Jump to content

Σκέψεις και ιδεές για το πρωτάθλημα rFactor2


mad_dog

Aυτοκίνητα που επιθυμείτε να στηθεί το πρωτάθλημα  

7 members have voted

  1. 1. Aυτοκίνητα που επιθυμείτε να στηθεί το πρωτάθλημα

    • Group C
      0
    • URD EGT
      0
    • APEX GT3
      0
    • BTTC
    • F1 1991 ASR
      0
    • Flat 6 Series
    • Kάτι άλλο (προτείνετε εσείς)


Recommended Posts

16 hours ago, panosdimip said:

Καλημέρα οδηγάρες. .................

Skip barber :  παιχνιδιάρικο και ανταγωνιστικό (στο Barbagallo ας πούμε)

Renault Clio cup  &  500_695Abarth_v3.2:   με αυτά θα μπορούσαν να γίνουν πολύ ωραίοι αγώνες σε μικρές πίστες. 

Palatov : Το αδικείς. Φοβερό FFB. Καταλαβαίνεις τα πάντα.

Gt3 world series : Τα δοκίμασα λίγο και δεν μου άρεσαν καθόλου. Προτιμώ τα AM_FIAGT3_2012_v0.935

Εγώ είμαι φίλος της F1 όποτε θα έβαζα και:   

ASR_Formula_OWC_92_186 ,  OW NA 2016 1.0 ,  ISI_FormulaRenault35_2014-v12.

Θα είχε ενδιαφέρον να βάζαμε τα  Group_C  στο  Le Mans για νυχτερινό endurance.

Τελειώνω με  ISI_Renault_Megane_Trophy_2013-v102  και ISI_Honda_Civic_BTCC_2013-v108.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ το palatov σίγουρα έχει ffb πολύ καλό αλλά είναι ωραίο για χαβαλέ περισσότερο, διορθώνει εύκολα πάντα κ παντού, στην αρχή σε εντυπωσιάζει μετά όχι τόσο. 

Πάντως δεν θα με χάλαγε να κάναμε αγώνα θα έπεφτε πολύ γέλιο κ διασκέδαση. 

Τα gt3 έπρεπε να τα δοκιμάσεις πολύ για να σου αρέσουν λίγο χαχα.

Νομίζω τα URD είναι καλύτερα, αλλά κ τα φλατ 6 είναι καλά αν τα δοκιμάσεις με σωστές ρυθμίσεις. 

Φορμουλάκιας είμαι κι εγώ οπότε είμαι μέσα σ όλα αυτά που λες.

Συμφωνώ και με τα υπόλοιπα. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Με συνοπτικές διαδικασίες F1 λοιπόν...

Διαλέξτε τώρα F1 !!!

2 hours ago, andre said:

Θα είχε ενδιαφέρον να βάζαμε τα  Group_C  στο  Le Mans για νυχτερινό endurance.

Θα μπεί σαν 120 min Race...

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, gchristod said:

Βγάλαμε τα πρώτα συμπεράσματα χθες και νομίζω συμφωνούμε όλοι πως όλες οι παλιές φορμουλες είναι top επιλογή, η f2isi2012 μάλλον απορρίπτεται λόγω της περίεργης συμπεριφοράς ffb του τιμονιού, η formula renault 3.5 καθίσταται δεύτερη η τρίτη επιλογή μετά τις f1 1991 που σου βγάζουν ο,τι υστερία έχεις μέσα σου,στριβουν με ταχύτητες που κόβουν την ανάσα και έχουν πολύ καλό ffb τις είχα υποτιμήσει, λάθος. 

Το camaro μετά τις φορμουλες απλά εμετικό,πρέπει να κάνουμε θεραπεία 10 γύρων  άλλη μέρα για να σβήσουν πρώτα οι πολύ καλές εντυπώσεις που μας άφησαν οι φορμουλες και να αρχίσουμε να συνηθίζουμε σ αυτό το στυλ.

