Jump to content

Βαθμολογία Mégane V6 Trophy Championship


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Θα ήσουν πολύ πιο πίσω αλλά με δόλο αν θυμάσαι στην Toban δεν έκανες επανεκκίνηση παρ' όλο που εγκατέλειψα νωρίς από τεχνικό πρόβλημα,νομίζω έχουμε πει πως αν υπάρχει τεχνικό πρόβλημα κάνουμε επανεκκίνηση.

Φταίω κι εγώ ο βλάκας που για να μη σας χαλάσω το παιχνίδι όταν είπαν οι marmagas kai spyder αν θυμάμαι καλά κάτι για επανεκκίνηση είπα όχι ,καλά να πάθω.

Γι αυτό θα είμαι πολύ σκληρός πλέον απέναντί σου, δεν υπάρχει περίπτωση να σου δώσω το πρωτάθλημα ,καλύτερα να κάνω unistall το ασσέττο παρά να σου δώσω το πρωτάθλημα :P.

Εσω έτοιμος και πολύ καλά προετοιμασμένος αυτό σου λέω μόνο , θα είμαι αμείλικτος.>:(

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, panosdimip said:

Θα ήσουν πολύ πιο πίσω αλλά με δόλο αν θυμάσαι στην Toban δεν έκανες επανεκκίνηση παρ' όλο που εγκατέλειψα νωρίς από τεχνικό πρόβλημα,νομίζω έχουμε πει πως αν υπάρχει τεχνικό πρόβλημα κάνουμε επανεκκίνηση.

Φταίω κι εγώ ο βλάκας που για να μη σας χαλάσω το παιχνίδι όταν είπαν οι marmagas kai spyder αν θυμάμαι καλά κάτι για επανεκκίνηση είπα όχι ,καλά να πάθω.

Γι αυτό θα είμαι πολύ σκληρός πλέον απέναντί σου, δεν υπάρχει περίπτωση να σου δώσω το πρωτάθλημα ,καλύτερα να κάνω unistall το ασσέττο παρά να σου δώσω το πρωτάθλημα :P.

Εσω έτοιμος και πολύ καλά προετοιμασμένος αυτό σου λέω μόνο , θα είμαι αμείλικτος.>:(

6. Bαθμολογία

6.1 Η βαθμολογία είναι η παρακάτω: 22, 18, 15, 13, 11, 10, 9, 8, 7, 6.

6.2 Points for leading one lap βαθμοί 1, Points for fastest lap βαθμοί 1, Points for pole position βαθμοί 1.

6.3 Επανεκκίνηση γίνεται μόνο σε περίπτωση διακοπής αγώνα εντός 5 λεπτών της ώρας.

 

Eίχανε περάσει ήδη 5 λεπτά !!!

Το πρωτάθλημα είναι δικό μου !!!

Har har har

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πόσο % των γύρων πρέπει να συμπληρώσεις για να πάρεις βαθμούς? Γιατί στο Toban είχα κάνει μπόλικους και δεν εγκατέλειψα, στα πιτ ήμουν κι έφτιαχνα ζημιές όταν τελείωσε ο αγώνας.

Edit, είδα έκανα 21 από σύνολο 25 γύρων ήτοι 84%:

 Ανδρέα αν μπορείς φτιάξε την βαθμολογία.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mad_dog said:

Ένσταση !!!

Ο @panosdimip δεν τερμάτισε !!! Ο αχαΐρευτος έμεινε από καύσιμα...

Ηar har har

Γιατί πήρε βαθμούς ???

 

Δεν ξέρω κάτι λέγανε οι ειδικοί πως αν έχεις κάνει πάνω από 70-80% του αγώνα βαθμολογήσε κανονικά σαν να έχεις τελειώσει ,αλλά και πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα αν δεν είναι έτσι τους αφαιρούμε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosdimip said:

Δεν ξέρω κάτι λέγανε οι ειδικοί πως αν έχεις κάνει πάνω από 70-80% του αγώνα βαθμολογήσε κανονικά σαν να έχεις τελειώσει ,αλλά και πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα αν δεν είναι έτσι τους αφαιρούμε.

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο, δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο στους κανονισμούς.

Παρακαλώ πολύ τον @andre να προχωρήσει στην διόρθωση της βαθμολογίας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έχετε κάνει της SuperLeague. Αποφασίστε τι ισχύει τελικά. Μ'αρέσει που δεν ενδιαφερόμασταν για την βαθμολογία.

Ερωτήσεις:

1. Αν δεν τερματίσεις (δεν πάρεις καρό σημαία) και ας έχεις 70-80% του αγώνα βαθμολογήσε ;;;;;;

2. Αν τερματίσεις ( πάρεις καρό σημαία) πόσο της % του αγώνα πρέπει να συμπληρώσεις -  70 ή 80 ;;;;;;;;

3. Ισχύει οτι αφαιρείται το χειρότερο αποτέλεσμα του πρωταθλήματος ;;;;;;; 

Παρακαλώ απλές κατανοητές απαντήσεις.

Θα αναλύσω τα δεδομένα και θα επανέλθω Δημήτριος.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, panosdimip said:

@rapid_fast@mad_dogαπαντήστε παρακαλώ μιας και εγώ είμαι εμπλεκόμενος .

