Jump to content

Σκέψεις και ιδεές για το πρωτάθλημα rFactor2


mad_dog

Aυτοκίνητα που επιθυμείτε να στηθεί το πρωτάθλημα  

7 members have voted

  1. 1. Aυτοκίνητα που επιθυμείτε να στηθεί το πρωτάθλημα

    • Group C
      0
    • URD EGT
      0
    • APEX GT3
      0
    • BTTC
    • F1 1991 ASR
      0
    • Flat 6 Series
    • Kάτι άλλο (προτείνετε εσείς)


Recommended Posts

Θά είμαι  σέρβερ  σε κάνα  2,5 ωρο (22:30 περιπου)  ,γιά να βελτιώσουμε χρόνους  καί  τώρα βασικά ανεβάζω  1 βιντεάκι  με  toyota supra  πού  προσπαθώ να το

ντριφτάρω  στό Πορτιμάο .

Αν  σάς  ενδιαφέρει  θά το βάλω  & εδώ σε σάς να μου πείτε τήν γνώμη σας !

Edited by Antonis14
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το δοκιμάσεις

Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk

Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε.
Το Renault μου αρέσει πολυυυυ περισσότερο.

Στάλθηκε από το LenovoA3300-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, liakjim said:

Το Renault μου αρέσει πολυυυυ περισσότερο.

Θά συμφωνήσω  μέ @liakjim  πολύ καλό τό f2    δέν   λέω  αλλά όταν λιγάκι ασχοληθείς

καί στήσεις  όπως πρέπει  ,μπορείς  να πάρεις αρκετά εύκολα το περίπου 100% πού ενδέχεται

να σού δώσει στήν πίστα.

Γιά παράδειγμα στή  blackwood  όταν κάθησα &  έστησα  μετά από κάποιους  γύρους

& όταν έμαθα τη πίστα  κατέβασα μέχρι καί 2,5 +  δευτερόλεπτα  από τόν αρχικό μου καλύτερο γύρο.

Γνώμη  μου είναι άν  πάμε  σε πρωτάθλημα  τέτοιου τύπου ,νά επιλέξουμε  1 μονοθέσιο

πού θα μάς  κρατάει  σε ενδιαφέρον  καί να μάς προκαλεί''   γιά  να το στήσουμε κατάλληλα.

Τό formula Renault  τό έχει αυτό    καί είναι σχεδόν μακράν  ότι καλύτερο  έχω οδηγήσει 

από  rfactor2   σέ μονοθέσιο.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, μάλλον κατά 90% θα πάμε με Renault για το πρωτάθλημα.

Το μονοθέσιο στο στήσιμο είναι από μόνο του σχολή. Πιστεύω να έχουμε μάχες με αυτό το μονοθέσιο...

Server is up, δοκιμές με Renault να δούμε πως πατάμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mad_dog said:

είδα τους χρόνους σου, με τι πακέτο έτρεχες ?

Μεσαίο πακέτο  κάπως με βόλεψε  ,αλλά σίγουρα θέλω να δοκιμάσω καιτο  χαμηλότερο  ,

σέ ξεγελάει νομίζω κάπως  αυτη η πίστα ,   είναι αρκετά  γρήγορη 

& μικρή    αλλά  μέ  αρκετά μεγάλες ευθείες  και τά ψηλά αέροπακέτα   δέν  τής πάνε''.

Link to comment
Share on other sites

Χθες γυρεψα τον σέρβερ με την φόρμουλα αλλά μάλλον ήταν κλειστός.
Τί θα έχει ως χρονοδιάγραμμα;
Επίσης αν θα γίνει πρωτάθλημα με δαύτο, ποια ημέρα θα είναι;

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To πρωτάθλημα για να στηθεί πρέπει να δω συμμετοχές. Δεν γίνεται να βγάλω πρόγραμμα, να στήσω server και να είμαστε 5-6 άτομα.

Αν δεν δείξουν ενδιαφέρον αυτοί που θέλουν να τρέξουν με μονοθέσιο, τότε δεν θα γίνει.

Το μονοθέσιο θα είναι το Renault 3.5

Όσοι ενδιαφέρεστε κάντε like, δεν θα σας κυνηγάω από πίσω.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mad_dog said:

To πρωτάθλημα για να στηθεί πρέπει να δω συμμετοχές. Δεν γίνεται να βγάλω πρόγραμμα, να στήσω server και να είμαστε 5-6 άτομα.