@mad_dogπρέπει να βάλεις ακόμα δύο φορμουλες να δοκιμάσουμε, τις f1 isi 2012 & αυτές του 75 που είχε προτείνει ο spyder. 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosdimip said:

Βγάλαμε τα πρώτα συμπεράσματα χθες και νομίζω συμφωνούμε όλοι πως όλες οι παλιές φορμουλες είναι top επιλογή, η f2isi2012 μάλλον απορρίπτεται λόγω της περίεργης συμπεριφοράς ffb του τιμονιού,

Τελικά δεν την γλιτώνουμε την F1 1991.... To ffb της F2 τι περίεργα σου έκανε? Δεν την έχω οδηγήσει, απλά ρωτάω γιατί χθες έλεγες τα καλύτερα για την πληροφόρησή της. Βαλτε ρε σεις τα skip barber να μάθουμε να οδηγάμε σωστά κι αφήστε τα μοντ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, gchristod said:

Βαλτε ρε σεις τα skip barber να μάθουμε να οδηγάμε σωστά κι αφήστε τα μοντ.

Nαι...και μετά ελάτε από εμένα να σας δώσω μπαλόνια και καραμέλες...παιδική χαρά το κάνατε !!!

>:(

Link to comment
Share on other sites

Με τις EVE, πραγματικα δε το περιμενα, επαθα την πλακα μου. Και οι τρεις ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΕΣ. (η eve f3 δειχνει πιο ευκολη απο τις 3 αλλα αυτο μπορει να δωσει πιο συναρπαστικους αγωνες)
Θελω και γω skip barber (επιμεναμε χτες να μπουν) αλλα ο αντμιν αρνειται πεισματικα να τα βαλει και αυτα για δοκιμη....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gchristod said:

Τελικά δεν την γλιτώνουμε την F1 1991.... To ffb της F2 τι περίεργα σου έκανε? Δεν την έχω οδηγήσει, απλά ρωτάω γιατί χθες έλεγες τα καλύτερα για την πληροφόρησή της. Βαλτε ρε σεις τα skip barber να μάθουμε να οδηγάμε σωστά κι αφήστε τα μοντ.

Πληροφόρηση έχει αλλά ελαφρώνει απρόσμενα στις στροφές και σε μπερδεύει ,όταν την είχα δοκιμάσει μου φάνηκε πως είχε το κάτι διαφορετικό εκεί αλλά μάλλον θα μπερδεύει τους περισσότερους γιατί δημιουργεί ένα αίσθημα ανασφάλειας ως προς το αν μπορείς να στρίψεις γρήγορα και με ακρίβεια.

Θα περιμένουμε αν αυτής εκείνου που θα βγάλουν σε λίγο καιρό ,νομίζω την f2000.

To ίδιο κάνει και η φόρμουλα renault αλλά σε μικρότερο βαθμό.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η Φ1 91 δεν μάρεσε καθόλου όμως.Αν είχα να επιλέξω μεταξύ αυτής κ του Μεγκάν θα διάλεγα Μεγκάν,τόσο πολύ δηλαδής.

Θα μπω κ γω το βράδυ για δοκιμές αλλά οι παλιές φόρμολες βλέπε EVE θαναι ταμάμ.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Μερικες σκεψεις.
Ηθελα να τις αναφερω και χτες αλλα θα πεταγε καμια μλκια, οπως συνηθως, ο τρελοσκυλος και επειδη δεν ειμαι και στα καλυτερα μου αυτες τις μερες απο νευρα, θα μαλλιοτραβιομασταν και επειδη εγω δεν εχω και πολλα μαλλια οτι τραβαγαμε θα ηταν απο τα δικα του...


Το rf2, οπως διαπιστωθηκε περιτρανα και χτες, εχει καταπληκτικα αυτοκινητα. Εχει επισης (το λιγο που εχω ριξει μια ματια) και εξαιρετικες πιστες που δενουν αψογα με τα αμαξια που εχουν βγαλει.
Στο κομματι των mods, με κουραζει λιγο (εως πολυ) οτι γινεται ενας χαμος και πρεπει να πεφτει πολυ ψαξιμο πριν βγαλεις ακρη και ασφαλες συμπερασμα τι να επιλεξεις.
Εδω ο τρελοσκυλος, ο μεγκα-ρουφου μαστερ, αντι να βοηθαει, οπως θα πρεπε, ειναι χειροτερος και απο καποιον που το πηρε χτες το παιχνιδι.
Προσφατο παραδειγμα χτες με  τη spa. Ανεβαζει στο forum μια version της, η οποια θα ηταν στον σερβερ, και μεσα στο επομενο 15λεπτο ειχαμε καταληξει σε μια αλλη.

