Jump to content

pcgamingforum - Το καφενείο των simracers - Γενική Συζήτηση - Aγώνες


sC_w0lveS

Recommended Posts

"Τον λέγαν Γιωργίκα κ οδηγούσε..ΝΤΑΛΙΚΑ"

%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%


 Ήταν ο Γιωρίκας και οδηγούσε νταλίκα. Και έλεγε συνέχεια: «με λένε Γιωρίκα και οδηγώ νταλίκα». Κάποια στιγμή βλέπει μια καλόγρια στο δρόμο να κάνει ωτοστόπ. Σταματάει, και τη ρωτάει που πηγαίνει. Αυτή του λέει Πάτρα. Και επειδή πήγαινε και αυτός Πάτρα την παίρνει και συνεχίζει το ταξίδι του. Συνέχεια έλεγε: «Με λένε Γιωρίκα και οδηγώ νταλίκα, με λένε Γιωρίκα και οδηγώ νταλίκα.» Του Γιωρίκα του άρεσε η καλόγρια και της καλόγριας της άρεσε ο Γιωρίκας. Κάποια στιγμή της ρίχνεται της καλόγριας....

– Παιδί μου κοίτα εγώ είμαι καλόγρια, δεν το έχω ξανακάνει. Θα σε παρακαλέσω να μην με πονέσεις.
Και έτσι αρχίζουν να το κάνουν…
– Τι μου κάνεις!!
– Τι σου κάνω!!
Όταν τελείωσαν άρχισε πάλι ο Γιωρίκας: «Με λένε Γιωρίκα και οδηγώ νταλίκα. Με λένε Γιωρίκα και οδηγώ νταλίκα.»
Κάποια στιγμή φτάνουν Πάτρα και η καλόγρια βγαίνει από τη νταλίκα λέγοντας:
– «Και εμένα, με λένε Μιχάλη και πάω καρναβάλι!!!»

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες

anekdoto-new-600x374.png

"Ένας νεαρός μπαίνει σ ένα φαρμακείο και ζητά προφυλακτικά"...

-Ποια συσκευασία θέλετε; ρωτάει ο φαρμακοποιός. Έχουμε με τρία, έξι εννιά και δώδεκα.
-Να σας πω, λέει ο νεαρός. Απόψε έχω ραντεβού με μια πανέμορφη και φοβερά καυτή κοπέλα. Θα φάμε με τους γονείς της και μετά θα βγούμε βόλτα. Έχω το προαίσθημα πως απόψε θα το κάνουμε! Και είμαι σίγουρος πως αν αρχίσουμε Δε θα θέλει να σταματήσουμε. Γι αυτό, δώσε μου τη δωδεκάδα....
Το βράδυ έρχεται, ο νεαρός πηγαίνει στο σπίτι της κοπέλας και κάθονται στο τραπέζι οικογενειακώς για το δείπνο. Ο νεαρός παρακαλεί να πει αυτός την προσευχή και όλοι συμφωνούν. Αρχίζει να μουρμουρίζει την προσευχή και συνεχίζει έτσι για πέντε λεπτά. Η κοπέλα σκύβει προς το μέρος του και του ψιθυρίζει:
-Δεν μου είχες πει πως είσαι τόσο θρήσκος.
-Κι εσύ δεν μου είπες πως ο πατέρας σου είναι φαρμακοποιός!

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

"Ο Μπάτσος η ΞΑΝΘΙΑ κι ο "άτυχος" σύζυγος"

minions-lol-animated-gif.gif

 Άνδρας ταξιδεύει με την ξανθιά σύζυγό του όταν τους σταματάει η τροχαία.
«Άδεια και δίπλωμα παρακαλώ!» λέει ο τροχαίος.
«Μα γιατί μας σταματήσατε» λέει ο σύζυγος.
«Τρέχατε με πάνω από 100 χιλιόμετρα που είναι το όριο» του απαντάει ο τροχαίος.
«Μήπως κάνετε κάποιο λάθος;» λέει ο σύζυγός «εγώ δεν τρέχω ποτέ πάνω από 100».
«Μα, Κώστα μου; πήγαινες με 120 χιλιόμετρα τουλάχιστον και σούλεγα κόψε ταχύτητα, θα σκοτωθούμε που τρέχεις σαν τρελός» πετιέται η ξανθιά σύζυγος από δίπλα....

