Jump to content

Griechen Tourenwagen Meisterschaft Cup


Recommended Posts

Ευχαριστώ όλους για τη συμμετοχή, ταχύτατοι. Ευχαριστήθηκα πολύ την κόντρα με ραπιντ στον πρώτο αγώνα και με τον wolves στον δεύτερο. Κώστα και πάλι σορρυ για το χτύπημα, είχα χάσει την αυτοσυγκέντωσή μου.

Το τεχνικό πρόβλημα της βραδιάς:

WP_20160911_23_09_50_Pro.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τη συμμετοχή, ταχύτατοι. Ευχαριστήθηκα πολύ την κόντρα με ραπιντ στον πρώτο αγώνα και με τον wolves στον δεύτερο. Κώστα και πάλι σορρυ για το χτύπημα, είχα χάσει την αυτοσυγκέντωσή μου.

Το τεχνικό πρόβλημα της βραδιάς:

WP_20160911_23_09_50_Pro.jpg


Πω πω τι σου εκανα ρε φιλε με το τρακαρισμα.... πολυ σταναχωρεθηκα..

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Α και μερικές φωτό από τα λεωφορεία μου που ΦΟΒΑΤΑΙ ο mad...

Εδώ με το 1ο όχημα, όταν έτρωγε ξύλο στο RBR

ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΑΚΗ.jpg

 

Εδώ αργότερα με το όχημα σε ασφάλτινα rally... τα οποία ήταν με συνταγή ΨΥΧΙΑΤΡΟΥ (FFB, apex, mapex κλπ)

 

41-4-thumb-large.jpg

 

Τελευταία με αυτό που γυρνάω στο rFactor 2 (ενίοτε και στο Assetto Corsa), αλλά ρε mad...λίγη επιείκεια... ΠΟΥ ΝΑ ΣΤΡΙΨΕΙ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ αχαχαχαχα

 

leoforeio-600x276.jpg

 

Και τέλος, το νέο μου απόκτημα από το STEAM...

 

maxresdefault.jpg

 

Άντε ΚΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ σε ΟΛΟΥΣ!!!

 

 

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Καλά περάσαμε κι απόψε η παρέα μεγαλώνει και συσπειρώνεται σιγά σιγά ,το παιχνίδι βγάζει χαρά οπότε η συνταγή πετυχημένη.

Απαιχτος ο Βασμουλάκης μου χάρισε μια πολύ έντονη βραδιά ,ααααχ τα χρυσά χεράκια μου με πονάνε ,θα ακολουθήσω τη συμβουλή του Κώστα θα τα βάλω σε πάγο .

Δυσαρεστήθηκα πολύ από την αποχώρηση του μάντ που δεν ολοκλήρωσε καν τον πρώτο γύρο του πρώτου αγώνα ,αυτό θεωρείται έλλειψη σεβασμού προς την παρέα και τιμωρείται παραδειγματικά .

Εχω σκεφτεί κάποιες ποινές αλλά θέλω να το συζητήσω με την παρέα πριν του τις επιβάλλουμε.

Καληνύχτα παρέα και να μαστε καλά να το επαναλαμβάνουμε εσαεί.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με χτύπησε πίσω στην εκκίνηση και με έβγαλε εκτός
Μετά ξενέρωσα

Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk




Γνήσιος οδηγός αγώνων !!
Έτσι έπαθα και εγω στον δεύτερο αγωνα αλλά συνέχισα...


Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Καμμιά δεκαριά άτομα, καλή παρέα, τρομερές κόντρες(με τον Πάνο είχαμε διαφορά κάτω του δευτερολέπτου σε 35 λεπτά αγώνων) και διασκεδαστικά αυτοκίνητα. Εντάξει μπορεί να μην είναι το super sim αλλά τι σημασία έχει οταν περνάς τόσο καλά;

 

Την επόμενη κυριακή Mid-Ohio με τα Megane :oregonian_winesmiley:

 

ΥΓ Γιάννη ευχαριστούμε για τη διοργάνωση της σημερινής βραδιάς, σου εύχομαι με μια καλή νέα οθόνη για τη συνέχεια.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, mad_dog said:

