Jump to content

pcgamingforum - Το καφενείο των simracers - Γενική Συζήτηση - Aγώνες


sC_w0lveS

Recommended Posts

3 hours ago, John@John said:

Δοκιμαστικα με 190Ε.Κατι σε @mad_dog style !!

 

Αξιζει να το δειτε μεχρι τελους!!!!!

 

Και πάνω που έλεγα ότι θα το βγάλουν άθικτο το merch από την ειδκή, το κουρνιάξανε τελικά στο τέλος....χαχαχαχα

Πάντως ο συνοδηγός @mad_dog  στο 2:45 περίπου κάτι λέει  για το σεταπ του ... Χάρου @John@John αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, andre said:

     Caution.JPG.a2e75eee19a93dc8aac2cd33160e4ad2.JPG

                                                                                                                 

Οπως καταλαβαινεις και απο το nickname μου, μην παιξετε μην την τυχη σας σημερα. Θα μαι στην τσιτα.........

 

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που είμαστε TS με @spyder @John@John με παρατάν και φεύγουν (sorry guys).

Για να περάσω την ώρα μου βάζω να δω παλιούς αγώνες.

Τι αγωνία , τι ένταση είναι αυτή.

Τελικά τέτοιους αγώνες μόνο στα δοκιμαστικά ζήσαμε.

Καθαρή ωμή ταχύτητα.

Το γέλιο είναι με @haris274 @John@John .   Με 0 Φτερό πάνε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το video, φαίνεται και πόσο επικίνδυνα οδηγάει ο @troffeo...τι το έδειξες το video...να μου ανεβεί πάλι η πίεση ?

Δείτε από το 9:09

Μετά την στροφή έρχεται επάνω μου...και ακούστε τώρα...θέλει να πάει pit...και αντί να αφήσει γκάζι μπαίνει πατητός από την εξωτερική και φυσικά τον βρίσκω...

Θέλεις να μπεις pit...κόψε ρε άσχετε ταχύτητα και μπες !!! Που μου έρχεσαι πατητός και μου κλείνεις και την αγωνιστική γραμμή !!!

Tα λέω αυτά γιατί όταν τα είχα πεί τότε με είχε βγάλει και ένοχο...ο τρισάθλιος !!!

Καλά τέτοια συμβάντα δεν έχει στο GT3...εκεί έχει καμπάνα και ξεκινάς από την τελευταία θέση στον επόμενο αγώνα...

Kαλή χρονιά σαλιγκάρι και μακάρι ο Θεός να σου δώσει φώτιση...

Har har har 

Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2017 at 4:35 PM, spyder said:

Η διάσταση των ελαστικών είναι λάθος, το camber που μπορούν να δεχτούν είναι λάθος στο σεταπ.

Εσύ μας κατηγόρησες πως τα Group H είναι μετατροπή απο rF1 ενώ δεν είναι και τρέχεις GT καθαρή μετατροπή απο rF1 το καλοκαίρι. Ρόμπα πρώτη, ετοιμάσου να φορέσεις στρινγκ τώρα.

Πόσες φορές έχεις κατηγορήσει το λιακ πως μεταφέρει ποστ απο άλλα φορουμ εδώ για να μας την πεί και κάνεις ακριβώς το ίδιο πράγμα την στιγμή που είσαι άσχετος επι του θέματος.

Θαυμάστε το μαρμάγκα, τώρα σκάψε λαγούμι να κρυφτείς
Α και που'σε το ASR δεν είναι αντιγραφή του Dallara DW12, ούτε αυτοί που σου απαντάνε δεν ξέρουν τι γράφουνε, έχεις μπλέξει με κακές παρέες.

marm.jpg

Ξερεις τι ειναι αυτα και πως διαβαζονται?

Εχει και αλλα!Απο Porsche Motorsport!

Σας περιμενουν ακομα στο φορουμ η στο discord.

 

asxetosCapture.PNG

3.PNG

5.PNG

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολους τους εορταζοντες σημερα ,να χαιρονται την ονομαστικη τους εορτη !!!

 

Υ.Γ @marmagas αγορι μου,αφου δεν το 'χεις, σε παρακαλω ασχολησου με κατι αλλο,αφου το'παμε εισαι πανασχετος με τετοια θεματα.

