε η διαφορά στο ένα δευτερόλεπτο, μία έπεφτε κάτω από αυτό αλλά με ψυχραιμία και σταθερούς χρόνους κατάφερα να διατηρήσω την πρωτοπορία μέχρι τέλους.

 

Μεγάλη εξέλιξη από τον @spyder, όταν του έρθει το OSW νομίζω θα τον ψάχνουμε αφού το μόνο σίγουρο είναι ότι θα είναι ακόμα πιο σταθερός άν όχι πιό γρήγορος. Ο @panosdimip πολύ σταθερός ώς συνήθως, νομίζω δεν ήθελε να διακινδυνεύσει κάποια επαφή και γι'αυτό δεν με πίεσε περισσότερο αλλά το να μένεις τόσο κοντά πίσω από ένα άλλο αυτοκίνητο με μειωμένο οπτικό πεδίο για σαράντα λεπτά είναι πραγματικά πολύ πολύ δύσκολο. Ο @marmagas πολύ γρήγορος στο practice αλλά μάλλον κάτι δεν του πήγε καλά στο Qualify και στον αγώνα στη συνέχεια. O@andre νομίζω ότι θέλει προπόνηση σε αγώνες για να βρεί ρυθμό και να του φύγει το άγχος του online με πραγματικούς οδηγούς, νομίζω θα του κάνει καλό να πάρει και ένα δεύτερο sim που έχει καθημερινούς αγώνες online στο Race Department ή αλλού. O @sC_w0lveS δεν έτρεξε κάν qualify, κάποια στιγμή Κωστή θα πρέπει να διεκδικήσεις κάτι περισσότερο από τη συμμετοχή, πρέπει να το πιστέψεις και λίγο. Τον @rapid_fast τον έχει φάει η δουλειά και τα ταξίδια αλλά το παλεύει όποτε είναι στον υπολογιστή. Τελευταίο άφησο τον μέγιστο Πιλότο @mad_dog, δεν έχω κάποια συμβουλή αφού ως συνήθως θα κάνει του κεφαλιού του :oregonian_winesmiley:, εχτές μετά από πέντε αγώνες πρωταθλήματος ανακάλυψε το rolling start και φυσικά κατάφερε να τα κάνει σκ@τά και να φάει penalty :s0119:

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

O @sC_w0lveS αδικεί τον ευατό του.

Δεν ξέρω αλλά μετά από τόσο καιρό στο rF2 έχει γίνει ανταγωνιστικός, χτυπά καλούς χρόνους και καλό είναι να κατεβαίνει και quali !!!

Eίναι κρίμα να μην κατεβαίνεις quali. Στο quali εγώ έκανα λάθος μετά δεν μπορούσα να βγω για άλλο γύρο επειδή δεν είχα καύσιμα. Αν έβγαινες στο quali θα με περσνούσες.

Δεν αφήνεις ποτέ το quali !

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites


Ο ραπιντούλης προσπαθεί μέσω των αεροτομών να μεταμορφώσει όλες τις πίστες σε Μοnza.......

Μα αλήθεια δεν σας καταλαβαίνω..
Αν παω με τετοιες αεροτομες που λετε σε αυτή την αστεία πίστα με τι αεροτομες θα παω στο μονακο;
Κακως πήγα με 4 αεροτομη..
Μαλλον ηθελε 1 ή 2 σε αυτη την πιστα..
Και περισσοτερο πισω τα φρενα γιατι τα πισω λαστιχα ηταν 92 και 88..
Δεν παμε γρήγορα. Μετα απο 40 λεπτα τα λαστιχα επρεπε να ειναι στο 40 με 50..
Κανουμε οικονομια στα λαστιχα και χανουμε χρονο..


Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια στον Γιωργο για τη νικη και μπραβο σε οσους συμμετειχαν στον αγωνα.

Λυσαξατε ρε με το qualify. Αν δω στο practice οτι ειμαι στο τελος απο χρονους το θεωρω περιττο να τρεξω quali αφου δε θα αλλαξει κατι. Παλι στο τελος θα ειμαι. Δεν ειναι και το φορτε μου τα hot laps.
Στοχος ειναι παντα η σταθεροτητα στον αγωνα. Xτες χωρις να ιδρωσω κερδισα 2 θεσεις απο αυτο. :P

Αυτο που πραγματικα χαρηκα χτες ηταν η αποδοση του Πιλοτεου στον αγωνα.
Το παλεψε αρκετα χτες.
Μια με τις "default" (παραλιγο νυχτερινες) ωρες και μια με το απο το πουθενα rolling start.
Τον τιμωρησε, ομως το ιδιο το παιχνιδι...

