Jump to content

Audi 90 GTO


geovas77

Recommended Posts

Ωραίο video.
Τσάμπα για τους νέους, 12€ για τους άλλους...
Δεν μπορείς να πεις ότι είναι φθηνό.

Πώς είναι στην οδήγηση Γιώργο?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να το συνηθίσεις στην οδήγηση γιατί είναι AWD και έχει σαφώς διαφορετική συμπερίφορα από τα μέχρι τώρα RWD αυτοκίνητα του iRacing και από πλευράς physics και κυρίως από πλευράς FFB αλλά από καμμία εικοσαρία γύρους που έτρεξα εχτές Watkins Glen όταν βρείς τα όρια του σε ανταμοίβει πλουσιοπάροχα! Θέλει Heel-Toe για να το πάς στο όριο και να μη χάνεις ταχύτητες στα downshifts, λίγη προσοχή στην είσοδο γιατί υποστρέφει αλλά όταν πατήσει γερά πατάς τέρμα γκάζι και εκτοξεύεσαι ολισθαίνωντας με τα τέσσερα :x

Σας βάζω μερικά quotes από τις πρώτες εντυπώσεις χρηστών καθώς και ένα video από αγώνα Laguna Seca που φαίνεται επίσης και η καταπληκτική εξέλιξη που έχει το sim στον τομέα του road surface με το development που κάνουνε για το dirt racing.

Quote
iconOnline.png Todd Bettenhausen

defaultHelmet.png
5-year-badge.png
Club: Indiana
Joined: 04/07/2008
Messages: 17724
Location:INDY
iconProfile.png iconEmail.png iconIgnore.png
This car is, by leaps and bounds, the biggest first day fun I've ever had here. It's raw, it digs, it wails, and it makes you want to thrash the living fuck out of it, then kiss its tears away while you hug it and tell you how much you love it after you're done.
VR is like taking the red iRacing pill instead of the blue one... there's no going back.
P1SimRacingbannertbhausen_zpsa35f3195.jpg
Quote
Matthew Walsh2

defaultHelmet.png
5-year-badge.png
Club: Texas
Joined: 21/07/2010
Messages: 104
iconProfile.png iconEmail.png iconIgnore.png
this thing around bathurst is mindblowing. absolutely love it. nailed the awd, i had a wrx years ago and the way you can roll on the power and the feeling of power shifting around is spot on through the steering wheel. and super sexy turbo noises. i was making giggling faces the first few laps.
49737.png
Quote
Peter Brennan2

defaultHelmet.png
5-year-badge.png
Club: New Jersey
Joined: 09/02/2011
Messages: 4731
iconProfile.png iconEmail.png iconIgnore.png
Drove it about 10 or so laps around Road Atlanta in a hosted session, using the baseline.

Gives me new appreciation for the job Stuck et al did driving this beast back in the day.

Also from inside the car, one could hear some of the same noises that one would hear while spectating, such as at Lime Rock where I saw this car race in my younger days. Mainly the turbo noise chirp. I always assumed back then it was wheel spin from what seemed like a bumpy front straight (usually heard towards the end of the straight approaching turn 1).
This message was edited 1 time(s). Last update was at 9/14/2016 7:03 a.m.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geovas77 said:

Σας βάζω μερικά quotes από τις πρώτες εντυπώσεις χρηστών καθώς και ένα video από αγώνα Laguna Seca που φαίνεται επίσης και η καταπληκτική εξέλιξη που έχει το sim στον τομέα του road surface με το development που κάνουνε για το dirt racing.

Πολύ δυνατό στοιχείο αυτό...από εκεί γλυστράει ή μόνο είναι γραφικά και εφέ όπως του AC ?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, mad_dog said:

Πολύ δυνατό στοιχείο αυτό...από εκεί γλυστράει ή μόνο είναι γραφικά και εφέ όπως του AC ?

Δέν ξέρω και εγώ πρώτη φορά το είδα τόσο έντονο, παίζει φαντάζομαι τα settings που είχαν βάλει για τη δημιουργία του session. Το βέβαιο είναι ότι τα marbles καθώς και το dirt που μπαίνει μέσα στην πίστα μετά από εξόδους εξομειώνεται κανονικά σύμφωνα με την εμπειρία μου από το προηγούμενο build (πατούσα σε marbles με τη Lotus και για τις επόμενες 2-3 στροφές ένιωθα το grip να είναι μειωμένο) οπότε υποθέτω ότι και το dirt (που πρώτη φορά βλέπω τόσο πολύ) εξομειώνεται.