Αν δεν δείξουν ενδιαφέρον αυτοί που θέλουν να τρέξουν με μονοθέσιο, τότε δεν θα γίνει.

Το μονοθέσιο θα είναι το Renault 3.5

Όσοι ενδιαφέρεστε κάντε like, δεν θα σας κυνηγάω από πίσω.

Οκ  , αλλά   γιά να   υπάρξει ενδιαφέρον   &  μετέπειτα   συμμετοχές   θά πρέπει  νά 

έχουμε  σέρβερ  δοκιμών  σχεδόν  καθημερινά   ή έστω   3-4 μέρες  τήν  εβδομάδα , 

Εγώ  είμαι μέσα όπως  σάς  έχω  πεί  & θά προσπαθήσω  νά  τό διαφημίσω

καί πρός  γνωστούς  γενικότερα  .

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antonis14 said:

Εγώ  είμαι μέσα όπως  σάς  έχω  πεί  & θά προσπαθήσω  νά  τό διαφημίσω

καί πρός  γνωστούς  γενικότερα 

Αργοί να είναι μόνο και τίποτα άλλο...

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/27/2017 at 11:41 PM, marmagas said:

 

srcaCapture.PNG

Πρωτος αγωνας στην Suzuka εγινε.

34 ατομα στο grid!Φοβερη εμπειρια!

Σκοπος να τερματισω χωρις να προκαλεσω ζημια σε κανεναν και να βελτιωσω την 22 η θεση στο κουαλι.

Τερματισα 16ος χωρις το παραμικρο λαθος!

90 λεπτα με το Nissan 370z στη ν πιο τεχνικη πιστα του πλανητη,Suzuka!

Αψογη η οργανωση με ειδοποιησεις μεσω TS για code80(κιτρινες σημαιες και virtual safety).

Απο ολο τον κοσμο οδηγοι,πολλοι Ιταλοι,Αγγλοι,Τσεχοι και φυσικα Ολλανδοι.

Επομενος αγωνας Μοντρεαλ!

 

Screenshot_2017-10-05-10-04-23.png

Screenshot_2017-10-05-10-03-59.png

Screenshot_2017-10-05-10-03-34.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ρωταν αν καταλαβαινεις αγγλικα οταν σου μιλαν και γραπτα, οχι αν ξερεις να γραφεις.

Ολα αυτα για την ενημερωση μεσω TS πριν τον αγωνα,κατα την διαρκεια δε του αγωνα οταν γινει κατι στραβο ολοι ειδοποιουνται μεσω TS και ολοι στο δικο τους καναλι.

Εχει πλακα το σφυριγμα πριν την ομιλια του αληταρχη!Ηρεμη φωνη,κατατοπιστικη και περιεκτικη.

Στον πρωτο αγωνα δεν χρειαστηκε να πω,κανω τιποτε δυσκολο,ειναι ολα σεταρισμενα και οργανωμενα στην τριχα,14 σεζον το κανουν.

Ολοι οι νεοι,σαν εμενα,ξεκιναν με διπλωμα 5

Στους 3 αγωνες της Srca κρινουν ποιοι θα παρουν διπλωμα 4 και ποιοι...στην ιδια!

Τωρα απο δω και περα με αναβαθμιση σε 3 και μπορεις να τρεχεις σε αγωνες Virtual LeMan,φετος 4ωροι αγωνες.Εδω κανεις αιτηση για θεση σε ομαδα η σε τσιμπανε.

Αν εισαι καλος ανεβαινεις σε 2 και 1 και εισαι στα σαλονια,στον Ολυμπο του simracing,στο VEC!

Η νουμπαδικη κατηγορια,η ακαδημια,δεν θελει γρηγορους,εξωγηινους,αυτο που ψαχνουν εδω ειναι σωστη αγωνιστικη συμπεριφορα και βασικα μακρια απο επεισοδια.

Εδω το ρουφου ειναι κλασεις πανω απο ολα τα αλλα,για τετοιους αγωνες φτιαχτηκε,εδω μοιαζουν ολα τα αλλα τοσο ρηχα και βαρετα.

 

 

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 10/5/2017 at 8:54 PM, marmagas said:

Σε ρωταν αν καταλαβαινεις αγγλικα οταν σου μιλαν και γραπτα, οχι αν ξερεις να γραφεις.

