Jump to content

pcgamingforum - Το καφενείο των simracers - Γενική Συζήτηση - Aγώνες


sC_w0lveS

Recommended Posts

"Ο Γιωργίκας πάει στο Παρίσι και γνωριζει μια κούκλα Γαλλίδα.."

anekdoto-new-600x374.png

Ο Γιωρίκας είναι ένας έμπορος επίπλων και έφτασε στην Γαλλία για επαγγελματικό ταξίδι. Εκεί στο ξενοδοχείο που διέμενε, γνώρισε μια πολύ όμορφη Γαλλίδα… Όμως, το πρόβλημα ήταν ότι αυτός μιλούσε μόνο αγγλικά και η άλλη μόνο γαλλικά, έτσι ήταν αδύνατο να συνεννοηθούν με λόγια. Βγάζει, λοιπόν, ο Γιωρίκας ένα μπλοκάκι κι ένα στυλό και ζωγράφισε ένα ταξί. Αυτή του χαμογέλασε και πήραν ένα ταξί και πήγαν…
  μια βόλτα σε ένα πάρκο. Αργότερα ζωγράφισε ένα τραπέζι κι ένα ερωτηματικό από δίπλα, αυτή συμφώνησε κι έτσι πήγαν για δείπνο. Μετά το δείπνο, ζωγράφισε δυο χορευτές και αυτή ενθουσιάστηκε. Όλο το βράδυ γυρνούσαν στα κλαμπ και όταν ξημερώματα, πια, γύρισαν στο ξενοδοχείο, η Γαλλίδα του ζήτησε το μπλοκάκι. Αυτός της το έδωσε κι εκείνη ζωγράφισε ένα μεγάλο κρεβάτι με ένα ερωτηματικό και του το έδειξε χαμογελώντας με νόημα… Από τότε πέρασαν δυο μήνες και ο Γιωρίκας ακόμη αναρωτιέται πώς κατάλαβε η Γαλλίδα ότι ήταν έμπορος επίπλων….......

Link to comment
Share on other sites

STEAM RANKINGS:

5.jpg.4f3c089512cc4e66b8fe3881f18cd1d8.jpg

** The numbers of iRacing (88 and 334 peak maximum) are obviously not truthful, as fans of the American simulator mainly use the internal game system, through the browser, rather than the Valve platform.

 

Μας φάγανε τα τρακτέρ και οι νταλίκες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2019 at 1:58 PM, andy said:

Δεν βγάζω άκρη.

Hillclimb=point to point racing δεν έχει πολύ ενδιαφέρον.Ειναι σαν hotlapping,δεν έχει κόντρα σωμα με σώμα.

Πίστες,conversions δεν ξέρω από πού,χαλια τα textures,προηγουμενου αιώνα,σόρρυ.

Αγωνιστικά,εδώ χαμός.Gr5?Από που τα πήρατε?Από rf1 η ΑC?

BOP? 

Θα έχετε πρόβλημα μεγάλο στο workshop.Ο πήχης έχει ανέβει πολύ στο rf2,όλα ήχος+γραφικά+λάστιχο +αναρτηση πρέπει να ειναι πολύ μελετημένα και με άδειες.

Τόσα χρόνια μάπα μοντς κράτησαν τον κόσμο μακριά από το Rf2.

Έχουμε 2019,το simracing προχωράει.

Conversions σε αμάξια και πίστες δεν τραβανε κόσμο εκτός αν είναι πολύ πολύ προσεγμένα.

Δεν τρέχετε στο GT3 πρωτάθλημα,γιατι?

Τελείωσε αυτό?

2ος αγώνας και δεν πατάει ψυχή.

Πιστεύω να ξέρετε καλύτερα εσείς.

καλή επιτυχία

Διαβασμένος φαίνεσαι.

 

Καλή επιτυχία και σε σένα bro. 