Ολα αυτα τα παραπανω ειναι ενα ματσο μπουρδες.Σαλτσες απο εξω δεν λεν τιποτα.ασε που τα λαστιχα που δειχνεις ειναι απο το σιτε του φιλου μου του γερμανου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,το πρωτο πινακακι μας λεει οτι το 2012 997 GT3-R αμαξι απο Apex φοραει

μπροστα 27 65 18 και πισω 31 71 18.Ευκολα απο εδω http://meetme.bplaced.net/rF2_onlineTools/rF2GGeninfo/tgmtiresizecalc_mul.php

με αυτο Mas2.exe μπορειτε να δειτε καθε αμαξι τι λαστιχα-ζαντες φοραει απο το TBC αρχειο.

@spyder

@John@John και ρομπες και στριγκακια και ποντικακια!Λαθος μεγεθος ελαστικων και ζαντων? στον υπνο σας!

Οτι αλλο ειπατε για λαθος τιμες σε camber,slow bump  και παπαριες ,τα ονοματα σας ειναι ηδη γνωστα στον modder των Apex,μπειτε στο φορουμ και δειξτε τα,οχι σε μενα.

Κατι ειπες για τελικη john κατι για αχυρο...τα μπερδεψες μετα αν φορουσε αλλο μοτερ.... ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ!

Αλλα ειστε οχι μονο ασχετοι ειστε και τεμπεληδες.

Η 2 και 3 ξερετε τι ειναι?Manual το εχετε?Αυτο που εχετε εσεις τι λεει?ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΙΠΟΤΕ!

Απο 28 Δεκ. σας περιμενω να αποδειξετε κατι....μπαρουφες!

Οσο καιρο ειναι αναρτημενες και διαβαζονται οι μπαρουφες σας γινεστε και πιο πολυ ρομπα και καραγκιοζηδες.

Πειτε στον μαντ να καθαρισει τις μπουρδες σας και πειτε οτι κανατε λαθος.

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΣΤΟ S397 FORUM,υπαρχει εκει καποιος σας περιμενει,μην κρυβεστε σαν τα ποντικια.

@John@John,λεει ψεματα ο φιλος σου?

Αντε να τελειωνουμε με τις βλακειες σας επιτελους.

edit,οχι αγορακι μου και σαλια....μαζεψου.

Αν εχεις την καλοσυνη στειλε μου το νεο μοντ να το δοκιμασω.

 

 

 

 

 

 

aswwwwwwCapture.PNG

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Ωωωω πω πω πω ,δεν πας καλα ρε συ.Εκτος απο ασχετος και ανακριβειες εισαι και ψευτρακος και βλεπω οτι βαζεις και σαλτσουλες μπολικες μεσα ,αααα και που σε ,εγω δεν εχω να αποδειξω τιποτα σε κανενα modder των Apex-Mapex και σε αλλα φορουμ ειδικα,αν θελουν ας ερθουν εδω για μαθημα η οταν τα διορθωσουν τοτε τα λεμε ξανα.

51 minutes ago, marmagas said:

Αντε να τελειωνουμε με τις βλακειες σας επιτελους.

Αυτο λεω και εγω,,,,,,φτανει πια με ασχετοσυνη σας !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι ειναι αυτα και πως διαβαζονται?
Εχει και αλλα!Απο Porsche Motorsport!
Σας περιμενουν ακομα στο φορουμ η στο discord.
 
asxetosCapture.thumb.PNG.27d11e43c7c10490f643d6107871900a.PNG
3.PNG.36e6ceb9e80ce80244096998fc30b19e.PNG
5.thumb.PNG.c72fa4bb44550e771cf4cf27fe77c609.PNG
Δημήτρη δεν έχω δει καθόλου πως δουλεύει το rf2 στο modding αλλά έχοντας δει το σύστημα που χρησιμοποιεί η kunos , αυτά που βάζεις δεν μου φαίνονται σαν στοιχεία physics του παιχνιδιού.
Πχ στο assetto , τα λάστιχα του 3D δεν έχουν καμία σχέση με τα physics.
Εκτιμώ και στο rf2 κάπως έτσι θα είναι.
Επαναλαμβάνω μπορεί να κάνω λάθος μιας και δεν έχω ιδέα πως δουλεύει το rf2.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.simracinghub.com/forum/418-extracting-the-physics-files-out-of-an-rfactor-2-mod

http://www.simracinghub.com/rfactor-2/leagues/f1/formula1-calendar/12-belgian-grand-prix

Καλημερα Δημητρη,αυτα που δειχνω ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ αρχεια φυσικης ελαστικου.

Τα 3D ειναι αλλου,DDS αρχεια.