Αυτό με τις % δεν ισχύει. Αν ήταν σε ισχύ θα υπήρχε στους κανονισμούς.

27 minutes ago, andre said:

Λοιπόν το έχετε κάνει της SuperLeague. Αποφασίστε τι ισχύει τελικά. Μ'αρέσει που δεν ενδιαφερόμασταν για την βαθμολογία.

Και βέβαια έχει ενδιαφέρον η βαθμολογία. Αλλιώς τι τρέχουμε ???

 

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, panosdimip said:

Any driver who completes over 90 percent of the race will be classified as a finisher, regardless of whether they were running as the winner took the chequered flag. 

Aυτό ισχύει στην F1 αν έχεις κανονισμούς από το megane trophy δείξτους μας @mad_dog

Har har har

Link to comment
Share on other sites

@mad_dogThe start grid for race two shall be decided on the basis of the fastest race laps in race one for classified drivers (those who completed 90% of the laps completed by the winner).

http://www.f1technical.net/news/2714

Βέβαια ο @panosdimip έκανε 36 γύρους από τους 44, δηλαδή 81,8% άρα δεν παίρνει πόντους όπως ούτε εγώ στην Toban (84%).

Bέβαια οι πόντοι που δίνονται είναι αυτοί και όχι αυτοί που έχει βάλει ο μαντ:

1st 25 pts

2nd 18 pts

3rd 15 pts

4th 12 pts

5th 10 pts

6th 8 pts

7th 6 pts

8th 4 pts

9th 2 pts

10th 1 pt

Πηγή: https://www.cncs-ncsc.be/root/images/stories/reglement/2013/sportifs/2013-mt-sportingguidelines.pdf

Επίσης δεν αναφέρεται πουθενά ότι δεν μετράει το χειρότερο αποτέλεσμα. Ελπίζω να ξεκαθάρισε λίγο το τοπίο τώρα. Επίσης, har har har.

Επίσης πόντος για την Pole position σταμάτησε να δίνεται από το 2010:

https://en.wikipedia.org/wiki/Eurocup_Mégane_Trophy#Scoring_system

Edited by gchristod
Link to comment
Share on other sites

@#$%^&*&^%$#@#$%^&*

Πάμε ξανά:

@mad_dog  Εσύ έβαλες τα regulations οπότε δώσε τις απαντήσεις. Και μόλις τις δώσεις, συμπλήρωσε τα regulations.

Ερωτήσεις:

1. Αν δεν τερματίσεις (δεν πάρεις καρό σημαία) αλλά έχεις 70-80-90% του αγώνα βαθμολογήσε ;;;;;;                              ναι  -  όχι

2. Αν τερματίσεις ( πάρεις καρό σημαία) πόσο της % του αγώνα πρέπει να συμπληρώσεις για να βαθμολογηθείς;;;;;;;;       70% -  80%  -  90% - αδιάφορο 

3. Ισχύει οτι αφαιρείται το χειρότερο αποτέλεσμα του πρωταθλήματος ;;;;;;;                                                                  ναι  -  όχι 

4. Η βαθμολογία ισχύει ως εξής :  22-18-15-13-11-10-9-8-7-6 ;;;;;;;;;;;                                                                        ναι  -  όχι   

5. Οι +1  πόντοι ισχύουν όπως τους ξέραμε - leading one lap- fastest lap - pole position;;;;;;;;;;                                      ναι  -  όχι                                                               

Παρακαλώ απλές κατανοητές απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, andre said:

@#$%^&*&^%$#@#$%^&*

Πάμε ξανά:

@mad_dog  Εσύ έβαλες τα regulations οπότε δώσε τις απαντήσεις. Και μόλις τις δώσεις, συμπλήρωσε τα regulations.

Ερωτήσεις:

1. Αν δεν τερματίσεις (δεν πάρεις καρό σημαία) αλλά έχεις 70-80-90% του αγώνα βαθμολογήσε ;;;;;;                              ναι  -  όχι

2. Αν τερματίσεις ( πάρεις καρό σημαία) πόσο της % του αγώνα πρέπει να συμπληρώσεις για να βαθμολογηθείς;;;;;;;;       70% -  80%  -  90% - αδιάφορο 

3. Ισχύει οτι αφαιρείται το χειρότερο αποτέλεσμα του πρωταθλήματος ;;;;;;;                                                                  ναι  -  όχι 

4. Η βαθμολογία ισχύει ως εξής :  22-18-15-13-11-10-9-8-7-6 ;;;;;;;;;;;                                                                        ναι  -  όχι   

5. Οι +1  πόντοι ισχύουν όπως τους ξέραμε - leading one lap- fastest lap - pole position;;;;;;;;;;                                      ναι  -  όχι                                                               

Παρακαλώ απλές κατανοητές απαντήσεις.

1. όχι

2. αδιάφορο

3. όχι

4. ναι

5. ναι

Εννοείται οι κανονισμί δεν αλλάζουνε και τρέχουμε με αυτούς μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος.

 

Edited by mad_dog
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά τις παραπάνω διευκρινήσεις , τις απολογίες μας , την ανάλυση των video , κάνα πακέτο τσιγάρα

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΡΑΚΑΤΩ  ( και δεν δέχεται αμφισβητήσεις )

Μετά από πέντε αγώνες:

 

b.JPG

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...