Κάποιος με χτύπησε πίσω στην εκκίνηση και με έβγαλε εκτός
Μετά ξενέρωσα

Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk
 

Εδώ φαίνεται η διαφορά του οδηγού αγώνων με τον χοτλαπερ αγαπητέ. Έσπασες τα χρονόμετρα στο qualify, κατέβηκες στο 2:06 τι να το κάνεις όμως όταν τα παρατάς στον πρώτο γύρο? Έπρεπε να βάλεις το κεφάλι κάτω και να κάνει; 10 απανωτούς γυρους σαν το σούμι στην ουγγαρία και να μας κουφάνεις όλους αλλά επέλεξες τον στρωμένο με ροδοπέταλα δρόμο της φυγής... Έχασες ευκαρία να γράψεις ιστορία.

Παναγιώτη θα πούμε στο Βήτα οτι θα βάλουμε τη Μοντσα και θα έχουμε το τζούνιορ layout, μπας και τον κάνουμε να ξενερώσει επιτέλους με αυτή την πίστα :P

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites


Παναγιώτη θα πούμε στο Βήτα οτι θα βάλουμε τη Μοντσα και θα έχουμε το τζούνιορ layout, μπας και τον κάνουμε να ξενερώσει επιτέλους με αυτή την πίστα


Αχ ξενερωστε με..
Ξενερωστε με!!!!
Η τζουνιορ ειναι απολύτως τεχνική πίστα και είναι η αγαπημένη μου

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, panosdimip said:

Δυσαρεστήθηκα πολύ από την αποχώρηση του μάντ που δεν ολοκλήρωσε καν τον πρώτο γύρο του πρώτου αγώνα ,αυτό θεωρείται έλλειψη σεβασμού προς την παρέα και τιμωρείται παραδειγματικά .

Eγώ το βλέπω ρεαλιστικά, με χτύπησε κάποιος, το αμάξι παθαίνει ζημιά και δεν συνεχίζω. Ακόμη και το sim arcade να είναι, αν χτυπήσω τέλος, όπως και στην πραγματική ζωή. Δεν συνεχίζω. Δεν το βλέπω σαν παιχνίδι.

Για μένα δεν υπάρχει restart. Eίναι όπως το rally. Εχασες μια ειδική χωρίς SP...τέλος ο αγώνας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mad_dog said:

Eγώ το βλέπω ρεαλιστικά, με χτύπησε κάποιος, το αμάξι παθαίνει ζημιά και δεν συνεχίζω. Ακόμη και το sim arcade να είναι, αν χτυπήσω τέλος, όπως και στην πραγματική ζωή. Δεν συνεχίζω. Δεν το βλέπω σαν παιχνίδι.

Για μένα δεν υπάρχει restart. Eίναι όπως το rally. Εχασες μια ειδική χωρίς SP...τέλος ο αγώνας.

hzWhkn7.gif

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα!

Φοβερη η βραδια χθες!Βαπτισμα για μενα στο Raceroom!

Με μια λεξη:immersion!!!!!

Στο φιναλε αυτο που μενει δεν ειναι τα ουτοπικα γραφικα,οι τελειες δυναμεις στο τιμονι και οι απειρες ρυθμισεις στο setup,ειναι το κολλημα που εχεις φαει!!!!

Πολυ γουσταρα τους δυο αγωνες,σε αυτο εχει να κανει και η παρεα!

Κριμα για τον @maddog,θα επρεπε να μεινει!

Το M3 που αγορασα,μου φανηκε εχει τονους grip!

Ισως φταει και η συγκεκριμενη πιστα(χαλι)!

Σε ερωτηση στον @rapid με διαβεβαιωσε πως ετσι ειναι πραγματικα!

Ομως απο το 2.07 και κατω αρχιζει να δειχνει τα δοντια της η μηχανη φυσικης!

@panosdimp και @vasmoulakis το πηγαιναν στο οριο(κατω απο 2.06),εκει οι διορθωσεις και οι δυναμεις απο ελαστικα και αναρτησεις,κατα ομολογια του πρωτου,

τους εξοντωσαν!Κομματια τα χερια!

Στο οριο δεν ειναι τοσο ροδινα και χαβαλε!Θελει κατα καποιο τροπο αντιδραση στις δυναμεις που ερχονται στο τιμονι και ειναι καλο!

