Jump to content

G.G. 2017 - Maserati GranTurismo MC GT4 @ Tor Poznań 09/10/2016


sC_w0lveS

Recommended Posts

Guest liakjim
1 hour ago, panosdimip said:

Aνεβαίνει η ομάδα απέχουμε μόλις μισό δευτερόλεπτο από τον καλύτερό τους χρόνο ,αλλά χθες προσπαθούσαμε να στήσουμε το αυτοκίνητο και να θυμηθούμε πως πρέπει να το οδηγούμε στο ασσέττο .

Σήμερα και αύριο θα σπάσουμε τα χρονόμετρα με τη βοήθεια και του Νάσου το Σάββατο θα είμαστε αρκετά ισχυροί.

 

 

Δεν σας βλέπω

1e471d7c54788368d44d527d2c95b47e.png

Link to comment
Share on other sites

Θα με αναγκάσετε να τρεξω για να σας σώσω και να τους πάρω τα σόβρακα...

Από ότι βλέπω από την απέναντι πλευρά δεν μπορεί κανείς να με απειλήσει...είναι όλοι τους αργοί...τόσο αργοί που όταν κοιτάζω τα replay τους με πιάνει νύστα...

Ηar har har 

 

Link to comment
Share on other sites

Και αν παίξεις σε πιάνει νύστα με το ασχέτο κόρσα πολύ flat αίσθηση σαν ψιλοπεθαμένο, τελείως διαφορετικά το rF2, AMS και R3Ε.

Να δείτε που η νέα SimBin θα τους πουλήσει physics κώδικα γιατί δεν βλέπω βελτίωση.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, spyder said:

τελείως διαφορετικά το rF2, AMS και R3Ε.

Kαλά ρε σεις...πλάκα μου κάνετε ???

Τι πάτε να συγκρίνετε ???

Σοβαρευτείετε !!!

Και αυτοί που τρέξουν AC ξεκινάνε με ballast !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
1 hour ago, spyder said:

Και αν παίξεις σε πιάνει νύστα με το ασχέτο κόρσα πολύ flat αίσθηση σαν ψιλοπεθαμένο, τελείως διαφορετικά το rF2, AMS και R3Ε.

Να δείτε που η νέα SimBin θα τους πουλήσει physics κώδικα γιατί δεν βλέπω βελτίωση.

Ψαχτείτε πριν πείτε πράγματα που σας εκθέτουν.

Η Tor Poznan έχει γίνει repaved.

Δείτε video όπως είναι τώρα

 

 

και σύγκριση με του Assetto

 

Ότι ανωμαλίες θα ένιωθες, αυτές σου περνάει.

Αν δεν σε ικανοποιεί, βάλε road effects/kerb effects .

Στο rF2 που νιώθεις πράγματα να περνάνε , είναι γιατί εκεί δεν έχεις physics layer. Το αμάξι κάθεται στο graphics layer , οπότε νιώθεις τα πολύγωνα...οπότε ας τον κρατήσουν τον κώδικά τους...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου συγνώμη που θα το πώ αλλά είσαι άσχετος με τη πραγματική οδήγηση και πώς την έχεις αποτυπώση στον εγκέφαλο σου και την εφαρμόζεις στα παιχνίδια.

Είσαι ο μόνος στο παγκόσμιο ιστό που γράφεις πως το ασχέτο κόρσα είναι το καλύτερο.

Αντίθετα έχω δεί πολλούς πως γράφουν το rF2 είναι το κορυφαίο.

Μην γίνεσαι γραφικός, άφησε το καθένα να αποφασίσει και μην κάνεις κήρυγμα παντού.

Συγνώμη και πάλι για το ύφος μου αλλά με βγάζεις απ'τα ρούχα μου.

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιο graphische layer ρε ονειροπαρμένε???
Που έχει Real road και πολύπλοκο meshing και όλα αυτά σε Real time

Που στο Forzassetto ούτε λακούβα νιώθεις ούτε FFB...

Μάθανε όλοι τώρα για racing sim και μιλάνε...

Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim

@spyder Δεν καταλαβαίνω προς τι η επίθεση.

Λες πως το Assettο είναι νεκρό.

Ε σου λέω , ότι η συγκεκριμένη πίστα είναι η πρώτη laserscanned mod πίστα.

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ πίστα , έχει γίνει repaved. ΔΕΝ έχει ανωμαλίες. Άρα τι να σου περάσει? ΟΚ?

