Jump to content

Σκέψεις και ιδεές για το πρωτάθλημα rFactor2


mad_dog

Aυτοκίνητα που επιθυμείτε να στηθεί το πρωτάθλημα  

7 members have voted

  1. 1. Aυτοκίνητα που επιθυμείτε να στηθεί το πρωτάθλημα

    • Group C
      0
    • URD EGT
      0
    • APEX GT3
      0
    • BTTC
    • F1 1991 ASR
      0
    • Flat 6 Series
    • Kάτι άλλο (προτείνετε εσείς)


Recommended Posts

9 hours ago, andre said:

Μόλις τελειώσει το Megane, αγώνας ανά 2 εβδομάδες με διαφορετικό combo  κάθε φορά. Επιλέγει με τη σειρά ο καθένας ή προκαθορισμένο. 

Aυτό δεν γίνεται.

Είπαμε θα τρέχουμε με ένα που θα έχει πολλά αυτοκίνητα. Επίσης το ενδεχόμενο για μια φορά τον μήνα (60min race, pit stop κ.τ.λ.) θα γίνει, αλλά υπάρχουν σκέψεις μεταξύ F1 1991 και Group C.

@spyder δοκίμασε τα Group C και τα F1 1991 και πες μου τι θεωρείς καλύτερα.

Server είναι up σε Macau

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mad_dog said:

Επίσης το ενδεχόμενο για μια φορά τον μήνα (60min race, pit stop κ.τ.λ.) θα γίνει, αλλά υπάρχουν σκέψεις μεταξύ F1 1991 και Group C.

Επειδη τα μασαγες τις προαλλες, αυτη η μια φορα το μηνα θα ειναι σε κυριακη του fr2, ετσι; Δε θα μας φας και το r3e...

 

1 hour ago, mad_dog said:

Aυτό δεν γίνεται.

 

Aυτο νομιζω θα το αποφασισουμε ολοι μαζι.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, sC_w0lveS said:

Aυτο νομιζω θα το αποφασισουμε ολοι μαζι.

Λυκόπουλο εδώ δεν είναι παιδκή χαρά.

Όταν λέμε πρωτάθλημα εννοούμε μια κατηγορία και ακολουθούμε το πρωτάθλημα με την κατηγορία αυτοκινήτων.

Όλοι όσοι λέγαμε να τρέξουμε είπαμε μια κατηφορία με πολλά αυτοκίνητα.

 

42 minutes ago, sC_w0lveS said:

Επειδη τα μασαγες τις προαλλες, αυτη η μια φορα το μηνα θα ειναι σε κυριακη του fr2, ετσι; Δε θα μας φας και το r3e...

Είπα θα γίνει μια φορά τον μήνα !!!

Για όποιον θέλει !!!

Δεν είναι σκοπός μου να το κάνω έτσι ώστε να φάω την Κυριακή του R3E.

Kαι σε αυτόν τον αγώνα τρέχεις μια φορά τον μήνα, δεν έχει σχέση με το πρωτάθλημα που θα γίνεται μια φορά τις δυο εβδομάδες.

Αν θέλεις τρέχεις καθώς θα είναι και λίγο πιο hardcore.

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim

Μπροστά στο Flat6 που είναι ένα από τα χειρότερα mods που έχω δοκιμάσει στο rF2 ( πλέει σαν βάρκα), το group C είναι αξιοπρεπέστατο.

Αν και φυσικά μπροστά στο Nissan ωχριά, είναι αρκετά καλό θα έλεγα , από τα καλύτερα mods μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι κ τα flat six αρκεί να γράψεις γύρους και να ρυθμίσεις το minimum force torque στο 16 γιατί στο 6 που θέλει το megane δεν παίζεται έχει μεγάλο dead zone,επίσης τη δύναμη του ffb από το tuning στο 20-25 % και ffb specific γύρω στο 0,75.

Link to comment
Share on other sites

Aυτή την σtιγμή είναι up 2 servers.