Spoiler

Τα λεμε στον επομενο αγωνα, ελπιζω χωρις μαγειρεματα παλι :P

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, rapid_fast said:


Μα αλήθεια δεν σας καταλαβαίνω..
Αν παω με τετοιες αεροτομες που λετε σε αυτή την αστεία πίστα με τι αεροτομες θα παω στο μονακο;
Κακως πήγα με 4 αεροτομη..
Μαλλον ηθελε 1 ή 2 σε αυτη την πιστα..
Και περισσοτερο πισω τα φρενα γιατι τα πισω λαστιχα ηταν 92 και 88..
Δεν παμε γρήγορα. Μετα απο 40 λεπτα τα λαστιχα επρεπε να ειναι στο 40 με 50..
Κανουμε οικονομια στα λαστιχα και χανουμε χρονο..


Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα ήθελα να τρέξουμε μια Monza όπου είσαι μέτρ στο setup ,για να δούμε αν το megan σηκώνει τέτοια κόλπα όπως σήκωναν τα gt3 .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δες το αλλιως,

απο την μανα του το μεγκαν ερχετε στημενο υποστροφικο,για λογους οδηγησης και μη βρισιματος και δεν σε ξαναπιανω!(φανταστειτε πρωτη στροφη τετακε-υπερστροφικο).

Με μικρη κλιση στην πτερυγα πισω εχεις λιγοτερο load πισω(σε περιπτωσεις),σωστα?

Αποτελεσμα να γλιστραει το πισω αρα να τρωει τα πισω λαστιχα,σωστα?

Τωρα το ζουμι,μας ειπες οτι τα πισω σου ελαστικα ηταν καινουργια με τα 40 λεπτα αγωνα,αρα τι εκανες?

Εφαγες τα μπροστα απο υποστροφη πιο πολυ και οχι φρενα(αν και εδω θελει πολυ κουβεντα,στυλ και πιεση στο πενταλ,αφημα σταδιακο,φρεναρισμα μονο σε ευθεια και αλλα πολλα),πισω αρκεστηκες στην λιγη προσφυση που ειχες στις εξοδους των στροφων που μαλλον εχανες χρονο πιο πολυ απο οσο κερδιζες στις ευθειες και στην παραβολικη(εδω θελει παλι κουβεντα).Σε ολα αυτα δεν λαμβανουμε υποψιν αναρτησεις και γεωμετριες αυτων.

Ηταν μονοδρομος για σενα να μενεις οσο περισσοτερο μπορουσες στο γκαζι στην παραβολικη διοτι με το παραμικρο αφημα το πισω θα ξεκολλουσε και σπιν.

Μενοντας στο γκαζι ΕΤΡΩΓΕΣ-ΕΚΑΙΓΕΣ τα μπροστα!

Ολα αυτα τα ξερεις και καλο για ολους ειναι να μας τα λες πριν τον αγωνα αλλα σαν νεος πατερουλης σε συγχωρουμε!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δες το αλλιως,

απο την μανα του το μεγκαν ερχετε στημενο υποστροφικο,για λογους οδηγησης και μη βρισιματος και δεν σε ξαναπιανω!(φανταστειτε πρωτη στροφη τετακε-υπερστροφικο).

Με μικρη κλιση στην πτερυγα πισω εχεις λιγοτερο load πισω(σε περιπτωσεις),σωστα?

Αποτελεσμα να γλιστραει το πισω αρα να τρωει τα πισω λαστιχα,σωστα?

Τωρα το ζουμι,μας ειπες οτι τα πισω σου ελαστικα ηταν καινουργια με τα 40 λεπτα αγωνα,αρα τι εκανες?

Εφαγες τα μπροστα απο υποστροφη πιο πολυ και οχι φρενα(αν και εδω θελει πολυ κουβεντα,στυλ και πιεση στο πενταλ,αφημα σταδιακο,φρεναρισμα μονο σε ευθεια και αλλα πολλα),πισω αρκεστηκες στην λιγη προσφυση που ειχες στις εξοδους των στροφων που μαλλον εχανες χρονο πιο πολυ απο οσο κερδιζες στις ευθειες και στην παραβολικη(εδω θελει παλι κουβεντα).Σε ολα αυτα δεν λαμβανουμε υποψιν αναρτησεις και γεωμετριες αυτων.