 

Υ.Γ. Και εμένα το rF2 μου αρέσει στο FFB. Δεν μιλάμε όμως για αυτό.

3 minutes ago, mad_dog said:

Ποιο graphische layer ρε ονειροπαρμένε???
Που έχει Real road και πολύπλοκο meshing και όλα αυτά σε Real time

Που στο Forzassetto ούτε λακούβα νιώθεις ούτε FFB...

Μάθανε όλοι τώρα για racing sim και μιλάνε...

Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk
 

Σε παρακαλώ Φιλόθεε, μη με ξανα ρωτήσεις για αυτό.

Ή δεν καταλαβαίνεις ή δεν θέλεις να καταλάβεις. Βαριέμαι.

Η 3η σου πρόταση, είναι ψέμα και το ξέρεις. Θα έπρεπε να ντρέπεσαι και που το λες.

Edited by liakjim
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κάνω επίθεση, έχουμε κουραστεί να διαβάζουμε τα ίδια και τα ίδια.

Δεν μου φταίει η πίστα ή το αμάξι, το assetto μου φταίει που οι πληροφορίες που δίνει είναι λίγες σε σχέση με τα άλλα.

Απο τον Ιούλιο που άρχισα rF2 ζήτημα είναι να έχω παίξει 1 ώρα assetto, δυστυχώς δεν με ικανοποιεί πιά, είναι μόνο για hotlaping.

rFactor2 1ο Automobilista 2o Raceroom 3ο Ασσεττο 4ο, έτσι τα βαθμολογώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
26 minutes ago, spyder said:

Δεν σου κάνω επίθεση, έχουμε κουραστεί να διαβάζουμε τα ίδια και τα ίδια.

Δεν μου φταίει η πίστα ή το αμάξι, το assetto μου φταίει που οι πληροφορίες που δίνει είναι λίγες σε σχέση με τα άλλα.

Απο τον Ιούλιο που άρχισα rF2 ζήτημα είναι να έχω παίξει 1 ώρα assetto, δυστυχώς δεν με ικανοποιεί πιά, είναι μόνο για hotlaping.

rFactor2 1ο Automobilista 2o Raceroom 3ο Ασσεττο 4ο, έτσι τα βαθμολογώ.

Για το bold : δλδ θα ήθελες να σου περνάει λακούβες ακόμα και όταν ξέρεις πως ΔΕΝ υπάρχουν?

Τέσπα γιατί πολύ το κουράσαμε, το ποστ μου αφορά ΜΟΝΟ την Tor Poznan.

Είπα με λίγα λόγια , ότι είναι λογικό που δεν νιώθεις ανωμαλίες, μιας και είναι έτσι κ στην πραγματικότητα. Η πίστα στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ζωή , είναι καθρέπτης.

Νομίζω πως λύνετε έτσι η όποια παρεξήγηση.

 

Υ.Γ. Για την βαθμολογία σου, συμφωνώ εκτός από το 3ο και 4ο που τα βάζω ανάποδα.

Το rF2, με κάποιον τρόπο, μεταφέρει καλύτερα την πληροφορία, τουλάχιστον στην G27.

Ελπίζω βέβαια να καταλαβαίνετε, ότι δεν είναι όλη αληθινή. Πολλές περνάνε από τον κ@λο μας. Αλλά ναι δίνει την καλύτερη αίσθηση.

Στο AC αναγκάζομαι να βάλω effect για να πετύχω κάτι αντίστοιχο, άρα θεωρώ πως και στο rF2 κάποιο αντίστοιχο κόλπο κάνουν. Ακόμα κ έτσι το rF2 είναι ο βασιλιάς. Οι διαφορές πάντως είναι μικρές. ΑΝ θες μπορώ να σε βοηθήσω με ρυθμίσεις.

Edited by liakjim
Link to comment
Share on other sites

Eγω δε θα μπω στη φαση να τα βαλω σε σειρα. (προσωπικα αν φτιαξουν το online του r3e (περισσοτερες δυνατοτητες στη διαχειριση των σερβερ και αλλα τετοια) θα ειναι πρωτο στην καρδια μου).