Μην διστάσεις να μας ενημερώνεις για τις αγωνιστικές σου δραστηριότητες όπου και αν είναι αυτές. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζω άκρη.
Hillclimb=point to point racing δεν έχει πολύ ενδιαφέρον.Ειναι σαν hotlapping,δεν έχει κόντρα σωμα με σώμα.
Πίστες,conversions δεν ξέρω από πού,χαλια τα textures,προηγουμενου αιώνα,σόρρυ.
Αγωνιστικά,εδώ χαμός.Gr5?Από που τα πήρατε?Από rf1 η ΑC?
BOP? 
Θα έχετε πρόβλημα μεγάλο στο workshop.Ο πήχης έχει ανέβει πολύ στο rf2,όλα ήχος+γραφικά+λάστιχο +αναρτηση πρέπει να ειναι πολύ μελετημένα και με άδειες.
Τόσα χρόνια μάπα μοντς κράτησαν τον κόσμο μακριά από το Rf2.
Έχουμε 2019,το simracing προχωράει.
Conversions σε αμάξια και πίστες δεν τραβανε κόσμο εκτός αν είναι πολύ πολύ προσεγμένα.
Δεν τρέχετε στο GT3 πρωτάθλημα,γιατι?
Τελείωσε αυτό?
2ος αγώνας και δεν πατάει ψυχή.
Πιστεύω να ξέρετε καλύτερα εσείς.
καλή επιτυχία
 
 

Φιλε μου, σεβαστές οι απόψεις οπως όλων, αλλα εχω κάποιες ενστάσεις επι αυτών!

1. Δοκίμασες κάπου το μοντ η έστω μεμονωμένα αυτοκίνητα η διαδρομές (αναβάσεις) και έχεις άποψη;;;

2. Πρέπει να εισαι ο πρώτος ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ, που να θεωρεί τις αναβάσεις ως “hotlapping” οπως γράφεις...
Sorry, αλλα παίζει να ειναι ότι πιο άσχετο εχω ακούσει στα 53 χρόνια μου, περι αγώνων και ανταγωνισμού!!!
Δηλαδή σύμφωνα με την λογική σου, οι αγώνες really, WRC κλπ, ειναι ΜΑΠΑ και “hotlapping”, αφού «δεν έχουν μαχες σώμα με σώμα»!
Μήπως έχεις μπερδέψει τις Ρωμαϊκές αρένες και τους μονομάχους;;;
Κάτι σαν Χριστιανοί εναντίων λιονταριών;;;
Αν ναι, ειναι σε αλλο game και όχι σε sim racing!!!

3. Γιατί τόση «ευθιξία» για την υποτιθέμενη «πόρτα» που «θα φάμε» στο workshop???
Μπας και εισαι τίποτα admin εκει??? Χαχαχαχα

Τέλος, να εισαι εντελώς ΣΙΓΟΥΡΟΣ, ότι εμείς θα ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΟΥΜΕ, κάτι που εύχομαι και σε εσένα στους αγώνες σου στις πίστες του κόσμου!!!

Φιλικά (ΠΑΝΤΑ)
Γιώργος


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

"Τρακάρει ένα Lada μια Ferrari"

minions-lol-animated-gif.gif

Είναι o παπάς με το Lada του και τρακάρει έναν τύπο με μια καινούργια Ferrari. H Ferrari έχει γίνει εντελώς άχρηστη και σαν να μη φτάνει αυτό μόλις βγαίνει έξω ο οδηγός της, πιάνει φωτιά και καίγεται σιγά-σιγά. Εκνευρισμένος ο οδηγός αρχίζει και τα χώνει στον παπά:...
«Βρε βλάκα που τα έχεις τα μάτια σου», του λέει «Ολόκληρο STOP δεν το είδες; Γκαβός είσαι; Και πώς έτρεχες έτσι σαν τρελός; Να σκοτώσεις κανένα θέλεις………»
Και ο παπάς του λέει γεμάτος καλοσύνη:
«Καλέ μου άνθρωπε, ηρέμησε. Μόλις ζήσαμε ένα πραγματικό θαύμα! Από μία τόσο σφοδρή σύγκρουση είναι θαύμα να μην πάθουμε ούτε γρατζουνιά!».
Ο τύπος με την Ferrari συνειδητοποιεί πως πράγματι δεν έχει πάθει τίποτα και όταν καταλαβαίνει πως μιλάει σε παπά μετανιώνει για αυτά που είπε και του λέει:
«Έχεις δίκιο παπά μου… σου ζητάω συγνώμη. Σημασία έχει που είμαστε καλά».
Και ο παπάς συνεχίζει:
Έτσι είναι τέκνον μου! Και μας δίνεται η ευκαιρία να δοξάσουμε τον Κύριο πίνοντας αυτό το κρασί που προοριζόταν για την θεία Κοινωνία» και του βάζει ένα ποτήρι μαυροδάφνη.
Πίνει ο τύπος το ποτήρι το κρασί και του το ξαναγεμίζει ο πάτερ:
«Πιες το τέκνον μου. Είναι θέλημα Θεού!» του λέει.
Το πίνει αυτός που είχε άρχισε χαλαρώνει μετά το σοκ και λέει στον παπά:
«Πάτερ σε ευχαριστώ! Το είχα και ανάγκη. Αλλά πιες και εσύ ένα ποτήρι για να δοξάσεις τον Κύριο».
Και του απαντάει ο παπάς:
«Όχι, τέκνον μου. Εγώ θα περιμένω την αστυνομία για το αλκοτέστ».