«Επίσης το ένα φανάρι πίσω δεν ανάβει. Το ξέρετε;»
«Όχι δεν το ήξερα, θα πρέπει να κάηκε τώρα στη διαδρομή» λέει ο σύζυγος.
«Μα Κώστα μου, το ξέρουμε εδώ και 1 μήνα πως έχει καεί. Δεν το θυμάσαι που μου το είχες πει;» πετιέται πάλι η ξανθιά σύζυγος από δίπλα.
«Επίσης θα πρέπει να σας κόψω κλίση και για τη ζώνη ασφαλείας που δε φοράει ο οδηγός» συνεχίζει ο τροχαίος.
«Κύριε αστυνόμε, τώρα που μας σταματήσατε την έβγαλα τη ζώνη. Σε όλη τη διαδρομή τη φορούσα».
«Μα, Κώστα μου, αφού ποτέ δε φοράς ζώνη» πετιέται πάλι η ξανθιά σύζυγος από δίπλα.
Μπαρουτιασμένος ο σύζυγος της λέει:
«Ε, μα πια, σκάσε επιτέλους! Σταμάτα να πετάγεσαι!»
«Έτσι σας μιλάει πάντα κυρία μου;» λέει στη ξανθιά ο τροχαίος!
Και αυτή του απαντάει:
«Όχι, όχι, κύριε αστυνόμε, μόνο όταν έχει πιει πολύ όπως τώρα».

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 "Πάει μια να πιάσει τα… μπαλάκια του ανδρα της και…"

1126.gif

Ήταν τρεις φίλες, η Αννα, η Βαρβάρα και η Γωγώ. Αυτές λοιπόν οι τρεις φίλες, πήγαιναν κάθε απόγευμα για καφέ. Ένα απόγευμα λοιπόν λέει η Αννα:
-Κορίτσια, δεν θα πιστέψετε τι μου συνέβη χθες.
Ήρθε ο Ανδρέας αργά από την δουλειά του, κατασκοτωμένος από την κούραση και του λέω:
-Πήγαινε μωρό μου να κάνεις ένα κρύο μπάνιο κι έλα εδώ, να σε ξεκουράσω εγώ. Kι έτσι έγινε. Mέχρι να βγει από το μπάνιο, εγώ είχα φορέσει ότι πιο… πρόστυχο εσώρουχο είχα και τον περίμενα. Μόλις βγήκε, του τραβάω την πετσέτα του, τα πιάνω και του λέω:....

-Mωρό μου, τι κρύα μπαλάκια είναι αυτά που έχεις; Έλα εδώ να σου τα ζεστάνω εγώ.»
Kι έγινε κορίτσια της τρελής μέχρι το πρωί!
– «Θα το δοκιμάσω κι εγώ», λέει η Βαρβάρα.
Την επόμενη μέρα λοιπόν, βρίσκονται πάλι οι τρεις φίλες και κατενθουσιασμένη η Βαρβάρα τους λέει:
– Αννα είχες απόλυτο δίκιο. Έκανα ακριβώς το ίδιο και είχε… φοβερά αποτελέσματα.
Tότε λέει η Γωγώ:
– Ε λοιπόν κορίτσια με πείσατε θα το δοκιμάσω κι εγώ!
Την επόμενη μέρα λοιπόν, θα ξαναβρίσκονταν οι τρεις φίλες.
Η Γωγώ όμως είχε περιέργως αργήσει.
Κάποια στιγμή, μετά από πάρα πολύ ώρα, έρχεται η Γωγώ, μαύρη από το ξύλο, γεμάτη μελανιές και γδαρσίματα.
– Τι έπαθες καλέ; τη ρωτάνε οι φίλες της.
– Να, εχθές όταν ήρθε ο Γιάννης από την δουλειά, πεθαμένος από την κούραση, του λέω:
– Πήγαινε μωρό μου να κάνεις ένα κρύο μπάνιο και έλα μετά εδώ σε εμένα να σε ξεκουράσω.
Eν τo μεταξύ, φόρεσα ότι πιο πρόστυχο είχα στο σπίτι
– Ε, ωραία και μετά τι έγινε;
– Μόλις βγήκε από το μπάνιο, πάω κοντά του, του τραβάω την πετσέτα και του λέω:
– Mωρό μου, γιατί έχεις ζεστά ... μπαλάκια;; O Ανδρέας και ο Βασίλης τα είχαν κρύα!