Το χω ξαναπει ολα μαρεσουν σχεδον το ιδιο. Τωρα λιωνω rf2 και γουσταρω. To ac μετα το 1000ρικο σε ωρες (online ολες) ειμαι στη φαση που απλα αρχιζω και το βαριεμαι. Αρχιζω και βαριεμαι επισης την πολιτικη τους με τα dlc. Πριν 1 χρονο, ναι, τους ειχα πιασει κοροιδα. Τωρα, για το δικο μου πορτοφολί, παντα, αρχιζουν και το παρακανουν. Καθε μηνα ταμειο ειμαι, και τα καλυτερα ερχονται..... Βγαλτε ρε μλκς ενα γ@μημενο season pass (τωρα και να βγαλουν δεν ξερω αν συμφερει :P )

A, επισης αρχιζει και κουραζει ο ομορφονιος με τα δακρυβρεχτα του καθε βδομαδα στο fb και τις αναφορες του για το "ποσο μεγαλη την εχει". Ας μαζευτει λιγο γιατι περισσοτερο διωχνει κοσμο παρα τραβαει. Ας μιλαει περισσοτερο το "δικο μας" παιδι που ειναι αρκετα πιο συμπαθης και ξερει και τι του γινεται....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, liakjim said:

Νομίζω πως λύνετε έτσι η όποια παρεξήγηση.

Done :shake2:

Κι εγώ το έχω καταλάβει πώς δεν είναι όλο το FFB αληθινό αλλά υπάρχει και λίγο artificial.

Αυτοί που έχουν DD τιμόνια προσκυνάνε μπροστά στο rF2 με το FFB

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
9 minutes ago, spyder said:

Done :shake2:

Κι εγώ το έχω καταλάβει πώς δεν είναι όλο το FFB αληθινό αλλά υπάρχει και λίγο artificial.

Αυτοί που έχουν DD τιμόνια προσκυνάνε μπροστά στο rF2 με το FFB

Δεν ξέρω, θα πάω κάποια στιγμή στον Άρη (Τείδη) και θα σας πω. Θα ρώταγα τον Φιλόθεο αλλά δεν υπάρχει εμπιστοσύνη στην αντικειμενικότητά του.

 

Για αυτό που λέγαμε, κοιτάξτε πως είναι το meshing στην ISI

attachment.php?attachmentid=866&d=1327572944

 

και πως στην KUNOS :

 

atpcFiM.png

 

Δεν υπάρχει σύγκριση.

Για να μην πέφτουν οι ρόδες μέσα, στην ISI αναγκάζονται και ρίχνουν το refresh των physics. Αυτό φαίνεται , αν δείτε κάποιο rip track από το rf2 στo AC όπου το τιμόνι πάει να σπάσει.

 

Τέσπα, στο τέλος, σημασία έχει πως το νιώθει ο καθένας μας.

Edited by liakjim
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, liakjim said:

Για αυτό που λέγαμε, κοιτάξτε πως είναι το meshing στην ISI

Nαρκωτικά παίρνεις ρε συ ???

Αυτό που έβαλες είναι ένα παράδειγμα. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟ MESHING στο rF2 (δηλαδή τι να εξηγήσω, εδώ πριν λίγο καιρό δεν ήξερες τι είναι καν το meshing...είχες ανακατέψει το laserscan με το meshing...)

Mε αυτά που γράφεις απλά επιβεβαιώνεις ότι είσαι πράγματι άσχετος με τα racing sims...

Δηλαδή η αντιπάθειά σου για το rF2 σε αναγκάζει και γίνεσαι ρεζίλι...τι να πω...έχεις κάψει φλάντζα...

Άστο λέμε...έχεις ξεφύγει τελείως...

Το αστείο είναι ότι προσπαθείς αλλά δεν πείθεις κανέναν με το forzassetto...

1 hour ago, liakjim said:

Για να μην πέφτουν οι ρόδες μέσα, στην ISI αναγκάζονται και ρίχνουν το refresh των physics

...

 

...

Εσύ αδικεύεσαι...η φαντασία σου οργιάζει...γράψε κανά σενάριο ή κανά βιβλίο...

1 hour ago, liakjim said:

Θα ρώταγα τον Φιλόθεο αλλά δεν υπάρχει εμπιστοσύνη στην αντικειμενικότητά του.

Τον Φιλόθεο καλά θα κάνεις να μην τον ρωτάς για rF2.

Kεφάλι μας έκανες !

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim

Ακολούθα το λινκ. Της ISI είναι. Έχε και το λεξικό δίπλα γιατί είναι στα Αγγλικά. Βαριέμαι να στα ξανα πω.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...