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μια ξανθια συζητα με 2 φίλες της

tenor.gif?itemid=8042442

Τρεις φίλες, μια ξανθιά, μια καστανή και μια μελαχρινή συζητούν στην καφετέρια.
-Κορίτσια, λέει η καστανή, χτες το βράδυ συμμάζευα το δωμάτιο της κόρης μου και τί είδα κάτω από το μαξιλάρι της; Ένα στρινγκ! Πού να φανταστώ ότι φοράει τέτοια πράγματα η μικρή;
Λέει η μελαχρινή:...
– Τι να σας πω και εγώ, συμμάζευα το δωμάτιο της δικιάς μου κόρης και είδα ένα πακέτο τσιγάρα στο κομοδίνο.Αχ! Πού να φανταστώ ότι…  καπνίζει από τόσο μικρή;
-Άσε άσε, λέει η ξανθιά.Εγώ καθώς συμμάζευα είδα κάτι προφυλακτικά στην ντουλάπα της. πού να φανταστώ ότι η κόρη μου έχει πέος,,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Χρονοταξιδιώτης Παραγγέλνει στην Πιτσαρία «Μήτσος»

back_to_future_3.jpg.d0cd74cb275fc416366777f1a61b4c3a.jpg

Βρισκόμαστε στο Έτος 2030

– Καλησπέρα, πιτσαρία Μήτσος;
– Όχι, κύριε, πιτσαρία Google, εξαγοράσαμε το Μήτσο πριν 7 μέρες.
– Μάλιστα, θα ήθελα να παραγγείλω…
– Βεβαίως, μια πίτσα με σαλάμι, τυρί, μπέικον και παραγεμισμένες άκρες.
– Μα, πως το ξέρετε;
– Ε, αφού αυτό έχετε παραγγείλει τις τελευταίες 12 φορές. Αλλά θα σας πρότεινα να μην βάλουμε μπέικον, γιατί η χοληστερίνη σας είναι ανεβασμένη.
– Ποιος το είπε αυτό;
– Βλέπω τα αποτελέσματα των εξετάσεών σας τα τελευταία 7 χρόνια.
– Ναι οκ, αλλά το ξέρω, και παίρνω φάρμακο για τη χοληστερίνη
– Δεν το παίρνετε τακτικά, σύμφωνα με τα στοιχεία μας, αγοράσατε μόνο ένα πακέτο των 30 το τελευταίο τετράμηνο στο φαρμακείο της γειτονιάς σας.
– Αγόρασα σε άλλο φαρμακείο, άλλα.
– Δεν βλέπω κάτι τέτοιο στον τραπεζικό σας λογαριασμό.
– Πλήρωσα μετρητά!
– Σύμφωνα με την τράπεζά σας, δεν κάνατε κάποια ανάληψη σε αυτό το διάστημα.
– Έχω άλλη πηγή εισοδήματος.
– Δεν βλέπω να έχετε δηλώσει κάτι στην εφορία, είσαστε σίγουρος για αυτό;
– Ξέρεις τι; Έχω σιχαθεί να παρακολουθείτε τη ζωή μου μέσω Facebook, Instagram, Twitter, Whatsapp, και όλα. Θα τα παρατήσω, να πάω σε ένα ερημονήσι στον Ειρηνικό, που δεν θα έχει καν ίντερνετ.
– Επιλογή σας κύριε, απλά να σας ενημερώσω ότι έληξε το διαβατήριό σας πριν 5 εβδομάδες…