Μιλαμε οχι για ασχετοσυνη,φτηνοδουλεια  και τεμπελια των spyder και john αλλα τι να πω.....παντως απο κρυψιμο και μπαρουφες σεμιναριο!

edit,τα αρχεια φυσικης στο AC που ειναι,θελω να δω ενα mod!!!!!!!!

 

rF2_car_modding_introduction.pdf

tits2Capture.PNG

titCapture.PNG

https://www.studio-397.com/2016/05/hello-and-welcome-to-our-new-physics-development-blog/

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στους εορταζοντες να χαιρονται την ονομαστικη τους εορτη @spyder @gchristod οποιον αλλο ξεχασα οπως φυσικα  και σε μενα :):):) .

και επειδη γιορταζω σημερα ειμαι σε μεγαλα κεφια!!!!!!

 

3 hours ago, liakjim said:

Δημήτρη δεν έχω δει καθόλου πως δουλεύει το rf2 στο modding αλλά έχοντας δει το σύστημα που χρησιμοποιεί η kunos , αυτά που βάζεις δεν μου φαίνονται σαν στοιχεία physics του παιχνιδιού.
Πχ στο assetto , τα λάστιχα του 3D δεν έχουν καμία σχέση με τα physics.
Εκτιμώ και στο rf2 κάπως έτσι θα είναι.
Επαναλαμβάνω μπορεί να κάνω λάθος μιας και δεν έχω ιδέα πως δουλεύει το rf2.
 

Φιλε @liakjim λενε οτι η ημιμαθεια χειροτερη της αμαθειας ετσι και ο πανασχετος  @marmagas με την μιση "γνωση", θα σε μπερδεψει περισσοτερο αν διαβαζεις τα περι physics στα ποστ του,copy-paste ειναι ο τυπος χωρις να καταλαβαινει και τι γραφει!!! Μονο λογια αερα κοπανιστο.

Η μεγαλη φωτο που εβαλε ειναι το structure of physics στο rf2.Αλλο να το βλεπεις και αλλο να δουλευεις μεσα το καθε αρχειο και ειδικα στα .gen αρχεια.Αν δεν κατεχεις ποτε δεν θα βγαλεις αμαξι.

Για τα λαστιχα αυτα που βλεπεις ειναι απλος τιτλοι των αρχειων (και οχι τα αρχεια φυσικης ελαστικου ,ελεος πια με τον καθε προφεσορα εδω μεσα !!!!) που δεν σημαινουν τιποτα ,οτι ονομασια θες δινεις , μεσα ειναι το ζουμι .

Το θεμα ομως ειναι να ξερεις που να βαλεις τις αληθινες τιμες μεσα στο καθε αρχειο του structure, οσο για τα λαστιχα που εβαλε παραπανω  τα κανεις με προγραμμα ετοιμα αλλα στο  .tgm ειναι αλλιως τα πραγματα,θελει να διορθωσεις ορισμενα πραγματα μεσα ,παντα απο πραγματικες τιμες,

2 hours ago, marmagas said:

Τα 3D ειναι αλλου,DDS αρχεια.

Το μυαλο σου και μια λιρα,αν ηταν μονο DDS μεσα ,δεν θα επεζες rf2 τωρα,αλλα ειπαμε,,,,,,,,

Μιλαμε οχι για ασχετοσυνη,φτηνοδουλεια και τεμπελια του @marmagas αλλα τι να πω.....διδακτορικο μπαρουφολογιας!

Υ.Γ Αντε και για μαστερ τωρα. Αχαχαχαχχαχαχα

2 hours ago, marmagas said:

edit,τα αρχεια φυσικης στο AC που ειναι,θελω να δω ενα mod!!!!!!!!

 

Αχαχαχαχαχαχαχα οτι να ναι,τωρα εδεσε το γλυκο . Αντε μαστορα της πλακας πανε να γινεις περιγελος και εκει!!  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αναθεμα αν και εσυ ο ιδιος καταλαβαινεις τι λες!

Τι δουλεια εχουν βρε ασχετε τα αρχεια GEN με physics????

Αλλα μαλον τι δουλεια εχεις εσυ με physics?