Προσπαθω να καταλαβω (με μεγαλη προσπαθεια) γιατι υπαρχει αυτη η αρνηση ως προς το original by ISI content.
Eδω να διευκρινησω οτι υπαρχουν εξαιρετικα mods σε πιστες αλλα και σε αυτοκινητα, και ναι, με ορισμενα απο αυτα αξιζει να ασχοληθεις, οπως τα group c, f1 91, apex gt3, urd....

Εγω την προταση θα την ξανακανω. Βελτιωμενη λιγο για να ικανοποιηθουν οι περισσοτεροι.

Θεωρω πως τις τελευταιες 2 μερες που εχει βγει στη φορα η ιστορια με το τι θα τρεξουμε την μετα-megane εποχη και επισης χτες στο ts θα το διαπιστωσατε ολοι οτι υπαρχει δυσκολια επιλογης. Ολοι τελικα θελουμε να τα τρεξουμε ΟΛΑ. Φυσιολογικοτατο.

Προτεινω να υπαρχει ενα πρωταθλημα με τα group c (ή f1 91) ή apex gt3 (ή urd).
Oι αγωνες για το πρωταθλημα να γινονται οπως τωρα. Ανα 2 εβδομαδες (ισως και 3). Ο σερβερ να ειναι ανοικτος και να τρεχει οπως τωρα ωστε να μπορεις να κανεις practice οποτε θελεις.

Στον 2ο σερβερ που πλεον εχουμε, να μπαινει καθε κυριακη διαφορετικο combo που θα επιλεγει ενας απο εμας με τη σειρα. Το combo να τρεχει ολη την εβδομαδα στον σερβερ για practice. Tην κυριακη του πρωταθληματος δε θα εχει φυσικα αγωνα εδω...

Οχι δεν αφηνω απ εξω το r3e.
Προτεινω ο αγωνας να μεταφερθει την Παρασκευη. Practice για το r3e μπορει να γινει και μεσω leaderboards για οποιον θελει το κατι παραπανω αλλα νομιζω πως το practice που θα υπαρχει πριν τον αγωνα ειναι αρκετο.

Αυτα τα ολιγα.
Περιμενω τις αποψεις σας.

(εδω απλα να προσθεσω ενα μικρο μου παραπονο...
Δεν ξερω για εσας, αλλα ρε π@υστη μου εχω βαρεθει το πολυ hotlapping. Θελω περισσοτερους αγωνες. Εχουμε μπλεξει εδω με τον ραλλακια και εχουμε λιωσει στα χρονομετρημενα. Αυτη τη στιγμη ειμαι απο αυτους που εχουν ψιλοκρυωσει με το ac, γουσταρω με τα χιλια στην παρουσα φαση το rf2 αλλα πραγματικα αρχιζουν και μου λειπουν οι αγωνες στο ac)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

53 minutes ago, sosna said:

Θα μπω κ γω το βράδυ για δοκιμές αλλά οι παλιές φόρμολες βλέπε EVE θαναι ταμάμ.

Οπως ειπα και χτες στο ts στα παιδια, αν τρεξουμε τα eve θα σου απαγορευτει η εισοδος στον σερβερ... :P

 

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, sC_w0lveS said:

Στον 2ο σερβερ που πλεον εχουμε, να μπαινει καθε κυριακη διαφορετικο combo που θα επιλεγει ενας απο εμας με τη σειρα. Το combo να τρεχει ολη την εβδομαδα στον σερβερ για practice. Tην κυριακη του πρωταθληματος δε θα εχει φυσικα αγωνα εδω...