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aσε  @spyder σε 'φαγαν στην στροφη,,εισαι πολυ ατυχος ρε,ενα αμαξι πηγες να κανεις και αυτο θα το βαλουν σε αλλο παιχνιδι,στο SEGA,για να τα γραφει ο Μητσος δεν νομιζω να'ναι μουφα

πριν 10 ώρες, το μέλος Dimitris Pappas έγραψε:

Επισης ερχονται και...?

 

s3speCapture.PNG

segarallyCapture.PNG

Link to comment
Share on other sites

"Κύριε αστυφύλακα σώσε με βάλε με μέσα στην μπουζού"

anekdoto-new-600x374.png

 Ένας τύπος πανικόβλητος τρέχει στον δρόμο κοιτώντας διαρκώς πίσω του. Κάποια στιγμή στρίβει σε μια γωνία και περνώντας βιαστικά τον δρόμο, με κίνδυνο να τον χτυπήσουν τα αυτοκίνητα χώνεται μέσα στο αστυνομικό τμήμα που ως δια μαγείας εμφανίζεται μπροστά του!!Εκεί τον σταματάει ένας αστυφύλακας ο οποίος παραξενεμένος τον κοιτάει. Τότε ο τύπος του λέει:...

– Γρήγορα κύριε αστυφύλακα, άνοιξε το κρατητήριο και ρίξε με μέσα.
– Γιατί;
– Έσπρωξα την πεθερά μου για να πέσει στη θάλασσα και να πνιγεί.
– Και την έπνιξες;
– Όχι. Γι αυτό σου λέω. Κλείσε με μέσα

 

Link to comment
Share on other sites

 
"Δυο Αφγανοί χάνονται στον Εβρο και ξανασυναντιούνται στην Ομόνοια…"

minions-lol-animated-gif.gif

Δύο Αφγανοί, που είχαν χαθεί για πολύ καιρό μετά από το «πέρασμά» τους από τον Έβρο, συναντιούνται τυχαία σε κεντρικό… δρόμο της Αθήνας. Ο πρώτος ντυμένος σαν πρίγκιπας, κατεβαίνει απο μια Μερσεντάρα τελευταίο μοντέλο. Ο δεύτερος, κακομοίρης, κρατώντας στα χέρια ένα πακέτο κάλτσες που προσπαθούσε να πουλήσει, λέει στον φίλο του:
«Βλέπω καλοπερνάς! Τί δουλειά κάνεις και τα κονομάς;
-«Ζητιανεύω στο μετρό»...

-«Μή μου λές. Και βγάζεις τόσα πολλά;»
– «Σίγουρα. Δοκίμασε το και σύ! Κάθισε κοντά στα εκδοτήρια εισιτηρίων με μια πινακίδα, και θα δείς!» Μετά απο κανα δυό μέρες, ο ταλαίπωρος, ξαναβλέπει τον πλούσιο φίλο του.
«-Α, ρε Ahmed, με δούλεψες , του λέει. Σε δυό μέρες, όλα κι όλα μάζεψα 1 ευρώ» άν και στην πινακίδα είχα γράψει:
Είμαι χωρίς δουλειά, η γυναίκα μου είναι άρρωστη και τα τρία παιδιά μου πεινάνε!
Μή λές βλακείες – του απαντά ο Ahmed- κοίταξε τι μάζεψα εγώ σε δύο ημέρες… και του ανοίγει μια μεγάλη τσάντα γεμάτη με δεκάευρα.
«-Δέν είναι δυνατόν -λέει ο άλλος απορημένος Τί έγραφες στην πινακίδα?»
Μου λείπουν μόνο 10 Ευρώ για το εισιτήριο να γυρίσω στο Αφγανιστάν…..

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John@John said:

Το ασσεττο ειναι καπως arcade για μας εδω,απο γραφικα παντος δεν ειναι ασχημο....