Ολα αυτα για την ενημερωση μεσω TS πριν τον αγωνα,κατα την διαρκεια δε του αγωνα οταν γινει κατι στραβο ολοι ειδοποιουνται μεσω TS και ολοι στο δικο τους καναλι.

Εχει πλακα το σφυριγμα πριν την ομιλια του αληταρχη!Ηρεμη φωνη,κατατοπιστικη και περιεκτικη.

Στον πρωτο αγωνα δεν χρειαστηκε να πω,κανω τιποτε δυσκολο,ειναι ολα σεταρισμενα και οργανωμενα στην τριχα,14 σεζον το κανουν.

Ολοι οι νεοι,σαν εμενα,ξεκιναν με διπλωμα 5

Στους 3 αγωνες της Srca κρινουν ποιοι θα παρουν διπλωμα 4 και ποιοι...στην ιδια!

Τωρα απο δω και περα με αναβαθμιση σε 3 και μπορεις να τρεχεις σε αγωνες Virtual LeMan,φετος 4ωροι αγωνες.Εδω κανεις αιτηση για θεση σε ομαδα η σε τσιμπανε.

Αν εισαι καλος ανεβαινεις σε 2 και 1 και εισαι στα σαλονια,στον Ολυμπο του simracing,στο VEC!

Η νουμπαδικη κατηγορια,η ακαδημια,δεν θελει γρηγορους,εξωγηινους,αυτο που ψαχνουν εδω ειναι σωστη αγωνιστικη συμπεριφορα και βασικα μακρια απο επεισοδια.

Εδω το ρουφου ειναι κλασεις πανω απο ολα τα αλλα,για τετοιους αγωνες φτιαχτηκε,εδω μοιαζουν ολα τα αλλα τοσο ρηχα και βαρετα.

 

 

Με λιγα λογια στοχος=διπλωμα επιτευχθει!

3 αγωνες,Suzuka,Montreal και τελος βραδυ Bugatti!

Ο πιο δυσκολος στο Μοντρεαλ.Το 370z ηθελε χειρουργικη ακριβεια στα πεταλια και στο τιμονι.Επισης πολυ προσοχη στο γραναζωμα του κιβωτιου και φυσικα στα λαστιχα.

2-3 οδηγοι σε αλλο επιπεδο,σιγουρα θα γραψουν καλες θεσεις στο VEC και σιγουρα θα τους τσιμπησουν οι καλες ομαδες!

Για μενα τωρα θα γουσταρα αγωνες στο VLMS,4 ωροι αγωνες με LMP2 και GT κατι σαν προετοιμασια για τα μεγαλα σαλονια του VEC.

Αυτο που βλεπουν στην ακαδημια ειναι το ...reliability ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ.

Αυστηροι πολυ σε θεματα αγωνιστικης οδηγησης.Εκοψαν 2 πολυ γρηγορους γιατι προκαλεσαν ατυχηματα και χαλασαν τον αγωνα αλλων.

Ειδικα μετα τα πολλα στραβα στον αγωνα του VEC@Indianapolis αγριεψαν και φερθηκαν πιο αυστηρα στην ακαδημια.

Η νεα σεζον θα εχει multiclass(Nissan GT1 και 370z) σε 4 αγωνες.

Σας το προτεινω χωρις αλλο,δωστε 4 Τεταρτες απο την ζωη σας σε αγωνες που θα σας μεινουν για παντα!

Ωραια θα ηταν μια ομαδα 2-3 οδηγων απο εδω!

Μεγαλο προβλημα ο ελευθερος χρονος.Θελει προπονηση για τους αγωνες,μαγκιες τυπου εγω δεν θελω 300 λαπς για να μαθω την πιστα εδω δεν υπαρχει!

Μπορει και να μην τρεξω παλι στα μεγαλα σαλονια αλλα μονο και μονο που μπηκα στην δοκιμασια του διπλωματος και το πηρα μου φτανει!

 

Screenshot_2017-10-23-08-55-15.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ηρθε και η προσκληση!
Να δω που θα βρω χρονο....
 
Screenshot_2017-11-14-12-47-05.thumb.png.5beb29dc00223fcc046d373d7b1047d6.png


Μπράβο ρε Δημήτρη!!!
Βρες χρόνο, γιατί εκτός από την διασκέδαση σου, είμαι σίγουρος ότι θα τους μάθεις ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...