Jump to content

Touring Tuesdays


Recommended Posts

http://simresults.net/160907-4cW

 

Τα αποτελεσματα, πιο πολυ για δοκιμη τα ανεβαζω. Θα αφησω το σερβερ με αυτο το κομπο μεχρι καιντηννΠεμπτη για να το δοκιμασουν κι οσοι δεν μπηκαν σημερα.

 

@spyder πρωτες εντυπωσεις?

@sosna  noobα σε αρεσε το φουφουμπου στο gamepad? :P 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gchristod said:

Server is up. Silhouette στο Portimao.

Πασγουορντ faust

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Γιάννη μπορέις να γράψεις το όνομα του server και πως το βρίσκω  στο multiplayer?

 

Sorry για την ερώτηση, αλλά είμαι λίγο άσχετος... χαχαχαχα

 

 

ΥΓ. εάν κάνεις refresh στα owned Cars & Tracks πες μου νσε παρακαλώ, εάν πρέπει να πάρω και κάτι ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gchristod said:

 

@spyder πρωτες εντυπωσεις?

Καλό φαίνεται, μικρό βαθμό δυσκολίας οπότε δεν χρειάζετε πολυήμερα practice, βουτάς κατευθείαν στον αγώνα που δίνει ωραίες μάχες απο'τι κατάλαβα χθές.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, troffeo said:

Γιάννη μπορέις να γράψεις το όνομα του server και πως το βρίσκω  στο multiplayer?

Καλημέρα George. Το όνομα του σέρβερ είναι το ίδιο με αυτόν του rf2, pcgamingforum.net για να τον βρίσκετε πιο εύκολα. Για να τον βρεις, στη λίστα των σέρβερς κάνεις μία φορά κλικ πάνω εκεί που λέει "name" και τους σορτάρει αλφαβητικά. Κάνεις scroll down και τον βρίσκεις. Δυστυχώς δεν έχει κουτάκι search για να τον ψάξεις απευθείας. Επίσης αν κάποιος που είσαστε friends είναι ήδη μέσα, θα έχει ένα κίτρινο αστεράκι δίπλα στο όνομα. Αν απλώς αφήσεις τον κέρσορα πάνω στο αστεράκι, σου λέει και το όνομα αυτού/αυτών που είναι μέσα.

 

7 hours ago, troffeo said:

ΥΓ. εάν κάνεις refresh στα owned Cars & Tracks πες μου νσε παρακαλώ, εάν πρέπει να πάρω και κάτι ακόμα?

Θα σου πω ακριβώς τι να πάρεις μόλις τελειώσει η ψηφοφορία.

6 hours ago, spyder said:

Καλό φαίνεται, μικρό βαθμό δυσκολίας οπότε δεν χρειάζετε πολυήμερα practice, βουτάς κατευθείαν στον αγώνα που δίνει ωραίες μάχες απο'τι κατάλαβα χθές.

Αυτό ακριβώς είναι, εύκολα προσβάσιμο και χωρίς το βάθος του rf2 αλλά προσφέρει ωραίες μάχες, ειδικά αν καταφέρουμε να μαζευτούμε 10 άτομα θα γίνει χαμός, θα δεις. Μην σε ξεγελάει όμως, αν πας εντελώς τάπα στο όριο για να κάνεις κορυφαίους χρόνους δυσκολεύει. Έτσι την πάτησα με την φορμουλίτσα που είχαμε μια κοντρίτσα με τον @panosdimip πριν λίγο καιρό, στην αρχή μου φάνηκε βαρετή, πολύ planted, όταν όμως άρχισα να την πιέζω στο (δικό μου) όριο, το αυτοκίνητο χόρευε. Το ίδιο κάνουν και τα GT3.  Και χθες πιάσαμε πολύ γρήγορα το 1:49 που είναι αξιοπρεπέστατος ρυθμός αλλά αν είδες στα leaderboards το ρεκόρ είναι στο 1:46, καθόλου άπιαστο αλλά θέλει λίγο δουλίτσα ;)

Edited by gchristod
Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2016 at 3:56 PM, gchristod said:

Αν θέλετε να κάνετε λίγο πρακτις για την Τετάρτη, χρησιμοποιήστε αυτό:

http://game.raceroom.com/leaderboard/?track=1778&car_class=class-1717

Για πάμε να βάλουμε λίγα ελληνικά σημαιάκια στην κορυφή του πίνακα! ;)

 

3 minutes ago, gchristod said:

Και χθες πιάσαμε πολύ γρήγορα το 1:49 που είναι αξιοπρεπέστατος ρυθμός αλλά αν είδες στα leaderboards το ρεκόρ είναι στο 1:46, καθόλου άπιαστο αλλά θέλει λίγο δουλίτσα

Προχτες για pracice ειχα μπει και εκανα το παραπανω challenge (πατωντας το πρασινο κουμπακι "launch leaderboard challenge".

Tι διαφορα ειχαμε σε συνθηκες κλπ χτες και δεν μπορουσα να πιασω το χρονο που εκανα στο challenge?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάποια διαφορά στις συνθήκες τις πίστας π.χ. ποσοστό grip, θερμοκρασία οδοστρώματος κτλ. Οι διαφορές είναι 3:

Στο challenge ξεκινάς με ζεστά ελαστικά σαν να έχεις blankets.

Στο challenge τα ελαστικά δεν φθείρονται.