 

Το σίγουρο είναι ότι με τη δουλειά που κάνουν στα τελευταία δύο builds για να δώσουν το dirt racing έχει βελτιωθεί αισθητά η αίσθηση του δρόμου.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατό στοιχείο αυτό...από εκεί γλυστράει ή μόνο είναι γραφικά και εφέ όπως του AC ?



Από στοιχειώδες αίσθημα δικαιοσύνης, πρέπει να το είχες πάει ήδη στα διεγραμμενα ( χώρια το ballast )

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατό στοιχείο αυτό...από εκεί γλυστράει ή μόνο είναι γραφικά και εφέ όπως του AC ?



Στο AC πιάνει dirt και γλιστράει άρα δεν είναι μόνο εφέ, σε αντίθεση με κάτι άλλα, ονόματα δεν λέμε γκουχ rf2 γκουχ ...

Είδα το video, εντυπωσιακή δουλειά από iracing στο θέμα του δρόμου. Έχουν εξελίξει πολύ το κομμάτι αυτό, περισσότερο και από το real road του rf2.
Ειδικά η θερμοκρασία και τώρα το dirt του δίνουν τα πρωτεία σε αυτόν τον τομέα.
Θα ήθελα να δω μοντέλο ελαστικών αλλά και το awd όπου το AC είναι πολύ πειστικό.
Πολύ ακριβό όμως για τα μέτρα μου.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@mad_dog o geovas δεν σου είπε πως στο iR τώρα η άσφαλτος ζεσταίνεται από τη θερμοκρασία της μηχανής των αυτοκινήτων, πώς σου φαίνεται αυτό για hardcorίλα?



Αλήθεια?
Ήξερα για λάστιχα και ηλιοφάνεια που είναι φοβερό.
Η μηχανή όμως πως ακριβώς ζεσταίνει την άσφαλτο?
Μου φαντάζει τραβηγμένο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, liakjim said:

 


Αλήθεια?
Ήξερα για λάστιχα και ηλιοφάνεια που είναι φοβερό.
Η μηχανή όμως πως ακριβώς ζεσταίνει την άσφαλτο?
Μου φαντάζει τραβηγμένο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Έχει πιο πολύ νόημα στα οβάλ που πάνε τραινάκι πολλά αυτοκίνητα μαζί. Θα μας πει ο Γιώργος καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν δεν προσομοιώσουν το μετέωρο βήμα του πελαργού ως trackside object δεν τους παραδέχομαι.

Αντε μη βάλω τον John -john και αναβαθμίσει το rf2  προσομοιώνοντας το χέσιμο της αρκούδας. 

Ρε μας δουλεύουν μας πήρανε χαμπάρι πως τα συγκρίνουμε με γνώμονα απίστευτες λεπτομέρειες και μας φλομώνουν στη χαρντκορίλα  τάχα μου τάχα μου.

Το κλασικό εμένα έχει και κόκκινο φωτάκι στο πλαι που αναβοσβήνει εσένα έχει ?:lamsey:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Να σας πώ την αλήθεια δεν με ενδιαφέρει τόσο το θέμα ακριβέστερο sim, για μένα παραμένει το rF2 ώς ακριβέστερο αλλά εγώ γουστάρω να παίζω ακόμα και το F1 2016 και ας είναι περισότερο arcade. Στο θέμα του multiplayer όμως και στο θέλω να τρέξω τώρα αγώνα ή να αφιερώσω το επόμενο τρίμηνο σε ένα πρωτάθλημα με εκατοντάδες ή χιλιάδες συμμετέχοντες πολύ απλά δεν υπάρχει ανταγωνισμός. Το γεγονός ότι κάνουν άλματα και στον τομέα της εξομείωσης (είναι τεράστιες οι διαφορές από όταν ξεκίνησα το 2013) το βλέπω σαν ένα πολύ καλό bonus.

 

Πάντως έχουν σταθερά και μάλλον αυξανόμενα έσοδα που ως αποτέλεσμα νομοτελειακά πιστεύω θα οδηγήσουν κάποια στιγμή και στην κορυφή απο πλευράς εξομείωσης, ειδικά όσο εξακολουθούν να παίζουν μπάλα μόνοι τους στο multiplayer και με δεδομένο ότι υπάρχουν μεγάλα barrier-to-entry για νέους παίκτες στην αγορά του multiplayer racing με την πληρότητα του iR.

Edited by geovas77
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...