Βρε λύκε, για δες τι λέω ο άμοιρος εδώ:

Τον σέρβερ θα τον έχω μόνιμα ανοιχτό, ειδικά μόλις φέρω το 2ο πισι που έχει ξεμείνει στο Λουτράκι από το καλοκαίρι.

 

17 minutes ago, sC_w0lveS said:

χι δεν αφηνω απ εξω το r3e.
Προτεινω ο αγωνας να μεταφερθει την Παρασκευη. Practice για το r3e μπορει να γινει και μεσω leaderboards για οποιον θελει το κατι παραπανω αλλα νομιζω πως το practice που θα υπαρχει πριν τον αγωνα ειναι αρκετο.

Το R3E από ό,τι βλέπω δυστυχώς δεν μπορούμε να το υποστηρίξουμε. Παρασκευές δεν με βολεύουν γιατί βγάζω το σκυλο τη γυναίκα βόλτα. Όταν με το καλό ολοκληρώσουμε με τα DTM'92 δεν ξέρω αν θα συνεχίσω να το κυνηγάω το πράγμα γιατί οι συμμετοχές μειώνονται. Εκτός από τις ατυχίες και τις υποχρεωτικές απουσίες έχουμε και εγκαταλείψεις όπως π.χ. του troffeo και αν έχω καταλάβει καλά και του marmaga. Ίσως να το γυρίσω πάλι στις Τρίτες με αγώνες just for fun. Αν μετά το Zandvoort θέλετε να το συνεχίσουμε το συζητάμε, αλλά θα το δούμε σε καμιά 10αριά μέρες. 

Edited by gchristod
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sC_w0lveS said:

Προτεινω να υπαρχει ενα πρωταθλημα με τα group c (ή f1 91) ή apex gt3 (ή urd).
Oι αγωνες για το πρωταθλημα να γινονται οπως τωρα. Ανα 2 εβδομαδες (ισως και 3). Ο σερβερ να ειναι ανοικτος και να τρεχει οπως τωρα ωστε να μπορεις να κανεις practice οποτε θελεις.

Στον 2ο σερβερ που πλεον εχουμε, να μπαινει καθε κυριακη διαφορετικο combo που θα επιλεγει ενας απο εμας με τη σειρα. Το combo να τρεχει ολη την εβδομαδα στον σερβερ για practice. Tην κυριακη του πρωταθληματος δε θα εχει φυσικα αγωνα εδω...

Οχι δεν αφηνω απ εξω το r3e.
Προτεινω ο αγωνας να μεταφερθει την Παρασκευη. Practice για το r3e μπορει να γινει και μεσω leaderboards για οποιον θελει το κατι παραπανω αλλα νομιζω πως το practice που θα υπαρχει πριν τον αγωνα ειναι αρκετο.

Αυτα τα ολιγα.
Περιμενω τις αποψεις σας.

Eτσι ακριβώς !

Αγώνας πρωταθλήματος μια φορά στις δυο ή τρεις εβδομάδες στον 1ο server.

Στον 2ο κάντε ότι θέλετε, εγώ θα ακολουθήσω.

Αυτά.

Πιλότεος ο γρηγορότερος οδηγός της κοινότητας.

 

3 hours ago, sosna said:

Θα μπω κ γω το βράδυ για δοκιμές αλλά οι παλιές φόρμολες βλέπε EVE θαναι ταμάμ.

Αυτά στον 2ο server...

2 hours ago, gchristod said:

Παρασκευές δεν με βολεύουν γιατί βγάζω το σκυλο τη γυναίκα βόλτα.

Θα σε δώσω στεγνά γιατί μου μιλάς απότομα και επιθετικά !!!

Ναι ναι ναι !!!

Har har har

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, panosdimip said:

Brabham BT44B 1975 πρέπει να μπεί κι αυτό για δοκιμή θα αρέσει στο @sosna γιατί στρίβει με το πίσω μέρος.

Τα EVE φανταστικά με σειρά προτίμησης F3,F2,F1. Το F3 θα δώσει κοντινές μάχες στους αγώνες.

Τα F1 1991 ASR επίσης πολύ καλά θα έλεγα να δοκιμάσουμε και τα F1 1988 έχουν καλύτερο FFB και ήχο.

