Jump to content

pcgamingforum - Το καφενείο των simracers - Γενική Συζήτηση - Aγώνες


sC_w0lveS

Recommended Posts

7 hours ago, gchristod said:

Γράφω εδώ για να μην έρθει ο Πιλότεος με διαφραφικές προθέσεις και με πιάσει καμιά φρίκη πάλι. Επειδή μάλλον μέσα στη εβδομάδα θα απέχω από το TS, να συζητήσουμε εδώ λίγο το πρόγραμμα για τους "ενδιάμεσους" αγώνες? Άλλωστε και στο TS δεν είμαστε πάντα όλοι και στο προφορικό μπορεί να χαθεί κάτι μέσα στην οχλαγωγία. Οι απορίες μου είναι:

-Τι θα γίνει με τα κόμπο του 2ου σέρβερ του RF2. Θα τα κρατήσουμε? Αν τα κρατήσουμε ίσως θα έπρεπε να τα κάνουμε λίγο πιο οργανωμένα, π.χ. να ορίσουμε συγκεκριμένη ώρα και διάρκεια αγώνα και ποιος βάζει κόμπο και πότε.

-Αν γίνουν πιο κανονικές αυτές οι συναντήσεις, τι θα κάνουμε με το Raceroom? Θέλετε να το συνεχίσουμε ή όχι, και αν ναι σε τι μορφή? Χαλαρό cup με μια κατηγορία αυτοκινήτων ή με διαφορετικά κόμπο? Και ποια ημέρα.

-Θα ασχοληθούμε τελικά με το AMS? Παρατήρησα ότι αρέσει σε αρκετούς, (geovas, john@john, angelo, liakjim).

Σε κάθε περίπτωση αν ασχοληθούμε με άλλα sims καλό θα ήταν να συμμετέχουν όσοι περισσότεροι γίνεται και να μην τραβήξει άλλος για Χίο κι άλλος για Μυτιλήνη. Αλλιώς ας κρατήσουμε μόνο το rf2. Προσωπικά πιο ενδιαφέροντα μου φαίνονται τα κόμπο στον 2ο σέρβερ μιας και το Μεγκάν το έχω βαρεθεί (σε καμία περίπτωση αυτό το τελευταίο δεν είναι μομφή να διακοπεί το πρωτάθλημά του, εννοείται πρέπει να ολοκληρωθεί και όποτε μπορώ θα συμμετέχω).

Για το κομπο του 2ου σερβερ του rf2, συμφωνω να το κρατησουμε και επισης συμφωνω να ειναι λιγο πιο οργανωμενο.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sC_w0lveS said:

Για το κομπο του 2ου σερβερ του rf2, συμφωνω να το κρατησουμε και επισης συμφωνω να ειναι λιγο πιο οργανωμενο.

Για τα υπόλοιπα θα μας πεις την άποψή σου ή θα μας κρατήσεις σε αγωνία λίγο ακόμα? :P Thanks για τη μεταφορά, ωραίος τίτλος, μόνο ο Γεωργίου λείπει!

Edited by gchristod
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγραφα κατι αλλα χαθηκε καπου εκει στο edit... (γεια σου ρε Πιλοτεε με τα αντμινιλικια σου...)

Τα ξαναγραφω...

Το r3e προτεινω να μην το αφησουμε. Εγω δε θα τα αφησω παντως.
Nα κανουμε νεο πρωταθλημα; Nα ορισουμε μια μερα r3e και να μαζευομαστε και οτι προκυψει; Οτι θελετε. Το συζηταμε.
Ποσοι ειναι διατεθειμενοι να ακολουθησουν το θεμα r3e πρεπει να δουμε πρωτα και μετα βλεπουμε το τι και πως...

Στο ams εγω στην παρουσα φαση δε θα ακολουθησω. 45αρι ή 60αρι αυτο το διαστημα για το ams δε το σπρωχνω. Αργοτερα θα το δω...
Με χαματσια και αλλα τετοια παπαριλικια βαριεμαι πραγματικα να ασχοληθω και το θεωρω και μ@λακια γιατι εχουν ριξει δουλεια τα παλληκαρια...
Οταν μπορεσω θα τους στηριξω.

15 minutes ago, gchristod said:

ωραίος τίτλος, μόνο ο Γεωργίου λείπει!

