Jump to content

Mazda Laguna Seca


Recommended Posts

2 minutes ago, andre said:

@geovas77 Καλός σας βρήκα. Κοίτα κατά καιρούς έβαλα και άλλα sims αλλά η αίσθηση του FFB του rF2 δεν υπάρχει. (κάτοχος G27 δεν ξέρω για άλλα τιμόνια)

Τώρα γραφικά κτλ δεν με απασχολούν και πολύ. Όταν τρέχω ούτε τζούρα δεν μπορώ να πάρω. Βγαίνω εκτός πίστας. 

Δική μας περίπτωση καμένου...αλλά πολύ γρήγορος ρε παιδί μου...μην κάνεις σαν αχαλίνωτο άλογο...χαλαρωσε και τρέξε για την πλάκα σου...

Εδώ εμείς κοιτάμε να περνάμε καλά. Δεν κοιτάζουμε ποιος είνα πρώτος ή τελευταίος...να φανταστείς ούτε βαθμολογία κρατάμε ούτε στατιστικά...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mad_dog said:

Δική μας περίπτωση καμένου...αλλά πολύ γρήγορος ρε παιδί μου...μην κάνεις σαν αχαλίνωτο άλογο...χαλαρωσε και τρέξε για την πλάκα σου...

Εδώ εμείς κοιτάμε να περνάμε καλά. Δεν κοιτάζουμε ποιος είνα πρώτος ή τελευταίος...να φανταστείς ούτε βαθμολογία κρατάμε ούτε στατιστικά...

Άλλα διαβάζω στα posts που κάνετε εδώ και κάνα μήνα !

Link to comment
Share on other sites

Στα της χθεσινής συνεδρίας:

Ρε μπαγάσες τέτοιο χτυποκάρδι έχω να νιώσω από το γυμνάσιο...  Χρωστάω κέρασμα.

Φοβερή εμπειρία για πρώτη φορά.

Είχα θέμα με συχνές αποσυνδέσεις του FFB . Ευτυχώς έχω κουμπί στο τιμόνι (reset FFB) οπότε OK. 

Σε πολλές φάσεις είχα  -stutter το λένε;- παρόλο που είχα 60-70 fps σταθερά.

Αυτό το k@l@ εs  εκεί ψηλά στο λόφο, δεν το πάω με τίποτα. Όποτε έφτανα εκεί σκεφτόμουν τι να κάνω.

Ακουστικά έχω τα Razer Electra που έχουν καλώδιο με mic αλλά χρειάζεται λέει splitter για να δουλέψουν.

Οπότε προς το παρόν μάλλον μόνο θα σας ακούω όταν κάνω TS .

 

Και κλείνω με το ρουφιάνεμα της ημέρας:

O mad_dog ,κάπου είχα δει έκανε ολόκληρη διατριβή για την γραμμή in-out των pit.

Ε σε κάποια φάση βγαίνει από τα pit, περνάει πάνω από τους κώνους,όλο δεξιά και τσουπ στην πίστα. 

Πράμα που και εγώ ήθελα να το κάνω, γιατί αυτή η έξοδος της Laguna δεν τρώγεται.

@mad_dog με αγάπη.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλός ο @andre !!!

Στον αγώνα πρέπει να είχαμε μια επαφή στην special στροφή και βγήκα έξω (πρέπει μάλλον να έχασες τα φρένα εκεί και με βρήκες λίγο από πίσω). Αυτά βέβαια συμβαίνουν, αλλά στον επίσημο αγώνα είμαστε όλοι πιο προσεκτικοί.

Κατά τα άλλα που είδα το replay οδηγάς καθαρά, στιςε κόντρες είσαι καθαρός, με τον καιρό και με τις συμμετοχές θα δεις και εσύ μόνος σου ότι θα οδηγάς στο όριο μαζί με άλλους στην πίστα και με ασφάλεια. 