Ηταν μονοδρομος για σενα να μενεις οσο περισσοτερο μπορουσες στο γκαζι στην παραβολικη διοτι με το παραμικρο αφημα το πισω θα ξεκολλουσε και σπιν.

Μενοντας στο γκαζι ΕΤΡΩΓΕΣ-ΕΚΑΙΓΕΣ τα μπροστα!

Ολα αυτα τα ξερεις και καλο για ολους ειναι να μας τα λες πριν τον αγωνα αλλα σαν νεος πατερουλης σε συγχωρουμε!!!

 

 


Εσενα προσωπικα σου εκοβα 2 δεκατα στον γύρο..
Επειδη ημουν υπερστροφικος αφηνα μεσα στη στροφη λιγο το γκαζι και ισιωνα τη μουρη.
Τα λάστιχα τα έτρωγα μονο στο φρενο απο οτι ειδα.
Μεγαλη κουβεντα αλλα οσο πιο ασταθες πισω τοσο καλυτερο μπροστα

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον δεν τα ειδες καλα τα γυρολογια,μεχρι τον 9ο που στουκαρα  ΜΟΝΟ  στον 5ο και στον 8ο εγραψες καλυτερο χρονο,στους αλλους 6 ησουν αργοτερος.

Στον 1ο-2.16.2 εσυ 2.14.7 εγω

        2ο-2.11.3 εσυ 2.11.0 εγω

        3ο-2.11.0 εσυ 2.10.9 εγω

        4ο-2.11.9 εσυ 2.11.1 εγω

        5ο-2.10.8 εσυ 2.11.6 εγω (πρωτη φορα)

        6ο-2.11.0 εσυ 2.10.8 εγω

        7ο-2.10.9 εσυ 2.10.8 εγω

και    8ο-2.11.0 εσυ 2.11.7 εγω(δευτερη φορα).

Προσωπικα κανεις λαθος.

Οι τρεις μπροστα πηγαιναν πολυ γρηγορα ανarrow-10x10.png δεις στο Rf2 rank τους γρηγορους χρονους ειναι στο 2.08(που μαλλον μπορει σε οφλαιν),εμεις πισω δεν το πηγαιναμε γρηγορα.

Ανarrow-10x10.pngηταν ασταθες πισω θα σου ετρωγε λαστιχο πισω,δεν σου ετρωγε αρα μολις εχανες τον κωλο διορθωνες με τιμονι και εκει τα εφαγες τα μπροστα,επισης αυτος ο τροπος οδηγησης δεν ειναι και ο ταχυτερος στην πιστα,εκ του αποτελεσματος.

Εμπαινες με πολλα για να ισορροπησεις τον χαμενο χρονο της εξοδου αφου ΔΕΝ ειχες πισω grip με αποτελεσμα να φρεναρεις με κομμενο τιμονι αρα παν τα μπροστινα.

Ααα και κατι ακομα,ο @panosdimip,κολλημενος πισω απο @geovas77 στην ουσια πηγαινε χωρις πτερυγα πισω αλλα ειδες πως το πηγαινε ο πο@@@ης?????

Για μενα αυτος ο αγωνας εχει 2 νικητες!!!

 

 

 

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, marmagas said:

Το βρηκα

Στο τελος λεει <ideal setup for him is low speed oversteer and high speed understeer>

Ασταθεια πισω σε γρηγορες καμπες μαλλον δεν.....

Μα.. αυτό που λέω και εγώ λέει ο μπάρμπας...

Είχαμε καμιά γρήγορη στροφή και το συζητάμε?

Μια παραβολική παρατεταμένη με 4η και 142 χλμ όλη και όλη...

High speed είναι η στροφής με 200 και βάλε παιδιά...

 

4 hours ago, panosdimip said:

Capture.JPG

Ναι ρε φίλε.. έτσι.. έτσι....!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Aπο τον οδηγο,αφου για σενα δεν υπαρχουν γρηγορες καμπες,καπου λεει

There are some blazingly fast corners if you are set up correctly – 7, The Carousel (9&10), the “Kink” (11) and 13.
There are some relatively fast sweepers (14 and 1) and there is turn 12, which you enter off the fastest straight of the
track.