O πρώτος είναι ο:

pcgamingforum.net dedi

Megane - Macau 

ο δεύτερος: 

pcgamingforum.net dedi 2

Flat6 v2 - Road America 

Aν θέλετε προτείνετε έναν 3ο server ή αν θέλετε να μου πείτε τι θέλετε στον 2ο server 

Edited by mad_dog
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Αν παραμεινει το flat6 στον 2ο, αλλαξε την road america. Βαλε ή καμια απο isi (οχι καμια κλειστοφοβικη) ή καποια απο αυτες που εβαλε ο Πανος (red bull, imola) να τις δοκιμασουμε και αυτες...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
45 minutes ago, andre said:

Από ISI  για  flat6 ή  αν βάλεις Group C.   

ISI_Malaysia_2007-v1.58

ISI_Silverstone_2012-v1.35

ISI_SaoPaulo_2013-v1.01

3PA_Matsusaka_2015-v100

Τι λες μωρέ. Σε αυτές τις πίστες μπορείς και προσπερνάς ( εσωτερικό αστείο, κάποια στιγμή θα το καταλάβεις)

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου σκέψη αν τελικά βάλεις εναν αγώνα "πρωταθλήματος" το μήνα, είναι στα ελεύθερα σαββατοκύριακα να σηκώνω σέρβερ rf2 με διαφορετικό κόμπο που θα διαλέγει ο καθένας μας με τη σειρά του μπας και δούμε επιτέλους και το υπόλοιπο κόντεντ. Π.χ. έβάλα κάποια στιγμή απο σπόντα eve historic f3 και ήταν γ@μάτο.

Edited by gchristod
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σήκωσε server εσύ αν θέλεις με διαφορετικά combo.

To Group C θα είναι μια φορά τον μήνα. Τρέχει όποιος θέλει βέβαια :D

8 minutes ago, gchristod said:

Η δικιά μου σκέψη αν τελικά βάλεις εναν αγώνα "πρωταθλήματος" το μήνα, είναι στα ελεύθερα σαββατοκύριακα να σηκώνω σέρβερ rf2 με διαφορετικό κόμπο που θα διαλέγει ο καθένας μας με τη σειρά του μπας και δούμε επιτέλους και το υπόλοιπο κόντεντ. Π.χ. έβάλα κάποια στιγμή απο σπόντα eve historic f3 και ήταν γ@μάτο.

Δεν αμφιβάλω ότι δεν είναι ωραίο. Αλλά προσωπικά πρωτάθλημα τρέχω μόνο με μια κατηρορία.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mad_dog said:

Σήκωσε server εσύ αν θέλεις με διαφορετικά combo.

To Group C θα είναι μια φορά τον μήνα. Τρέχει όποιος θέλει βέβαια :D

Δεν αμφιβάλω ότι δεν είναι ωραίο. Αλλά προσωπικά πρωτάθλημα τρέχω μόνο με μια κατηρορία.

-Αυτο λέω να κάνω, στα κενά ΣΚ όπως είπα.

-Όχι μόνο τα group C, και τα άλλα είπες κάθε 3 εβδομάδες. Αυτό σημαίνει 1 φορά το μήνα, μήνας με 6 εβδομάδες δεν υπαρχει.

-Ναι, τρέχεις μόνο με group c ή f1 1991, το εμπεδώσαμε :D

Edited by gchristod
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
Π.χ. έβάλα κάποια στιγμή απο σπόντα eve historic f3 και ήταν γ@μάτο.



Ααααχ, αργά ή γρήγορα έρχεστε στα λόγια μου...


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mad_dog said:

O 2os server είναι up με Group C και Matsusaka και περιμένει θύματα...

Har har har 

 

6 hours ago, mad_dog said:

Autodromo di Imola v1.2 Released for rFactor 2

O server 2oς θα στηθεί με την παραπάνω πίστα...

Αμετακίνητος στις θέσεις σου, βλέπω.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα οδηγάρες.

Λοιπόν αφιέρωσα 2 ώρες για να κάνω από ένα γύρο στα περισσότερα αυτοκίνητα του ρου φου συν κάποια μοντ που έχω .

Εβγαλα κάποια υποκειμενικά συμπεράσματα που θέλω να μοιραστώ μαζί σας μήπως και βοηθήσει την επιλογή του επόμενου αυτοκινήτου η έστω αν δεν κάνουμε πρωτάθλημα τις επόμενες επιλογές μας.