Ο Γεωργιου μπορει να λειπει, αλλα εχουμε αλλον, πιο γραφικο....:::

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μια πρόταση θα ήταν να έχουμε ένα πρωτάθλημα rf2 με αγώνες ανά δεκαπέντε μέρες το οποίο να μην τραβάει πολύ ,θα έλεγα 3-4 αγώνες είναι αρκετοί για να βαρεθούμε το όχημα .

Ενδιάμεσα την εβδομάδα που δεν θα τρέχουμε πρωτάθλημα να βάζουμε από ένα διαφορετικό sim (συμπεριλαμβανομένου και του rf2) τη φορά η κάθε δυό - τρεις φορές ανάλογα με το αν μας αρέσει η όχι στους περισσότερους και να κάνουμε σύντομους αγώνες όπως κάναμε προχτές με το skip barber η με το raceroom.

To επόμενο κόμπο να αποφασίζουμε ποιός θα το βάλει στο ts την Κυριακή.

Περιμένουμε τις απόψεις σας @andre@sC_w0lveS@sosna@spyder@rapid_fast@geovas77@gchristod@mad_dog@marmagas@troffeo@angelovzr@liakjim

Edited by panosdimip
Link to comment
Share on other sites

Για να μην τα μπερδευουμε,

ΔΕΝ τιθεται θεμα,ακομη ειναι ΝΩΡΙΣ,για πρωταθλημα RF2,εχουμε σε εξελιξη ενα γαμ@@ο,με επαθλο και ολα!!!

ΟΤΑΝ σε 2 μηνες κοντα τελειωσει ΤΟΤΕ το συζηταμε.Μεχρι τοτε,το ξαναλεω,πολλα θα αλλαξουν.

Τις Κυριακες που μενουν τωρα βαζουμε κατα σειρα ενα combo απο ΑΛΛΟ σιμ(AMS η RACEroom η ASSETTO) και ανarrow-10x10.png θελετε ποικιλια και απο RF2.

Αυτην την Κυριακη τρεχουμε RF2 cup,την αλλη εχουμε παλι RF2 combo απο @spyder,την επομενη 27-11 RF2 cup.

Mπορουμε αναμεσα στις Κυριακες,που απ'οτι βλεπουμε ειναι ολες RF2,να κανουμε τις Παρασκευες η αλλη μερα,combo κατα σειρα.

Την 1η Παρασκευη(η αλλη μερα,το βλεπουμε) σειρα εχει πχ το AMS και ο ταδε,την αλλη Παρασκευη σειρα το RACEroom κοκ.

Ετσι εχουμε 2 αγωνες τη βδομαδα,too much για μενα.

Τις Κυριακες μετα το αγωνα καθε φορα τα λεμε και τα βρισκουμε!Το καλυτερο απ'ολα!Ετσι θα ξερουμε ποιος θα λειπει και ποιος θα ειναι.

Σημερα δεν θα μπορεσω να μπω,οτι αποφασιστει ειμαι μεσα!

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, marmagas said:

ΔΕΝ τιθεται θεμα,ακομη ειναι ΝΩΡΙΣ,για πρωταθλημα RF2,εχουμε σε εξελιξη ενα γαμ@@ο,με επαθλο και ολα!!!

Δημήτρη μόνο γι'αυτό δεν μιλάμε, αλλά για όλα τα υπόλοιπα, μην μπερδευόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gchristod said:

Κατά 99% όχι για εμένα, καλύτερα εδώ η συζήτηση για να πούνε όλοι τη γνώμη τους.

Εννοείται πως μπορούν όλοι να παρθέσουν τις απόψεις τους αλλά η συζήτηση για τις τελικές αποφάσεις  καλό είναι να γίνεται στο ts

ΥΓ: Δεν θέλω μ αυτό να πω πως θα παρθούν τελικές αποφάσεις αυτή τη βδομάδα.

Edited by panosdimip
Link to comment
Share on other sites

Πρωτάθλημα rF2 με 5-6 αγώνες κάθε 15 μέρες. Ενδιάμεσα ένα απ'τα άλλα 2-3 sim χωράνε άνετα, κοινώς συμφωνώ με το Πάνο.