Τα Group C πολύ γρήγορα σαν τα F1 βάλτα σε δύωρο αγώνα με λίγο νύχτα σε Le Mans για επίσημο test :)

Συμφωνώ με τον @sC_w0lveS για διαφορετικό combo τις Κυριακές στον 2ο σερβερ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, sC_w0lveS said:

εχω βαρεθει το πολυ hotlapping.

like!

10 hours ago, sC_w0lveS said:

Στον 2ο σερβερ που πλεον εχουμε, να μπαινει καθε κυριακη διαφορετικο combo που θα επιλεγει ενας απο εμας με τη σειρα. Το combo να τρεχει ολη την εβδομαδα στον σερβερ για practice.

Θα γίνεται αγώνας αυτή την ενδιάμεση Κυριακή; Πάνω σ'αυτό το combo.

 

< Στη βαθμολογία βλέπω 12 άτομα να έχουν πάρει μέρος στο πρωτάθλημα του megane. Όλοι να είμαστε 15; Δεν ξέρω.

Θα έχει νόημα να στηρίξουμε το νέο πρωτάθλημα με τις συμμετοχές μας, έτσι ώστε σε κάθε αγώνα να έχει τουλάχιστον 10 οδηγούς.

Αλλιώς τη νόημα έχει όλη αυτή η κουβέντα που γίνεται, αν οι αγώνες του νέου πρωταθλήματος γίνονται με 5 αυτοκίνητα. 

Καλύτερα combo και hotlapping.>

<Νομίζω αν συμφωνήσουμε σ'αυτά δε μένει παρά να ψηφίσουμε (πάνω στη σωστή πρόταση του Κώστα) αυτοκίνητο,μέρες,ώρες κτλ.>

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το ξαναβαζω.
Θεωρω πως με το παρακατω θα μεινουν ολοι ευχαριστημενοι...
Μια προσθηκη για να ειναι ακομα πιο ενδιαφερον, θα ηταν να υπαρχει βαθμολογια και στους αγωνες που θα γινονται στον 2ο σερβερ με τα διαφορετικα combo.

On 25/10/2016 at 0:28 PM, sC_w0lveS said:

Εγω την προταση θα την ξανακανω. Βελτιωμενη λιγο για να ικανοποιηθουν οι περισσοτεροι.

Θεωρω πως τις τελευταιες 2 μερες που εχει βγει στη φορα η ιστορια με το τι θα τρεξουμε την μετα-megane εποχη και επισης χτες στο ts θα το διαπιστωσατε ολοι οτι υπαρχει δυσκολια επιλογης. Ολοι τελικα θελουμε να τα τρεξουμε ΟΛΑ. Φυσιολογικοτατο.

Προτεινω να υπαρχει ενα πρωταθλημα με τα group c (ή f1 91) ή apex gt3 (ή urd).
Oι αγωνες για το πρωταθλημα να γινονται οπως τωρα. Ανα 2 εβδομαδες (ισως και 3). Ο σερβερ να ειναι ανοικτος και να τρεχει οπως τωρα ωστε να μπορεις να κανεις practice οποτε θελεις.

Στον 2ο σερβερ που πλεον εχουμε, να μπαινει καθε κυριακη διαφορετικο combo που θα επιλεγει ενας απο εμας με τη σειρα. Το combo να τρεχει ολη την εβδομαδα στον σερβερ για practice. Tην κυριακη του πρωταθληματος δε θα εχει φυσικα αγωνα εδω...

Οχι δεν αφηνω απ εξω το r3e.
Προτεινω ο αγωνας να μεταφερθει την Παρασκευη. Practice για το r3e μπορει να γινει και μεσω leaderboards για οποιον θελει το κατι παραπανω αλλα νομιζω πως το practice που θα υπαρχει πριν τον αγωνα ειναι αρκετο.

Αυτα τα ολιγα.
Περιμενω τις αποψεις σας.

Spoiler

ρε π@υστη μου, γαιδαρο σκατε, ΕΛΕΟΣ...!!!
ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΕ........

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...