Eτσι  ακριβώς  όπως τά λές  αρχηγέ  Γιάννη  καί πολύ ευγενικά  μιλάς ..!    Από γραφικά  πλέον  τό ρφ2   έχει ανέβει  πολλά   επίπεδα  ,

προσωπικά  τά θεωρώ  ανώτερα   ,άν το σύστημα σου  σηκώνει  υψηλές ρυθμίσεις!

Αγωνιστική  προσoμοίωση   μόνο σέ   rFactor   ,automobilista ,  Richard Burns Rally    ,dirt rally  ,GP Bikes .

Οτιδήποτε άλλο    ανήκει  στήν κατηγορία  video games .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Το ασσεττο ειναι καπως arcade για μας εδω,απο γραφικα παντος δεν ειναι ασχημο....

Το Assetto, αν και το εχω πλέον καταργήσει από τους σκληρούς μου δίσκους στο πισι, ήταν πολυ καλό σε ότι είχε να κάνει με αυτοκίνητα «βόλτας», είτε ήταν η Gullietta 1.3, είτε το FIAT το 500αρακι το Abarth, είτε ένα οποιοδήποτε Super Car.
Δεν μπόρεσε να μας πει ΤΙΠΟΤΑ σε pure racing αυτοκίνητα, ΟΛΩΝ των κατηγοριών!!!
Ποσο μάλλον, μια κακή για εμενα εκδοχή των tally, ΔΕΝ μπορεί να μας πει το αναφερόμενο με την S4 mod!!!
Άλλωστε για αυτό προσπαθούν τωρα με το ASSETTO CORSA COMPETIZIONE να κάνουν κάτι στα GT3- GT4.
Αν θέλετε την γνώμη μου, ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ να το καταφέρνουν!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, troffeo said:

Το Assetto, αν και το εχω πλέον καταργήσει από τους σκληρούς μου δίσκους στο πισι, ήταν πολυ καλό σε ότι είχε να κάνει με αυτοκίνητα «βόλτας», είτε ήταν η Gullietta 1.3, είτε το FIAT το 500αρακι το Abarth, είτε ένα οποιοδήποτε Super Car.
Δεν μπόρεσε να μας πει ΤΙΠΟΤΑ σε pure racing αυτοκίνητα, ΟΛΩΝ των κατηγοριών!!!
Ποσο μάλλον, μια κακή για εμενα εκδοχή των tally, ΔΕΝ μπορεί να μας πει το αναφερόμενο με την S4 mod!!!
Άλλωστε για αυτό προσπαθούν τωρα με το ASSETTO CORSA COMPETIZIONE να κάνουν κάτι στα GT3- GT4.
Αν θέλετε την γνώμη μου, ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ να το καταφέρνουν!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το Assetto Competizione όπως είναι τώρα πιάνει πάτο

Μεγάλη αποτυχια

Το πρώτο το έχω πει πολλές φορές είναι ένα απλό GT (Gran Turismo) που ήθελε να γίνει sim.

Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, andy said:

Real life driver+simracer.

Ακούστε τι λέει για AC.

 

Εεεε αφου το λεει και αυτος (Nicki Thiim) τοτε ειναι ενταξει το παιχνιδακι.Βλεποντας ομως οτι εχεις καποια προτιμηση προς το Ασσεττο  πληροφοριακα υπαρχει μια μεγαλη κοινοτητα στην  https://gt3.f1axion.gr/ και μια ακομη πιο μεγαλη στο https://www.thelab.gr/forums/forum/249-assetto-corsa/

που ασχολουντε με τετοια ομορφα αμαξια .Σιγουρα εκει θα βρεις πολλους συνυποστηρικτες του παιχνιδιου αυτου που διωργανωνουν αγωνες νομιζω και καθε εβδομαδα.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για εμενα ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΟΛΕΣ οι απόψεις, έστω και εάν προσπαθούμε να τις τεκμηριώσουμε μέσω τρίτων, οπως ο Nicky για παράδειγμα.
Η δικιά μου η άποψη ειναι δεδομένη, αφού δεν το εχω εγκαταστημενο καν το παιχνίδι στο πισι μου!