Link to comment
Share on other sites

 "Η χήρα ο σταύλος ο φίλος κ το λάθος ονομα. "

 

giphy.gif

 

 Τρελό γέλιο. Ανέκδοτο από τα λίγα. Ο Μήτσος και ο Κώστας, χρόνια φίλοι, αποφασίζουν να πάνε στο βουνό για ορειβασία και πέφτουν σε μια χιονοθύελλα τρομερή.
Για καλή τους τύχη πετυχαίνουν εκεί κοντά σε ένα χωριό ένα σπίτι και ζητούν καταφύγιο για να περάσουν την νύχτα.
Τούς προκύπτει εκεί πέρα μια ωραία χήρα και τους λέει ότι για λόγους κουτσομπολιού δεν μπορούν να μείνουν στο σπίτι, αλλά στον στάβλο που είναι… άδειος και καθαρός....
Φυσικά οι τύποι δέχονται, άλλωστε είχαν και τον κατάλληλο εξοπλισμό: υπνόσακο, θερμικά εσώρουχα, ρούχα κλπ.
Βολεύονται λοιπόν την νύχτα και γυρίζουν μετά στην Αθήνα.
Μετά από εννιά μήνες έρχεται ένας δικηγόρος στον Κώστα σταλμένος από την χήρα του λέει κάτι και παθαίνει ζημιά! Τηλεφωνεί λοιπόν στον Μήτσο να ρωτήσει:
– Έλα ρε Μήτσο, θυμάσαι την ωραία χήρα που μας φιλοξένησε;
– Φυσικά, γιατί ρωτάς;
– Μήπως ρε το βράδυ που κοιμόμουν πήγες στο σπίτι της και κάνατε τίποτα;
– Μμμμμμ ναι, δεν μπορούσα να συγκρατηθώ.
– Μάλιστα, μήπως της έδωσες και το δικό μου όνομα για δικό σου, μην τυχόν από σύμπτωση μάθει τίποτα η γυναίκα σου;
– Ναι, ρε συγγνώμη, ελπίζω να μην σε πειράζει.
– Όχι, καθόλου γιατί πέθανε και μου άφησε όλη την περιουσία της!

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2019 at 12:03 PM, andy said:

Γεια σας,καλώς σας βρήκα!

Γεια σου και σένα. Καλώς ήρθες. 

Ετοιμάζουμε ένα πρωτάθλημα όπως θα έχεις καταλάβει.

Αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου στείλω κωδικούς για teamspeak. 

Link to comment
Share on other sites

@troffeo διάβαζα στο Discord το συμβάν που είχες στην εθνική οδό χθές, η νταλίκα ερχόταν καταπάνω σου απο απέναντι ή απο πίσω; και πήγες τέρμα αριστερά μπας και περάσει απ'τα δεξιά σου αλλά κατάλαβες ότι δεν γινόταν και τέρμα το γκάζι και τον απέφυγες, σωστά;  Ευτυχώς που έχεις και ροπάτο αμάξι.
Το ότι είσαι μοτοσυκλετιστής, πρώην οδηγός αγώνων και simracer φυσικά και σε γλύτωσε απ'τα χειρότερα, τα αντανακλαστικά σου είναι πάντα σε φόρμα! Αγιο είχες!
Το cruise control σε χαλαρώνει στην οδήγηση και δεν μου αρέσει αν και στο Αμέρικα το χρησιμοποιούσα γιατί έχουν ατελείωτες ευθείες.

