Jump to content

pcgamingforum - Το καφενείο των simracers - Γενική Συζήτηση - Aγώνες


sC_w0lveS

Recommended Posts

Μετά από 15 μήνες σε sim-racing κοινότητα, οτι θα έφτανα να παίζω "χτίζω" και "σκοτώνω" , απίστευτο.

Δε λέω, καλά τα παιχνιδάκια για να περνάς την ώρα σου ξεκούραστα, αλλά σε sim-racing περιβάλλον το επίκεντρο θα έπρεπε να είναι οι αγώνες ταχύτητας.  

Και εδώ είναι το θέμα μας. Τι γίνεται εδώ μέσα για τους αγώνες ταχύτητας. Ποια είναι η συνεισφορά μας για αυτό που λέμε οτι αγαπάμε και θέλουμε; 

Ανούσιες συζητήσεις , αψιμαχίες , ίντριγκες , αναλύσεις, μπουλόνια, βίδες, hotlapping που και που, ποιος είσαι εσύ που θα μου την πεις κτλ.   

ΚΑΙ;                Ξανά από την αρχή.   

Ανούσιες συζητήσεις ................................................................. παρεξηγήσεις, έφυγα , θα φύγω, δες από την γωνία αν έρχομαι.

Και αναρωτιέμαι. Γνωριζόμαστε και από χτες. Έχουμε κάτι να χωρίσουμε. Τραβάει κανένας κάνα ζόρι να πάρει χρυσό μετάλλιο εξυπνάδας. 

Βλέπω να γράφονται καθημερινά καινούρια άτομα που πιστεύω οτι έχουν όρεξη να συμμετέχουν σε ένα sim-racing περιβάλλον.

Βλέπω παλιά εγγεγραμμένα άτομα που μπαίνουν, βλέπουν, βγαίνουν.

Τι λέτε να φταίει για αυτό;  Μας ενδιαφέρει καθόλου;  Έχουμε ανάγκη από υγιές sim-racing; Έχουμε ανάγκη από αγώνες, ένταση, πάθος, αγωνιστικές διαφωνίες; 

Ή ο καθένας τη βρίσκει με την πάρτη του;

Άλλος με τα GT3, άλλος με τις φόρμουλες, άλλος με τις αναβάσεις, άλλος με τις καταβάσεις, άλλος με τα RWD, άλλος με τα AWD, άλλος με τις laser πίστες, 

άλλος με τα άλογα, άλλος με τις γάτες και άλλος αν το είχε ξυρισμένο η Μπουμπουλίνα.   

Ε, αυτό δεν είναι  sim-racing forum. Αυτό είναι blog ελεύθερων ιδεών.

Ας κάνουμε και topic για τον Χίτλερ την Μαντώ Μαυρογένους και τα αποδημητικά πουλιά.   

Απευθύνομαι σε όλους και ρωτάω.

Θέλουμε αγώνες;   Ε, ας τους κάνουμε. 

Ας αλλάξει κάτι εδώ μέσα που θα μυρίζει ταχύτητα (και όχι βαρύτητα) και θα δίνει τη δυνατότητα και σε αυτούς που θέλουν, να ενταχθούν.    

Θέλουμε κάτι σαν αγώνες; Ε, τότε είμαστε εντάξει.

Πάω για ύπνο, πόνεσε το κεφάλι μου.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, andre said:

αν το είχε ξυρισμένο η Μπουμπουλίνα. 

Προσωπικά δεν πιστεύω γιατί τότε δεν ήταν της μόδας το brazilian cut. 

Κατά τα άλλα συμφωνώ με όλα όσα είπες.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ή ο καθένας τη βρίσκει με την πάρτη του;

Κατα κυριο λογο αυτο ισχυει.


Α ρε, Αντρεα, μες στο μυαλο μου εισαι....
Θελω γενικως, τοσα πολλα να πω, αλλα προτιμω να τα πνιγω στις μαχες του Insurgency και να την πληρωνουν τα εκει n00bακια :P

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, sC_w0lveS said:

Κατα κυριο λογο αυτο ισχυει.


Α ρε, Αντρεα, μες στο μυαλο μου εισαι....
Θελω γενικως, τοσα πολλα να πω, αλλα προτιμω να τα πνιγω στις μαχες του Insurgency και να την πληρωνουν τα εκει n00bακια :P

 

Να τα πεις κύριε !

Τότε δεν έχει νόημα το forum αν δεν μιλήσεις !

26 minutes ago, sC_w0lveS said:

αλλα προτιμω να τα πνιγω στις μαχες του Insurgency και να την πληρωνουν τα εκει n00bακια :P

Και εκεί σαν κοτόπουλο τρέχεις να κρυφτείς noob...

Har har har 

Eγώ για παράδειγμα ολοκληρώνομαι σαν οδηγός όταν τερματίζω μπροστά από τον άχρηστο @troffeo...

Bέβαια για να πω την αμαρτία μου στεναχωριέμαι που δεν έχω στο grid καλούς οδηγούς και πολύ καλούς χαρακτήρες όπως @gchristod, @sosna ή κάποιον άλλο που ξεχνάω τώρα που τρέχαμε μαζί.

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, mad_dog said:

Xρόνια πολλά @Antonis14, υγεία πάνω από όλα και ότι άλλο επιθυμείς να πραγματοποιηθεί !

 

Eυχαριστώ  πολύ Φιλόθεε  ,να σαι καλά ρε φίλε  !

4 minutes ago, John@John said:

@Antonis14,Αντωναρε χρονια πολλα και καλα ,να χαιρεσαι την ονομαστικη σου εορτη ,υγεια ,ευτυχια να' σαι παντα καλα και οτι αλλο επιθυμεις :):)

Γιάνναρε  σ'ευχαριστώ πολύ  ,  σού έστειλα   πμ  , δέν ξέρω αν το έλαβες.

49 minutes ago, troffeo said:

Χρόνια Πολλά με υγεία και ότι επιθυμείς @Antonis14

Thank  you   , Γιώργαρε    ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ταφόπλακα

Η φημολογία επισημοποιήθηκε έτσι από το προσεχές πρωτάθλημα της Formula 1 δεν θα βλέπουμε πλέον μοντέλα στη γραμμή εκκίνησης να στέκονται με τις ταμπέλες των οδηγών, στις θέσεις που καταλαμβάνουν εκείνοι. 

Formula 1 chiefs have announced that the sport will end the tradition of using grid girls from this season.

Η αλλαγή θα επηρεάσει όχι μόνο την Formula 1 αλλά και όλα τα υποστηρικτικά πρωταθλήματα όπως το GP3 και τη Formula 2, όπου επίσης δεν θα συνεχιστεί η παράδοση των grid girls. 

 

Εις ανάμνησιν

 

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές οι "πατσαβούρες" με τα κίτρινα Benson!!!

Μάλλον όμως πρέπει να περνάω μια "ανωμαλία" και βλέπω καλύτερη αυτή την "πατσαβούρα" για την οποία ΛΙΩΝΩ!!!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...