Πάντως@Andy οπως είπε και παραπάνω ο @John@John υπάρχει η F1 Axion με αγωνες GT3 φετος, τα παιδιά εκεί έχουν κάνει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ δουλειά αλλα για τους αγώνες F1 έχουν επιλέξει τον Βασιλιά rFactor2 και το the lab που επίσης εκεί υπάρχει μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ κοινότητα-παρεα και τρέχουν κυριως «φιλικούς» αγώνες κάθε Κυριακή εάν δεν κάνω λάθος (έχουν τρέξει και κάποια πρωταθληματα, τα WAMTA).

Εδώ εμείς ασχολούμαστε κυριως με το rFactor 2 και προσωπικά με κάποια ραλλυ σιμ (RBR-WorlD-Dirt Rally κλπ) και AMS, R3E και για «ξενέρωμα» iracing Χαχαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

"Η απατημένη ΞΑΝΘΙΑ σύζυγος και το ΒΑΘΥ ΠΑΣΟΚ τρελό γέλιο"

1126.gif


 Είναι μια γυναίκα και έχει υποψίες ότι ο άντρας της τσιλιμπουρδίζει.
Έτσι μια μέρα που έχει υποψίες και αυτός λείπει από το γραφείο τουκαι φυσικά έχει αργήσει να επιστρέψει στο σπίτι σηκώνει το τηλέφωνο καλεί τον αριθμό του και αφου τον παίρνει τηλέφωνο τον ρωτά με το γνωστό ύφος:
– Πού είσαι;
– Χωρίς να χάσει χρόνο αυτός απαντά με καθησυχαστικό ύφος σε μια εκδήλωση του ΠΑΣΟΚ αγάπη μου σφού στο είχα πεί! Το ακούει αυτό η σύζυγος κ του απαντα…

– Άσ’ τα τα ψόφια ρε! Αφού ... ακούγεται κόσμος.

 

Link to comment
Share on other sites

Gay-Euro-Pride.jpg.21ec886143329a44945bb77914a02f8d.jpg

Ο νεαρός Αντυ κάλεσε τη μητέρα του για φαγητό…

Η μητέρα, παρατήρησε ότι ο Μήτσος απο την Αλβανία, ο συγκάτοικος του γιόκα της, ήταν ένα πολύ όμορφο αγόρι.

Από καιρό υποψιαζόταν ότι κάτι μπορεί να «παιζόταν» ανάμεσά τους και η ομορφιά του Μήτσου ενίσχυσε αυτές τις υποψίες.

Όσο πέρναγε η ώρα και παρατηρούσε τον τρόπο που τα δυο παλικάρια συμπεριφέρονταν μεταξύ τους, όλο και περισσότερο αναρωτιόταν μήπως η σχέση τους έκρυβε κάτι παραπάνω από αυτή δύο τυπικών αρσενικών συγκατοίκων.

Διαβάζοντας τη σκέψη της ο Αντυ, της ξεκαθαρίζει αντρίκια:
– Ξέρω τι σκέφτεσαι, αλλά σε διαβεβαιώ ότι ο Μήτσος κι εγώ είμαστε απλά συγκάτοικοι.
Καμιά βδομάδα μετά λέει ο Μήτσος στον Αντυ:
– Από ντότε που ήρθε η μάνα σου για φαγητό, ντεν μπορώ να βρω το ντηγάνι. Ντεν πιστεύω να το πήρε μαζί της;
– Το αποκλείω, αλλά για καλό και για κακό θα της στείλω ένα μήνυμα.

Αγαπητή μητέρα,

Δεν ισχυρίζομαι ότι »πήρες το τηγάνι από το σπίτι μου» αλλά και δεν ισχυρίζομαι ότι »δεν πήρες το τηγάνι από το σπίτι μου»!
Γεγονός όμως είναι, ότι έχουμε χάσει το τηγάνι από τη μέρα που ήρθες για φαγητό.

Με αγάπη
Αντυ

Μερικές μέρες μετά, ο Αντυ έλαβε ένα μήνυμα από τη μαμά του που έγραφε:

Αγαπητέ γιέ μου,

Δεν ισχυρίζομαι ότι »κοιμάσαι» με τον Μήτσο αλλά και δεν ισχυρίζομαι ότι »δεν κοιμάσαι» με τον Μήτσο.
Γεγονός όμως είναι, ότι αν ο Μήτσος κοιμόταν στο κρεβάτι του, θα το είχατε βρει μέχρι τώρα.