Link to comment
Share on other sites

@spyder Γιάννη καλησπέρα!
Καταρχάς έγραψα για το συμβάν, οπως καταλαβαίνεις με 5.000χλμ/μήνα μέσο όρο τα συμβάντα ειναι δυστυχώς πολλά , γιατί πρώτη φορά συνέδεσα το ποσο καλό προσωπικά μου κάνει η ενασχόληση με το σιμ ρεισινγκ και με κρατάει (και τον εγκέφαλο μου) σε μια «αξιοπρεπή φόρμα» πάνω από τον μέσο χρήστη-οδηγό στους δρόμους!
Πραγματικά ΤΕΡΑΣΤΙΑ η συμβολή του, τόσο που με κάνει να θέλω να το μοιραστώ με όσους περισσότερους μπορώ!

Σε αυτό κάθε αυτό το συμβάν, η νταλίκα ήταν στην δεξιά λωρίδα με κατεύθυνση ίδια με εμενα (Θεσσαλονίκη ας πουμε) και πάνω σε μια πολυ ήπια και νορμαλ στροφή, ο οδηγός της θέλοντας να ανάψει τσιγάρο οπως μου είπε μετα, «έχασε» τον προσανατολισμό του και τον έλεγχο του οχήματος του με συνέπεια να «ισιώσει» την καμπή της στροφής και άρα να έρθει σχεδόν κάθετα προς τα πάνω μου από την δεξιά πλευρά του αυτοκινήτου μου.
Όταν τον ειδα και επειδή η αντίληψη μου ήταν ότι η ταχύτητα του ήταν μεγάλη, παρόλο που εγώ είχα 130χλμ στο κοντέρ μου αλλα ο ανθρώπινος εγκέφαλος στην κάθετη κίνηση δεν μπορεί να αντιληφθεί την πραγματική ταχύτητα και ποτε την θεωρεί μικρότερη και ποτε μεγαλύτερη, η πρώτη σκέψη-αντίδραση μου(εκτός από τον φόβο ) ήταν να σκεφτώ να φρεναρω.
Σε αυτό ακριβώς το σημείο με βοήθησε η σχέση μου με το σιμ ρεισινγκ, εκτός την εμπειρία που εχω λόγω ηλικίας, εμπειρίας, αγωνιστικής εμπλοκής παλαιότερα κλπ.
Οπως έγραψα στο ντισκορντ, τελικά το έσωσα μένοντας στο γκάζι, ενώ η νταλίκα «πάλεψε» με τα ντουβάρια...

2 ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ:
1. Το αυτοκίνητο μου ΔΕΝ ειναι supercar!!!
Ένα απλό Opel insignia grand sport (μην σας ξεγελάει το όνομα) 1.6 diesel με 130 άλογα και 30 kg ροπής και περίπου 1.500 kg (https://gr.opel.mobi/vehicles/modela-opel/aftokinita/insignia-grand-sport/index.html), όποτε δεν τίθεται θέμα ότι «έσκαψα» την άσφαλτο η ότι της έβαλα (φωτιά)!!! Χαχαχαχα
Αυτό που εγώ πιστεύω ότι σώζει ειναι να μείνεις στην ταχύτητα που έχεις minimum, ποσο μάλλον όταν από τα 130, πας για παράδειγμα στα 140.

2. Το cruise control, πραγματικά το πιστεύω, όταν το μάθεις και το εμπιστευτείς κυριως, μπορεί να σε ΣΩΣΕΙ για τον απλούστατο λόγο ότι ΔΕΝ ΠΑΤΑΣ το πεντάλ, άρα ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ!!!
Σε μπέρδεψα;;;
Εννοώ ότι αν δεν είχα το cruise control και το οδηγούσα manual, υπάρχει περίπτωση την στιγμή που ειδα την νταλίκα και φοβήθηκα, να άφηνα το πόδι από το πεντάλ του γκαζιού έστω για 1 δευτερόλεπτο, έως να αντιδράσω οπως αντέδρασα τελικά και να ξαναπατήσω το γκάζι, τότε θα είχα:
Χάσει από την ταχύτητα μου, με αποτέλεσμα να ζοριστεί και να καθυστερήσει να επιταχύνει και τελικά να την γλύτωσε.