Καταλαβα επισης οτι θελει αυγο στο πενταλ του φρενου!Απαλα φρενο,κατεβασμα(αλλο κεφαλαιο) και το βασικο:Ρολλαρισμα(εδω παιζει πολυ το coast) στις κλειστες καμπες μεχρι να ισιωσει το αυτοκινητο και φουλ γκαζι!

Μου αρεσε πολυ το τρανταγμα στις αλλαγες σχεσεων καθως και ο ηχος!

Σαν πρωτη επαφη μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις!

Βεβαια σε αυτο συμβαλλει και η παρεα!

Σε μικροτερες πιστες ισως εχουμε πιο πολλες μαχες!

Μπραβο σε ολους(ειδικα στους πρωτους).

Οταν οι διαφορες πεσουν στο δευτερολεπτο θα δουμε ΠΟΛΛΕΣ μαχες!Αυτο θελει practice ομως και καλο στησιμο.

Ειχαμε και τις γκαντεμιες μας,ρε Γιαννη κανε ενα ευχελαιο ρε παιδι μου,τι ματι κακο ειναι αυτο!

Αυτα τα λιγα για τωρα,τα λεμε!

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

@mad_dog
1. Ο αγώνας είχε 2 σκέλη άρα μπορούσες να κάτσεις και να τρέξεις το 2ο!!!
2. Σιγά τις ζημιές σου ρε τρελοσκυλε.
Δεν χτυπήσει μόνος σου, άρα και αυτός που σε χτύπησε θα έπρεπε να είχε φύγει, κάτι που δεν το ειδα...
3. ΦΟΒΑΣΑΙ!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

^^ με καλυψε σε αυτα που εγραψε ο Δημητρης @marmagas

Τα εχω πει και γω πολλες φορες. Το ΠΑΙΧΝΙΔΙ στο κομματι κοντρα-μαχη, απλα τα σπαει. Ειναι ετσι φτιαγμενο ωστε να δημιουργει πολλες.

Μια μικρη παρενθεση. (μπας και ξυπνησουν και οι "κολλημενοι με τη μπαλα". Δυσκολο, αλλα θα την κανω την προσπαθεια...)
Το θεμα ειναι να τα αντιμετωπισεις ολα (τα γνωστα 3 παιχνιδια δηλ) σαν ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, και να προσαρμοστεις στο καθενα αναλογα. Τοτε μονο θα τα απολαυσεις ολα τους το ιδιο. Αν πηγαινεις με την προοπτικη οτι δεν εισαι σε ενα παιχνιδι, αλλα στην πραγματικοτητα (χαχαχαχαχα, εδω γελαμε τωρα...ΜΕ ΟΛΑ) το χασες... Θα σαι ολη την ωρα στο ψυριασμα και απο διασκεδαση, μηδεν.

Στα του χτεσινου αγωνα...
Τον υπερ-ευχαριστηθηκα. Ωραιοι αγωνες και οι 2. Τον 2ο και εγω δεν τον χορτασα. Ηθελα λιγο ακομα....
@geovas77 και @panosdimip απιαστοι. Μπραβο τους.
Ολοι οι υπολοιποι, χωρις να ξεχωρισω καποιον περισσοτερο, ειναι σταθερες αξιες και πρεπει να εγιναν ωραιες μαχουλες. Μολις μαθουν και οι καινουργιοι στο r3e τα "κολπα" του θα γινει ΧΑΜΟΣ....

Κριμα για την οθονη του Γιαννη. Η μονη μλκια της χτεσινης βραδιας... :(
 

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, troffeo said:

@mad_dog
1. Ο αγώνας είχε 2 σκέλη άρα μπορούσες να κάτσεις και να τρέξεις το 2ο!!!
2. Σιγά τις ζημιές σου ρε τρελοσκυλε.
Δεν χτυπήσει μόνος σου, άρα και αυτός που σε χτύπησε θα έπρεπε να είχε φύγει, κάτι που δεν το ειδα...
3. ΦΟΒΑΣΑΙ!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

LIKEcololr.jpg

Mας έχει περιορίσει και τα λάικ κατάλαβες?