Και αφού το DD δεν παίζει στο Raceroom μπορεί να μπεί Assetto που δουλεύει και αμάξι-πίστα επιλέγει ο Πιλότος :rofl:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα με σκάσετε, διαβάστε το αρχικό μου ποστ που εκανε quote o wolves, πουθενά δεν αναφέρω το πρωτάθλημα rf2. Αναφέρομαι μόνο στον 2ο σέρβερ και στα υπόλοιπα sims.....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, gchristod said:

Ρε παιδιά θα με σκάσετε, διαβάστε το αρχικό μου ποστ που εκανε quote o wolves, πουθενά δεν αναφέρω το πρωτάθλημα rf2. Αναφέρομαι μόνο στον 2ο σέρβερ και στα υπόλοιπα sims.....

Εγώ το βλέπω εννιαία δεν νομίζω να θέλουμε δεύτερο σέρβερ να τρέχει παράλληλα με κάποιο άλλο κόμπο άλλου σιμ ,κοινώς όχι όλο rf2 θα το σιχαθούμε η θα έχουμε απουσίες όπως θέλεις πές το γι αυτό  το έγραψα μην υπολογίζοντας βασικά τον δεύτερο σέρβερ που τον θεωρώ υπερβολή.

Τώρα αν θέλετε να υπάρχει ούτως η άλλως ας υπάρχει ,αλλά νομίζω πως η λύση  του να τρέχουμε Παρασκευή άλλα sims  δεν θα λειτουργήσει ,to automobilista kai to assetto χρειάζονται λίγο χρόνο για δοκιμές και σετάπ άρα παραπάνω χρόνο άρα χρειάζονται όλη τη βδομάδα για να μπορούν όσοι δεν διαθέτουν χρόνο να μπουν κάποια στιγμή για να φτιαξουν ένα σετάπ της προκοπής κ να είναι ανταγωνιστικοί όπως δηλαδή κάνουμε τόσο καιρό στο rf2, άρα Κυριακή.

O δεύτερος μπορεί να χρησιμοποιηθεί όταν θα έρθει πάλι η σειρά του rf2 για κόμπο αν υιοθετήσουμε το σχήμα που είπα παραπάνω.

Το θέμα είναι πόσοι από μας θέλουμε να τρέξουμε άλλα sims και ποιά ,οι περισσότεροι δεν έχουν το automobilista οπότε αυτομάτως παραπέμπεται στο μέλλον ,μένουν ασσέττο και ρέισρουμ .

Ποίοι είναι διατεθιμένοι να τρέξουν και που ?

Όλα αυτά εγείρουν διαφωνίες  και απορίες .

Αυτός είναι ο λόγος που στο teamspeak  μπορούμε να λύσουμε καλύτερα τα προβλήματα αντί να γράφουμε εδώ σεντόνια και πανωσέντονα και να μην καταλαβαινόμαστε.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, panosdimip said:

Το θέμα είναι πόσοι από μας θέλουμε να τρέξουμε άλλα sims και ποιά ,οι περισσότεροι δεν έχουν το automobilista οπότε αυτομάτως παραπέμπεται στο μέλλον ,μένουν ασσέττο και ρέισρουμ .

Ποίοι είναι διατεθιμένοι να τρέξουν και που ?

Α γεια σου.

 

8 minutes ago, mad_dog said:

AMS δεν το αγοράζω (rF1)

ΑC...μμχαχα

R3E το τιμόνι με πρόδωσε...

O 2oς server rF2 για combo είναι ότι πρέπει.

Αυτά από εμένα...

Αυτό είναι απάντηση, ο μαντ είναι σαφής. Τρισμέγιστος κεφτές μεν, αλλά σαφής.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ο @panosdimip πιο πανω εχει 13 ατομα(μ'αυτον μεσα).

Περιμενουμε απο ΟΛΟΥΣ τις προτασεις τους.

Τι λετε για TS μαζωξη ΤΕΤΑΡΤΗ ΒΡΑΔΥ 10.00?

Τουλαχιστον να βρεθουμε στο TS ρε παιδια...ΟΛΟΙ!!!!

ΠΑΝΟ κανε παλι καλεσμα καπου να φαινεται!!!!!

17 minutes ago, gchristod said:

Α γεια σου.

 

Αυτό είναι απάντηση, ο μαντ είναι σαφής. Τρισμέγιστος κεφτές μεν, αλλά σαφής.