Σορυ για την «φλυαρία» μου, αλλα πιστεύω ότι ειναι πολυ χρήσιμη η «ανάλυση» και το ποσο μας επηρεάζει ΘΕΤΙΚΑ το χόμπι μας!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, andy said:

2017 περασε

2018 δεν υπαρχει κατι

2019 ?

Σου έβαλα το λινκ, να δεις τι κάναμε και αν ενδιαφέρεσαι.

Μελέτησε το .

Έχει αγώνες σε πίστες, αναβάσεις, σχόλια, video, κτλ.

Κάτι αντίστοιχο ετοιμάζεται για το 2019.

Link to comment
Share on other sites

"Είναι στη ζούγκλα το μυρμήγκι και πάει με 200..."

tenor.gif

Είναι πρωϊ πρωϊ στη ζούγκλα και ξαφνικά εκει που κάθεται και αράζει το λιοντάρι χορτασμένο απο φαγητό αλλά και ύπνο ένας θόρυβος.
Κοιτά και τι να δει.
Ενα μυρμήγκι να τρέχει σίφουνας με μπαντιλίκια ανάμεσα στα δέντρα.
Το μυρμήγκι τρέχει και το λιοντάρι το βλέπει και του φωνάζει
-Εεεε Που πας, ρε μυρμήγκι; πρόσεχε μη χτυπήσεις.
 Και το μυρμήγκι απαντάει:
–Ασε δε τα έμαθες; Τράκαρε ο ελέφαντας με τον ιπποπόταμο   
-Πωωω τι λες τώρα; Και εσύ που πάς;....
-Πάω να δώσω αίμα…

 

Link to comment
Share on other sites

"Γατάκια πάνε να τα βαλουν με τον Greek Lover"

%25CE%25B1%25CF%2581%25CF%2587%25CE%25B5

Ένας Ιταλός, ένας Γάλλος και ένας Ελληνας συζητούν για τη σεξουαλική τους ζωή.
Λέει ο Ιταλός:
-Χθές το βράδυ, έκανα έρωτα στη γυναίκα μου τέσσερις φορές και το πρωί μου έφτιαξε μακαρονάδα και μου είπε ότι δεν έχει ξανανιώσει τέτοια ηδovή.
Ο Γάλλος για να μην υστερήσει απαντάει:
-Α καλά, εγώ έκανα στη γυναίκα μου έρωτα έξι φορές και το πρωί μου έφτιαξε κρέπες και μου είπε ότι άντρα σαν εμένα δεν έχει ξαναγνωρίσει.  
Ο Ελληνας δεν μιλούσε. Τον ρωτάν οι άλλοι δύο:
-Τι έγινε ρε φίλε; πόσες φορές έκανες στη γυναίκα σου έρωτα χθές βράδυ;
-Μία.
-Μόνο ΜΙΑ; και τι σου είπε το πρωί;....
 -ΜΗ ΣΤΑΜΑΤΑΣ !!!!

Link to comment
Share on other sites

 Ο τυχεράκιας

 

Πάει ένας τύπος μετά από πολύ καιρό στο γιατρό του να ρωτήσει για τα αποτελέσματα από κάτι εξετάσεις που είχε κάνει.
- "Τι γίνετε γιατρέ; Όλα καλά, έτσι;"
- "Δυστυχώς έχω για `σένα δυσάρεστα νέα και πολύ δυσάρεστα νέα, λέει ο γιατρός. Ποια θες να ακούσεις πρώτα;"
- "Τι μου λες γιατρέ μου τώρα; Με κάνεις και ανησυχώ. Πες μου τα δυσάρεστα πρώτα. Τι τρέχει;"
- "Κοίτα!! Οι εξετάσεις δείχνουν ότι έχεις 24 ώρες ζωής!!!"
- "Τι λες ρε γιατρέ τώρα;; Και τα πολύ δυσάρεστα ποια είναι δηλαδή;"
- "Σε ψάχνω από χθες...!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...