Παρε να μαθεις κατι και ξερεις απο ποιον?

http://yoss.free.fr/rfactornfr/Modding_Tutorial_Website/PhysicsGlossary.shtml

Oυτε στο conversion δεν μπορεσες,θυμαμαι κατι Lada στον αερα.....ταμπλω οτι ναναι,δεν μιλαω για φυσικη και σεταπ.....

q4Capture.PNG

q3Capture.PNG

q2Capture.PNG

q1Capture.PNG

Link to comment
Share on other sites

Ασε μας ρε @marmagas απο δω τωρα .Ψαχνεις μια ωρα στο ιντερνετ για να μας βαλεις ενα ματσο βλακειες που αυτα γινοντε και με αλλους τροπους,αυτα που βρηκες δεν ειναι ο μοναδικος,αλλα που να το ξερεις αυτο. Τα .gen και ολα αυτα ειναι στο φακελο MAIN που ειναι της φυσικης (αν γνωριζεις τι ειναι αυτο,η ρωτα τον φιλο σου τον MAPEX να σου πει) 

27 minutes ago, marmagas said:

Τι δουλεια εχουν βρε ασχετε τα αρχεια GEN με physics????

ΠΑΝΑΣΧΕΤΕ ειναι το πιο βασικο μετα το .pm αρχειο για να ενωσεις τον αξονα με τα φρενα τις δαγκανες και τι ροδα,αν δεν τα βαλεις σωστα μεσα στο .gen δεν βγαινει αμαξι,αλλα τι σου λεω τωρα εεε?

Αντε περιγελε πανε τωρα  googlare και ελα παλι  σε κανα μισαωρο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John@John said:

Τα .gen και ολα αυτα ειναι στο φακελο MAIN που ειναι της φυσικης (αν γνωριζεις τι ειναι αυτο,η ρωτα τον φιλο σου τον MAPEX να σου πει) 

Τελειως μπακαλιστικη τυπου..Ζηκου!

Λοιπον @liakjim,η ουσια ειναι οτι οτι ανεβασα ΕΙΝΑΙ αρχεια φυσικης ελαστικου.Ανοιγωντας το TBC με notepad βλεπεις slipcurve και compound.

http://yoss.free.fr/rfactornfr/Modding_Tutorial_Website/PhysicsGlossary.shtml#Tire

ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ γραψει μεχρι τωρα,στο φιναλε τιποτε μονο προσωπικες επιθεσεις,δεν αποδυκνειει τις μπαρουφες τους για λαθος μεγεθος ελαστικων+ζαντων+camber+amortiser και αλλα.Τα αρχεια φυσικης ελαστικου του πορσε στο Apex mod δειχνουν οτι φοραει τα ΣΩΣΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ.

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΔΕΙΞΤΕ ΤΟ!!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ? ΜΟΥΓΚΑ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΠΙΣΩ,αφηστε το modding και τρεξτε να χαρειτε τα λεφτακια σας που δωσατε σε ακριβα μαραφετια.

Τα αμαξια του apex ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΤΣΑΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑΤΕ.

Τι PM αρχεια και δαγκανες??????Γινατε σουργελο με τις βλακειες σας και επιμενετε.

επιτελους θα αποδειξετε κατι απο τις κοτσανες σας?

Αυτο παντως με την τελικη ταχυτητα στα 240 χλμ ηταν πολυ καλο!

 

 

q5Capture.PNG

Μεχρι να παραδεχτειτε οτι κανατε λαθος θα γινεστε πιο ρομπες!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ανθρωπε του θεου @marmagas και αναζητητη του ιντερνετ.Υπαρχουν @ρχιδι@ γνωστες και γνωστες με @ρχιδι@.Εσυ προφανως και επιβεβαιομενος με τα ποστ σου  και με τις πανω απαντησεις ανηκεις φυσικα στην 1η κατηγορια γιατι μονο λογια εισαι χωρις να ξερεις τι γραφεις και τι ανεβαζεις ,γενικος ανεμομαζοματα απο δω και απο κει.

30 minutes ago, marmagas said:

 

 

Αυτο παντως με την τελικη ταχυτητα στα 240 χλμ ηταν πολυ καλο!

Αυτο και φυσικα ουτε και καταλαβες τι ειπα και που αφορουσε καθωτι πανασχετος

 

Υ.Γ Μια ερωτηση εχω να σου κανω για να τελιωνουμε περιγελε προφεσορα ιμιτασιον.

ΕΧΕΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΠΟΤΕ ΑΜΑΞΙ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ ΣΤΟ rF2?

Εαν οχι η και ναι που ειναι απιθανο, αντε να φτιαξουμε ενα τακα-τακα να το ανεβασουμε αυριο σε  .rfcmp και σε βιντεο Dx11 και σε  ετσι απλα για να δουμε ποσο ρομπα εισαι!!!

Ιδου η ροδος ιδου και το πηδημα Ζηκο του rf2

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...