4 γρηγορες οχι 1.

Υποψιν το μεγκαν δεν παει 300χλμ..

Απο ολα τα παραπανω μονο σε αυτο διαφωνεις?

Ο χαρτης της πιστας για να δεις τις στροφες!

 

 

 

Lap-of-RA.pdf

CompetitorMap_2015.pdf

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, rapid_fast said:

Εσενα προσωπικα σου εκοβα 2 δεκατα στον γύρο..
Επειδη ημουν υπερστροφικος αφηνα μεσα στη στροφη λιγο το γκαζι και ισιωνα τη μουρη.
Τα λάστιχα τα έτρωγα μονο στο φρενο απο οτι ειδα.
Μεγαλη κουβεντα αλλα οσο πιο ασταθες πισω τοσο καλυτερο μπροστα

Καλη η κουβεντα αλλα εκανες 4 προτασεις που μαλλον εισαι 4 στα 4 λιγο ....off.

Με ερεθισες με το 'προσωπικα' που ειπες,λοιπον ραπιντ,το 2.08.6 στο πρακτις σημαινει οτι ειχα την ταχυτητα,αλλα στο κουαλι και στον αγωνα τα σκατωσα.

Σε κανενα σεκτορ δεν εκανες καλυτερο χρονο απο μενα και μαλιστα εχανες πολυ στο 3ο σεκτορ,με τις γρηγορες καμπες!

Οτι θες λεγε για το σεταπ σου αλλα μαλλον σε εκανε αργο.Τωρα με τα ανarrow-10x10.png δεν κανουμε συζητηση αλλα νομιζω δεν θα με επερνες  αν το μεγκαν μου ηταν σε καλη κατασταση.

Παντα χαιρομαι να κανουμε τετοιες κουβεντες και οχι μλκες.

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά τι να πω;  Απλά σας θαυμάζω. Από τον πρώτο μέχρι και τον τελευταίο ;;;;;;:crazy:

Μάλλον πρέπει να το ρίξω στο :reading: . Τέταρτος αγώνας, τετάρτη μπαριέρα. Και να θέλει και pit stop πάλι. Δεν γίνεται να έχω στούκα χωρίς pit stop!

Είδα τον @marmagas Δημήτρη να φεύγει σε μια αριστερή, λίγο εκτός και να ξαναμπαίνει , λέω μην κάνω κάνα λάθος και τον βρω έτσι όπως έρχομαι, κόβω λίγο ακόμα αριστερά , έφυγα.

Πάντως  δεν την είχα την πίστα. Πήγαινα 1-2-3 sec πιο αργά στον γύρο. Τώρα set up κάτι άλλο δεν ξέρω. 

Καλά, είδα το replay του αγώνα και έπαθα πλάκα με την σταθερότητα των @geovas77 @panosdimip @spyder  στις θέσεις 1-2-3.

Για τον Πάνο και τον Γιάννη ήξερα. Τον Γιώργο τον είδα πρώτη φορά . Συγχαρητήρια .

@sC_w0lveS Κώστα αν είχε άλλους 40 γύρους σε έφτανα να ξέρεις. Γιαυτό άσε την σταθερότητα και βουρ μπας και και σε περάσω ρε φίλε.

Πάντως τα βιντεάκια σου είναι όλα τα λεφτά. Τα περιμένω με ανυπομονησία.

 @rapid_fast ξανά sorry ρε συ , πάλι σε βρήκα. Αλλά είδα το πάτησες και πέρασες και τον Jim . Ωραίος.

Τελευταίο άφησα εσένα @mad_dog Φιλοθεε, γιατί....  Μάντεψε γιατί.

 

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Καλη η κουβεντα αλλα εκανες 4 προτασεις που μαλλον εισαι 4 στα 4 λιγο ....off.

Με ερεθισες με το 'προσωπικα' που ειπες,λοιπον ραπιντ,το 2.08.6 στο πρακτις σημαινει οτι ειχα την ταχυτητα,αλλα στο κουαλι και στον αγωνα τα σκατωσα.

Σε κανενα σεκτορ δεν εκανες καλυτερο χρονο απο μενα και μαλιστα εχανες πολυ στο 3ο σεκτορ,με τις γρηγορες καμπες!