Πιο ενωτικος ..πεθαινεις!

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
AMS δεν το αγοράζω (rF1)


Ignored ( αν αναρωτιέσαι το ταπατοκ δεν υποστηρίζει λίστες αγνόησης να πάρει ), το AMS είναι τόσο rF1, όσο είσαι εσύ πιλότος.

Προσωπικά ψηφίζω φυσικά AMS .

Αν θέλετε όμως AC μπορείτε κάλλιστα να κατεβαίνετε σαν guest stars δίπλα κάθε δεύτερη Κυριακή. Μη ξεχνάτε εκεί έχετε έτοιμο σέρβερ , υψηλό επίπεδο και το κυριότερο : ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΛΕΊΨΕΙ.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ότι θέλετε εγώ δεν έχω πρόβλημα προς το παρόν και μέχρι να αρχίσει η επόμενη σεζόν στο iR σε κάνα μήνα χρόνο έχω.

Προτίμηση μου φυσικά το AMS, ήδη έχω αρχίσει να τρέχω αγώνες εκεί μέσω RD.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, liakjim said:

 




Αν θέλετε όμως AC μπορείτε κάλλιστα να κατεβαίνετε σαν guest stars δίπλα κάθε δεύτερη Κυριακή. Μη ξεχνάτε εκεί έχετε έτοιμο σέρβερ , υψηλό επίπεδο και το κυριότερο : ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΛΕΊΨΕΙ. emoji4.png
 

Αν γουστάρουμε το κόμπο και έχουμε ελεύθερη εβδομάδα δεν υπάρχει πρόβλημα να μπαίνουμε αλλά απ΄ ότι βλέπω λίγο δύσκολο να ταιριάξουν όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
Αν γουστάρουμε το κόμπο και έχουμε ελεύθερη εβδομάδα δεν υπάρχει πρόβλημα να μπαίνουμε αλλά απ΄ ότι βλέπω λίγο δύσκολο να ταιριάξουν όλα αυτά.



Καθόλου.
Όλη την εβδομάδα , μπορείτε να λιώνετε στο κόμπο του τυχόν πρωταθλήματος και τη μια Κυριακή, χαλαρά δίπλα ( έτσι και αλλιώς, οι περισσότεροι μπαίνουν με σχεδόν μηδέν πρακτις )

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο Πάνος έκανε κάλεσμα σε 13 άτομα. Οπότε καταλαβαίνω οτι είμαστε δεκατρείς. Θα ξαναπώ οτι θα έχει νόημα οτι κάνουμε να το στηρίξουμε με την παρουσία μας.

Λαμβάνοντας υπόψιν οτι έχω μόνον το rF2, και προς το παρόν δεν προτίθεμαι να πάρω άλλο SIM - Αποφασίζω και διατάσσω......  ωωωω συγνώμη μπερδεύτηκα.

Πρόταση:

1os server:  

Το πρωτάθλημα συνεχίζεται και ολοκληρώνεται κανονικά. 

Μετά και με βάσει τις αλλαγές που θα προκύψουν στο Game, στήνουμε ξανά ένα αντίστοιχο ωραίο, σοβαρό πρωταθληματάκι, ανά 15νθήμερο, με αυτοκίνητο και πίστες που 

θα αποφασίσουμε τότε όλοι μαζί. Ένα αυτοκίνητο, Οκτώ πίστες, Τέσσερις μήνες . Ο server τρέχει όπως και τώρα για practice κτλ.

2os server: 

Την ενδιάμεση Κυριακή, ο καθένας με την σειρά, επιλέγει combo και το ποστάρει στο site. Στήνεται μέχρι το βράδυ της Κυριακής ο server με αυτό το combo.

Ο αγώνας γίνεται Δευτέρα-Τρίτη. Έτσι έχουμε καινούριες παραμέτρους στο παιχνίδι.

Νέα αυτοκίνητα, Νέες πίστες, Προτιμήσεις του καθενός , Και το βασικότερο χωρίς πολύ practice Αγώνας. Το τελευταίο νομίζω δίνει μια άλλη νότα.

 

Έτσι έχουμε με ένα σμπάρο τρία τρυγόνια.

1. Ένας server για το πρωτάθλημα μας.