39 minutes ago, andre said:

Και κλείνω με το ρουφιάνεμα της ημέρας:

O mad_dog ,κάπου είχα δει έκανε ολόκληρη διατριβή για την γραμμή in-out των pit.

Ε σε κάποια φάση βγαίνει από τα pit, περνάει πάνω από τους κώνους,όλο δεξιά και τσουπ στην πίστα. 

Πράμα που και εγώ ήθελα να το κάνω, γιατί αυτή η έξοδος της Laguna δεν τρώγεται.

@mad_dog με αγάπη.

Σίγουρα ήμουν εγώ ?

Γιατί έχουμε πει αυτό απαγορεύεται και έχει ποινή. Μήπως εννούσες τον @panosdimip ???

Mην ντρέπεσαι δώστον στεγνά. Απλά θα ξεκινήσει τελευαταίος στον αγώνα χωρίς quali...

Har har har 

40 minutes ago, andre said:

Οπότε προς το παρόν μάλλον μόνο θα σας ακούω όταν κάνω TS .

Π'αρε mic χάνεις την καλύτερη φάση στο TS !!!

9 hours ago, mad_dog said:

pzvc2w8q.jpg

 

Πόσο είχα πιει άραγε για να έλεγα αυτό το skin καταπληκτικό ???

Μιλάμε το βλέπω και κλαίω από τα γέλια...

Τελικά με αυτό θα κατέβω στον αγώνα...

Απαγορεύεται αυστηρά το replay και ανέβασμα στο youtube...

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Στο practice σιγα μην ακολουθησουμε ολη την εξοδο της laguna (ασε τον @mad_dog να λεει τα δικα του). Βγαινουμε προσεκτικα ομως...

Σε quali και race το παμε κανονικα ομως, ακολουθουμε ολη την εξοδο απο τα πιτς....

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον Ανδρέα για τη χθεσινή του εμφάνιση, τέτοιους οδηγούς θέλουμε στο rF2.
Το μόνο που πρέπει να μάθεις είναι 40λεπτος αγώνας χωρίς επαφές και εξόδους.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, geovas77 said:

ζηλεύω................ :(

Γεια σου Γιωργο,

αισθητη η απουσια σου!!

Τι σου ειπαν οι Γερμαναραδες για το τιμονι?

14 minutes ago, geovas77 said:

ζηλεύω................ :(

Γεια σου Γιωργο,

αισθητη η απουσια σου!!

Τι σου ειπαν οι Γερμαναραδες για το τιμονι?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geovas77 said:

Λογικά θα το λάβουν μέχρι την Τρίτη, εάν το φτιάξουν και το στείλουν μέχρι την Παρασκευή μετά κάνει 4-5 εργάσιμες να έρθει.

Ο Θεός σε βοήθησε...γλύτωσες τον διασυρμό στην Laguna...

Har har har 

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2016 at 0:33 PM, mad_dog said:

Στον αγώνα πρέπει να είχαμε μια επαφή στην special στροφή και βγήκα έξω (πρέπει μάλλον να έχασες τα φρένα εκεί και με βρήκες λίγο από πίσω).

Έτσι για να μαθαίνω κιόλας.

Στον αγώνα (όπως και στο replay που είδα) σε βλέπω να πατάς στο κερμπ, να το χάνεις και να σε γυρίζει ο κ@λ@ς.

Εσύ πρόλαβες να το μαζέψεις αλλά με τη φόρα που είχα σε βρήκα.

Στον πρώτο γύρο και στην ίδια στροφή να δεις που χάνω τα φρένα και σχεδόν πετάω πάνω από τον panosdimip .

Η ετυμηγορία δικιά σου .

 

 

  

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά οδηγάς.

Απλά η εμπειρία σου λείπει από online αγώνες. 

Στους αγώνες είματε λίγο πιο προσεκτικοί όλοι μας.

Ειδικά σε εκείνη την στροφή επειδή είναι από μόνη της επικίνδυνη προσέχουμε περισσότερο.