Ακολουθεί μια λίστα με την υποκειμενική μου βαθμολογία.

Όλα δοκιμάστηκαν στη Σουζούκα.

1.  Skip barber   isi   -----   formula 2 isi 2012

Aυτά τα δύο μου άφησαν άριστες εντυπώσεις στο κομμάτι του ffb αλλά και στο κομμάτι της διασκέδασης που θα προσφέρουν τόσο οδηγικά όσο και  από πλευράς συναγωνισμού σε ένα πρωτάθλημα.

Με εξέπληξε μάλιστα η f2 φοβερή πληροφόρηση δοκιμάστε το ,αν πειράξετε και κάποια πραγματάκια στο ffb σου δίνει την εντύπωση πως δεν υπάρχει ούτε πετραδάκι που δεν καταλαβαίνεις ,ελαφρώνει το εμπρός μέρος στην υποστροφή και στις χαμηλές ταχύτητες ,βαραίνει όσο ανεβαίνουν τα χιλιόμετρα λόγω downforce ,καταλαβαίνεις τα μπλοκαρίσματα από το φρενάρισμα κλπ κλπ όλα δουλεύουν άψογα .

2. Formula renault 3.5  πολύ καλή υλοποίηση --------  FORMULA EVE απίθανη για περισσότερη hardcorila

3. Renault megane trophy καταλαβαίνεις τα πάντα όπως πάντα και έχει εκείνη την περίεργη συμπεριφορά στο όριο που το κάνει ξεχωριστό ---Clio cup μια πολύ ωραία συνταγή που μάλλον δεν θα χει τύχη μιας και υπάρχουν τα btcc.

4. Corvette c6 r gt2  σταθερή αξία ----- group c  άλλη αίσθηση και ήχοι φοβερή επιτάχυνση που τη νιώθεις

5. Συνωστισμός εδώ

BTCC FFSCA πολύ καλό μόντ το έχουμε τρέξει και το έβαλα στη Σουζούκα όπου μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.

     Νιssan Gt1  μοιάζει με την corvette αλλά μου φάνηκε περισσότερο αδιάφορο ,στρίβει ,φρενάρει και περνάει πάνω από τα κέρμπς με λίγη σχετικά πληροφόρηση περίμενα κάτι παραπάνω γιατί το είχε πολυδιαφημίσει ο Jim.

   F1 isi  2012 φανταστική φορμουλίτσα για τους λάτρεις των μεγάλων ταχυτήτων αλλά σε αγώνα δεν θα βγάζει πολλά γούστα.

    Eδώ μάλλον θα έβαζα και τα URD αλλά δεν τα έχω κατεβάσει να τα δοκιμάσω.

6. Gt3 world series   πολύ καλοί ήχοι και συμπαθητικότατο μοντ ,με χαλάει μόνο η κίνηση του κεφαλιού ,με ζαλίζει.

   

7.  Howston group 4 το βάζω εδώ όχι επειδή είναι κακό αλλά επειδή δεν θα το ήθελαν παρά μόνο οι μαζόχες

     Stock car isi  νομίζω πολύ καλό αλλά λίγο ιδιαίτερο, θα πηγαίνει ίσως με τα οβάλ καλύτερα .

     Ιndy car  πολύ σταθερό κολλημένο στο οδόστρωμα ,μάλλον για οβάλ και αυτό .

Από δω και κάτω το χάος .

F1 1991   -----    Panoz μπες μεσ το καμπριολέ πάμε για κάνα καφέ -----kodi stupid ------ Palatov αδιάφορο συνέχεια ανάποδα που τα κάνει και ο κουτσός πιλότος

Πίστες δεν δοκίμασα παρά μόνο τη Σουζούκα και την Ιμολα ,η f2 αποδίδει άψογα και στην Ίμολα που είναι μοντ.

Ελπίζω να βοήθησα ,τα λέμε στην πίστα.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, liakjim said:

Αν εξαιρέσεις το Nissan που φυσικά το βάζω 1ο , συμφωνώ σε όλα.

Για αυτό τι λες ? http://rfactor.net/web/rf2/cars/1966-brabham-repco-bt20/

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι όλα αυτά τα παλιά είναι πολύ καλά σαν το Eve

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...