2. Ένας server για ένα turbo διήμερο-τριήμερο.

3. Ελεύθερες μέρες και server για τα υπόλοιπα Sims που γουστάρετε.

Ευχαριστώ.

 

 

 

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Αν κ θα μπω σήμερα ts τα γράφω για την τρελοκοτσιδού :4xvim2p:

Μιας κ δοκίμασα λίγο τα νέα λάστιχα στα gt3 κ δεν βλέπω να συνεχίζω ACRL αυτό σημαίνει οτι θα με έχετε αποκλειστικά δικό σας.:t6003: με μισό δευτερόλεπτο καπέλο όπως κ έχω υποσχεθεί.

Εμένα μου αρέσει τρελά το Ρέισρουμ κ απορώ γιατί δεν βάζουμε 3-4 αγώνες με τα wtcc.

Όσο για το ποιά σίμς προδιατίθεμαι να τρέχω είμαι οκ με rF2 Raceroom ΑC κ με αστερίσκο το AMS μιας κ δεν έχω σαφή πλεροφόρηση στο τιμόνι.Τώρα για το αν θα κάνουμε πρωτάθλημα ή όχι αυτό εξαρτάται από τη διάθεση μας.Εγώ δεν έχω πρόβλημα να τρέχω μία βαριά δύο φορές τη βδομάδα σε οτι κόμπο θέλετε.

Συμφωνώ οτι το να τρέχουμε μόνο rF2 θα μας κουράσει όπως έγινε με το Ασσέττο.Με λίγη ποικιλία θα έχουμε πάρα πολλούς συνδυασμούς να ασχοληθούμε.Επίσης αν δούμε οτι δίπλα έχουν κάποιο κόμπο που θα μας ενδιέφερε γιατί όχι να τρέξουμε κ με τα παιδιά εκεί στη μη πρωταθληματική rF2 Κυριακή.

Με λίγα λόγια εγώ ψηφίζω ποικιλία χωρίς να ελιμαι αρνητικός σε οτι επιλέξουν-βολέψει τους περισσότερους.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, sosna said:

Συμφωνώ οτι το να τρέχουμε μόνο rF2 θα μας κουράσει όπως έγινε με το Ασσέττο

To rF2 δεν μας κουράζει, απλά μας κάνει καλύτερους. Το καλύτερο παράδειγμα ο @sC_w0lveS που με τα barber έσπειρε τον τρόμο και έδειξε τι μπορεί να κάνει όταν καταλαβαίνει το αυτοκίνητο και το setup. Και μιλάμε για αυτοκίνητο πολύ δύσκολο. 

Αν θα τρέξουμε άλλο sim (στην περίπτωση που δεν τρέξουμε στον 2o server τα combo που θα επιλέγουμε), εγώ δεν τρέχω σε άλλο, εκτός αν η παρέα πάει στο R3E (WTCC) και σε αυτό οι συμμετοχές μου δεν θα είναι πολλές. Έχω εξηγήσει γιατί, προσωπικά δεν τρέχω σε πολλά sim. Τρέχω σε ένα, μαθαίνω το αυτοκίνητο, το setup και κατεβαίνω σε αγώνες. Για χαβαλέ και χωρίς προπόνηση μόνο R3E (με όχι πολλές συμμετοχές). Τίποτα άλλο. Αυτά από εμένα.

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, andre said:

2os server: 

Την ενδιάμεση Κυριακή, ο καθένας με την σειρά, επιλέγει combo και το ποστάρει στο site. Στήνεται μέχρι το βράδυ της Κυριακής ο server με αυτό το combo.

Ο αγώνας γίνεται Δευτέρα-Τρίτη. Έτσι έχουμε καινούριες παραμέτρους στο παιχνίδι.

Νέα αυτοκίνητα, Νέες πίστες, Προτιμήσεις του καθενός , Και το βασικότερο χωρίς πολύ practice Αγώνας. Το τελευταίο νομίζω δίνει μια άλλη νότα.

Πολύ καλή πρόταση το πρόβλημα είναι με μένα γιατί τελειώνω από τις υποχρεώσεις μου κατά τις 22.30 οπότε δεν υπάρχει πολύ όρεξη για αγώνες και μάλλον αν το κάνετε θα σας την κάνω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...