 

Link to comment
Share on other sites

MAD  χωρίς πλάκα τώρα χθες περίμενα να κατέβει η μπέτα ,με είχε φάει ο Δημήτρης να δω τη μπέτα του automobilista και η αλήθεια είναι πως το έκανα με βαριά καρδιά .

Ρε φίλε κάντο για μένα πάρε το παιχνίδι και παίξε τη μπέτα μη παίξεις το κανονικό ,θα πάθεις την πλάκα σου αυτό δεν είναι update είναι άλμα επί κοντώ.

Link to comment
Share on other sites

@panosdimip να το κάνετε δεν έχω πρόβλημα.

Αυτοκίνητα δεν υπάρχουν για πρωτάθλημα στο AMS. Ακόμη και εκεί να τρέξουμε στο rF2 μετά το megane όπως είπαμε χτες στο TS, θα στηθεί πρωτάθλημα με GT3.

Mπορούμε να τρέχουμε και AMS (server δεν κάνω εγώ πάντως, ούτε στατιστικά ούτε βαθμολογίες, για αληθινό καιρό δεν ξέρω αν έχει το AMS). Πραγματικά δεν υπάρχει πρόβλημα. Αλλά το rF2 δεν το αφήνουμε.

Θέλεις αντί R3E AMS ? Ότι θέλει ο λαός. Αλλά όπως σου είπα μετά το megane πάμε για πρωτάθλημα GT3, το rF2 δεν το αφήνουμε.

Kαι στο θέμα μας τώρα...setup θα δώσεις για τον αγώνα της Κυριακής ???

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, mad_dog said:

Αυτοκίνητα δεν υπάρχουν για πρωτάθλημα στο AMS.

Φόρμουλες γαμιστερές ,wtcc,super v8 και άλλα , τι δεν θα έχει και mod τέτοια παιχνιδάρα?

Γιατί μέχρι τώρα στο rf2 μόνο mod δεν παίζαμε και αρνιόσουν να βάλεις κάτι της isi?

Θα μας τρελάνεις .

Είσαι τόσο δογματικός που δεν βλέπεις πέρα από τη μύτη σου.

Σου λέω είναι το rf3 αυτό το παιχνίδι και έχει δυναμική .

Αν οδηγήσεις τη chevy wtcc copa marcas που τη λένε θα σου τρέχουν τα σάλια θα κατουρηθείς πάνω σου από τη χαρά σου.

Λέω τη chevy γιατί την είχαμε τρέξει στα btcc στο ρου φου 2.

Edited by panosdimip
Link to comment
Share on other sites

Ρε Πάνο πλάκα μας κάνεις ???

Γούσταρες να τρέξεις R3E, έτρεξες !

Γούσταρες να τρέξεις forzassetto, έτρεξες !

Γουστάρεις να τρέξεις AMS, ΤΡΕΞΕ !!!

Αλλά με το στανιό θα μας κόψεις το rF2 ???

Kαι με το στανιό να πάω σε rF1 επειδή γουστάρεις εσύ ???

Δεν σου είπα να μην τρέξεις. Τρέχεις όπου θέλεις. Αλλά όχι με το στανιό να κόψεις το rF2 επειδή εσύ έτσι γουστάρεις !!!

 

 

12 minutes ago, gchristod said:

Εννοείς ότι δεν έχει GT3 ή ότι κανένα από τα αυτοκίνητά του δεν κάνει για πρωτάθλημα?

Ξέχνα τα GT3, πές μου άλλα.

Τα V8 ?

Ποια ? Τις φόρμουλες ?

Πες μου.

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panosdimip said:

Σου λέω είναι το rf3 αυτό το παιχνίδι και έχει δυναμική .

 

Το παιχνίδι που θα βγάλουν το 2017 θα είναι το rF3, μέχρι τότε θα απολαμβάνουμε τα updates για τα οποία έχουν μιλήσει το πρώτο εκ των οποίων είναι το Brit pack.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...