Οτι θες λεγε για το σεταπ σου αλλα μαλλον σε εκανε αργο.Τωρα με τα ανarrow-10x10.png δεν κανουμε συζητηση αλλα νομιζω δεν θα με επερνες  αν το μεγκαν μου ηταν σε καλη κατασταση.

Παντα χαιρομαι να κανουμε τετοιες κουβεντες και οχι μλκες.


Μα και εγω χαίρομαι να μιλάμε...
Θα με μάθετε στο τελος να κανω καλυτερα σεταπια...
Χα χα χα χα...
Δεν ειδα τα γυρολογια να σου πω την αλήθεια..
Θυμαμαι να ειμαι στα 3.8 απο εσενα και ειδα να κατεβαίνει η διαφορα στα 2.4 νομιζω οταν σου γυρισε..
Το ειχα δεδομενο μεσα στον αγωνα οτι θα σε ειχα κολλήσει απο πισω και εψαχνα συνεχεια να δω με τι τροπο θα εφτανα στον χρονο του βασμουλακη..
Μάλιστα υπολογιζα οτι θα φαγωθειτε με τον σπηντερ και θα χάσετε αμφοτεροι χρονο.



Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Aπο τον οδηγο,αφου για σενα δεν υπαρχουν γρηγορες καμπες,καπου λεει

There are some blazingly fast corners if you are set up correctly – 7, The Carousel (9&10), the “Kink” (11) and 13.
There are some relatively fast sweepers (14 and 1) and there is turn 12, which you enter off the fastest straight of the
track.

4 γρηγορες οχι 1.

Υποψιν το μεγκαν δεν παει 300χλμ..

Απο ολα τα παραπανω μονο σε αυτο διαφωνεις?

Ο χαρτης της πιστας για να δεις τις στροφες!

 

 

 

Lap-of-RA.pdf

CompetitorMap_2015.pdf


Η πρώτη στροφή ηταν με 4η ταχυτητα..
Η καρουζελ με 5 και 140 και στο τελείωμα 4 ταπα γκαζι και υποστροφη ή 5η και ταπα γκαζι χωρις υποστροφη.
Αμέσως μετα την καρουζελ ταπα γκαζι και 6η στην ψευτοστροφη..
Η αμεσως επομενη με 3η και λιγο γκαζι και μετα 5η και σταθερο στην αριστερη.
Την οποια για να παρεις σωστα επρεπε να βγεις δεξια εξω απο την πιστα..
Anyway..
Αν αυτη η πιστα ειναι με γρήγορες στροφες καμπες που ζητουν αεροτομες η ιμολα το σπα η ιαπωνια η βαρκελωνη και η λαγκουνα σεκα τι ειναι;
Δε συμφωνώ με τον οδηγο αγωνων.
Επιμένω οτι η αεροτομη 4 που ειχα ηταν υπερβολική..
Θα επανέλθω δριμύτερος με καλυτερα σεταπια!!

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, rapid_fast said:

Θα επανέλθω δριμύτερος με καλυτερα σεταπια!!

Ελπίζω να κρατήσεις την υπόσχεση και να μπεις δυναμικά όπως σου αξίζει ,αντε να δούμε να γίνεται χαμός εκεί μπροστά ,άντεεεεε.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο Γιώργο για τη νίκη του και φυσικά σε όλους που τρέξανε. Practice δεν είχαμε κάνει μόνο τη 1η μέρα που ανέβηκε ο server. Είχαμε καταλήξει σε 8 αεροτομή αλλά μία μέρα πριν δοκίμασα 6 σε offline και έκανα 2.08.94 οπότε το άλλαξα. Κέρδιζα λίγο στα 2 πρώτα κομμάτια έχανα στο τελευταίο όμως. Στη παραβολική πήγα να το χάσω 2 φορές τη μία επειδή ήμουν πολύ κοντά στο Πάνο και αεροδυναμική γιοκ. Για 12 γύρους απ'τους 19 πηγαίναμε τραινάκι στο μισό με ένα δευτερόλεπτο διαφορά, συναρπαστική μάχη, το ωραίο είναι ότι προσέχαμε και δεν υπήρξε καμμία επαφή μεταξύ μας. Μπράβο και πάλι παιδιά!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...