Edited by panosdimip
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

^^ με καλυψε σε αυτα που εγραψε ο Δημητρης @marmagas

Τα εχω πει και γω πολλες φορες. Το ΠΑΙΧΝΙΔΙ στο κομματι κοντρα-μαχη, απλα τα σπαει. Ειναι ετσι φτιαγμενο ωστε να δημιουργει πολλες.

Μια μικρη παρενθεση. (μπας και ξυπνησουν και οι "κολλημενοι με τη μπαλα". Δυσκολο, αλλα θα την κανω την προσπαθεια...)
Το θεμα ειναι να τα αντιμετωπισεις ολα (τα γνωστα 3 παιχνιδια δηλ) σαν ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, και να προσαρμοστεις στο καθενα αναλογα. Τοτε μονο θα τα απολαυσεις ολα τους το ιδιο. Αν πηγαινεις με την προοπτικη οτι δεν εισαι σε ενα παιχνιδι, αλλα στην πραγματικοτητα (χαχαχαχαχα, εδω γελαμε τωρα...ΜΕ ΟΛΑ) το χασες... Θα σαι ολη την ωρα στο ψυριασμα και απο διασκεδαση, μηδεν.

Στα του χτεσινου αγωνα...
Τον υπερ-ευχαριστηθηκα. Ωραιοι αγωνες και οι 2. Τον 2ο και εγω δεν τον χορτασα. Ηθελα λιγο ακομα....
@geovas77 και @panosdimip απιαστοι. Μπραβο τους.
Ολοι οι υπολοιποι, χωρις να ξεχωρισω καποιον περισσοτερο, ειναι σταθερες αξιες και πρεπει να εγιναν ωραιες μαχουλες. Μολις μαθουν και οι καινουργιοι στο r3e τα "κολπα" του θα γινει ΧΑΜΟΣ....

Κριμα για την οθονη του Γιαννη. Η μονη μλκια της χτεσινης βραδιας...
 



Κώστα συγγνώμη αλλά δεν μου αρέσει το ύφος σου.
Τί πάει να πει "ξυπνάτε?"
Ο καθένας μας έχει διαφορετική προσωπικότητα.
Προσωπικά πχ δεν καταλαβαίνω αυτά περί παιχνιδιών ή περί προσαρμογής.
Αν εσύ και κάποιοι άλλοι τα αντιμετωπίζετε σαν παιχνίδια, είναι η δική σας προσωπική στάση.
Με αυτό θα διασκεδάσεις.
Αλλά αυτό είναι προσωπικό.
Πχ εγώ, πάντα προσωπικά, τα αντιμετωπίζω σαν simulators και όχι σαν παιχνίδια.
Προϋπόθεση τονίζω, προϋπόθεση, διασκέδασης είναι πρώτα η αίσθηση της πιστότητας και μετά πάντα στα πλαίσια αυτής, ο ανταγωνισμός και η παρέα.
Για αυτό είμαι πιο αυστηρός. Δεν μπορώ να διασκεδάσω αν νιώθω πως το σιμ με κοροϊδεύει.
Εσείς έχετε άλλη στάση.
Πχ όταν λες " είναι φτιαγμένο για κοντινές μάχες" δεν καταλαβαίνω τί εννοείς.
Τεχνητά εξομοιώνει τις διαφορές των οδηγών?
Αν όχι, όλα τα σιμς αυτό κάνουν. Εφόσον βέβαια έχεις οδηγούς ίδιας δυναμικότητας.

Γενικά τις τελευταίες ημέρες, βλέπουμε μια σύγκρουση η οποία όμως προέρχεται από τη διαφορετικότητα του χαρακτήρα μας.
Φυσικά είναι απολύτως λογικό.
Αλλά πρέπει όπως εγώ να πρέπει να κατανοήσω την δική σας στάση ζωής, δλδ ότι και εσείς δεν κοιμάστε, έτσι και εσείς τη δική μου.
Άρα δεν κοιμάμαι. Απλά είμαι αυτός που είμαι

Συγγνώμη για το σεντόνι αλλά έπρεπε να τα βγάλω από μέσα μου.

Στα δικά μας, όπως καταλαβαίνετε, υπόσχομαι να δοκιμάσω και ελπίζω να μου αρέσει.
Το ξέρω πως δεν καιγεστε και ιδιαίτερα αλλά καλύτερα θα είναι με έναν ακόμα.

Φιλικά, Δημήτρης

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...