Με αγάπη
Η μαμά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  "Είναι ένας τύφλα στο μεθύσι ο οποίος πέφτει στο κρεβάτι του και πεθαίνει.."

anekdoto-new-600x374.png

 

Ένας τύπος επιστρέφει το βράδυ σπίτι του τύφλα στο μεθύσι,πέφτει στο κρεβάτι του και πεθαίνει! Με το που βλέπει μπροστά του τον Άγιο Πέτρο του λέει: -Σε παρακαλώ πήγαινέ με πίσω στη ζωή! Είμαι άλλωστε τόσο νέος για να φύγω! -Μα τί λες τώρα;Γίνονται αυτά; Άπαξ και πεθάνεις τελείωσες! Δεν υπάρχει επιστροφή!! -Σε παρακαλώ πολύ! Δεν έχω βλάψει ποτέ μου κανέναν!!Είμαι άκακος άνθρωπος! Άφησέ με να ζήσω!...

-Αποκλείεται!Ούτε να το συζητάς!
-Σε παρακαλώ!!!Σε ικετεύω!!
-Τελοσπάντων!Θα επιστρέψεις στη ζωή αλλά όχι σαν άνθρωπος αλλά σαν κότα στο κοτέτσι του γείτονά σου!
Τί να κάνει ο κακομοίρης!Προκειμένου να ζήσει,δέχτηκε!
Εκεί που βρισκόταν στο κοτέτσι,ξαφνικά νιώθει ένα τράνταγμα στην κοιλιά και..σλουρπ!!
γεννάει ένα αυγό!!
Μετά από λίγα λεπτά…ήρθε και το δεύτερο!!
Κι όπως σφίγγεται ακόμα πιο δυνατά για τρίτη φορά, ξαφνικά τρώει ένα δυνατό χαστούκι από τη γυναίκα του!!
-Ξύπνα ρε μαλάκα!!Δε φτάνει που κακάριζες όλο το βράδυ κατάχεσες και το κρεβάτι ηλίθιε!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

"Περπατά ένας όταν μια γυναικα στο μπαλκόνι φωναζει ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ"

1126.gif

 Προχωράει ένας στον δρόμο και ακούει από πάνω του μια γυναικεία φωνή να ζητάει βοήθεια… Σηκώνει τα μάτια και βλέπει από τον 3ο όροφο κάποιον να προσπαθεί να ρίξει μια γυναίκα κάτω απ’ το μπαλκόνι.
«Τι πας να κάνεις εκεί βρε χριστιανέ…!!, θα τη σκοτώσεις τη γυναίκα!!!»
«Να μην ανακατεύεσαι» του λέει ο άλλος ενώ προσπαθεί να της λύσει τα χέρια από τα κάγκελα....
«Μην το κάνεις, μεγαλύτερη αμαρτία δεν υπάρχει…» του ξανά λέει ο περαστικός από κάτω. «Δε με νοιάζει» λέει ο άλλος ενώ με το πόδι του προσπαθεί να ρίξει τη γυναίκα. «Μα τέλος πάντων τι σου έκανε η γυναικούλα;» «Η πεθερά μου είναι…» του λέει ο άλλος με υστερία. «Η πεθερά σου;;; Βρε για κοίτα την άτιμη, πως γαντζώθηκε έτσι στα κάγκελα!!!»

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Είναι ένας κερατάς στο καφενείο και παίζει χαρτιά"

image.png.5f9f4c6890036c86b49373095c8966c3.png

Ήταν 3 φίλοι κι έπαιζαν χαρτιά στο καφενείο. Ξαφνικά μπαίνει ένας τύπος μέσα και λέει στον έναν: – Καλά ρε Γιάννη είσαι τελείως βλάκας; Εσύ κάθεσαι εδώ και παίζεις χαρτιά κι η γυναίκα σου κουνάει την αχλαδιά με τον κουμπάρο σου στο σπίτι σας! Ταραγμένος ο Γιάννης τρέχει σπίτι του αλλά σε 10 λεπτά επιστρέφει!...
 – Τι έγινε ρε φίλε;
– Μαλακίες έλεγες!!!! Τον άνθρωπο ούτε καν τον ξέρω!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...