Στο challenge έχεις default χωρίς να μπορείς να το αλλάξεις λιγότερο καύσιμο (20 λίτρα νομίζω). Αν όμως στο qualy του αγώνα βάλεις το ελάχιστο δυνατό καύσιμο, π.χ. για 3 γύρους και στον 3ο πας τάπα, παίζει πολύ να κάνεις γρηγορότερο χρόνο από ότι στο challenge.

Edit: Είδα στον 2 αγώνα έκανε ταχύτερο γύρο 1:51:500, άρα τον έπιασες εκεί τον χρόνο σου. Βέβαια έμαθες και καλύτερα την πίστα κι αν ακολουθείς τον μπροστινό σου και είναι γρήγορος σε βοηθάει ακόμα περισσότερο.

Edited by gchristod
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι φαίνεται δεν είναι και φοβερός ο χρόνος των 10 πρώτων μπορούμε άνετα να μπούμε εκεί μέσα ,αλλά να σου πω την αλήθεια μου φάνηκε πως δεν έχουν δεχθεί τις αναβαθμίσεις που έχουν τα άλλα αυτοκίνητα ακόμα και οι κάμερες είναι οι παλιές απουσιάζουν αρκετές που υπάρχουν στα αυτοκίνητα που αγοράζεις,το ffb μου φάνηκε πολύ πιό φτωχό απ΄ ότι στα adac ,οπότε δεν θα ασχοληθώ με το leaderboard εν όψει  της αλλαγής σε dtm την Παρασκευή.

Επίσης σε μερικά κούγκαρ δεν υπάρχει η θέση οδήγησης σε βγάζει σε μαύρη οθόνη και μπορείς μόνο από το καπώ να το οδηγήσεις.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, panosdimip said:

Επίσης σε μερικά κούγκαρ δεν υπάρχει η θέση οδήγησης σε βγάζει σε μαύρη οθόνη και μπορείς μόνο από το καπώ να το οδηγήσεις.

Δεν είναι από το καπό, σε έχει πολύ μπροστά, πρέπει να μετακινήσεις το seat position. Έχουν πάρει το καινούριο update στο ffb, αν σου φαίνεται φτωχό πρέπει να μπεις στην οθόνη του setup στο steering και να αυξήσεις τον πολλαπλασιαστή θα είναι ένα νούμερο π.χ. 2.000. Ανέβαζέ κατά 100 π.χ. 2.100, 2.200 κ.ο.κ. μέχρι να βρεις αυτό που θέλεις. Αυτό το κάνεις μόνο μια φορά για κάθε αυτοκίνητο, μετά το αποθηκεύει ασχέτως της πίστας. Μην ξεχάσεις να έχεις ανοιχτό το ffb diagram όσο κάνεις δοκιμές.

Αμάν βρε Παναγιώτη....

 

Τα DTM '92 τα έχεις οδηγήσει πρόσφατα ή είσαι με τις αναμνήσεις? Για κάνε ένα τεστ ντράιβ μήπως τελικά δεν σου αρέσουν, μέχρι την παρασκευή προλαβαίνεις να αλλάξεις γνώμη. Κάνε το ίδιο και για τα GTO, αυτά σίγουρα έχουν φρέσκα physics. Για τα group 5 δεν είμαι σίγουρος.

Edited by gchristod
Link to comment
Share on other sites

 

10 minutes ago, gchristod said:

Δεν είναι από το καπό, σε έχει πολύ μπροστά, πρέπει να μετακινήσεις το seat position.

A τώρα κατάλαβα είναι quiz για να δουν αν αξίζεις να αγοράσεις το περιεχόμενο του παιχνιδιού:P

Τα DTM όχι δεν τα έχω οδηγήσει πρόσφατα αλλά τώρα που το έμαθα θα αυξήσω τον πολλαπλασιαστή του φίντ μπάκ.B|

Edited by panosdimip
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, panosdimip said:

 

A τώρα κατάλαβα είναι quiz για να δουν αν αξίζεις να αγοράσεις το περιεχόμενο του παιχνιδιού:P

Τα DTM όχι δεν τα έχω οδηγήσει πρόσφατα αλλά τώρα που το έμαθα θα αυξήσω τον πολλαπλασιαστή του φίντ μπάκ.B|

Κάνε καμιά γύρα με δαύτα γιατί αν δεν έχουν περάσει τα update ούτε ο πολλαπλασιαστής σε σώζει ούτε ο διαιρέτης. Είσαι και απαιτητικός τρομάρα σου :P

@sC_w0lveS βάλε κανά λινκ για τα competition να τα δουν και οι υπόλοιποι αν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panosdimip said:

Mε μπερδεύεις με κάποιον άλλο :)

Αν το βράδυ κοιμηθείς με στραβό το πρωί αλληθωρίζεις και τελευταία περνάς πολλές βραδιές με τον ακατανόμαστο που λέει και ο Jim :P , να το προσέξεις....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, gchristod said:

Δεν είναι από το καπό, σε έχει πολύ μπροστά, πρέπει να μετακινήσεις το seat position. Έχουν πάρει το καινούριο update στο ffb, αν σου φαίνεται φτωχό πρέπει να μπεις στην οθόνη του setup στο steering και να αυξήσεις τον πολλαπλασιαστή θα είναι ένα νούμερο π.χ. 2.000. Ανέβαζέ κατά 100 π.χ. 2.100, 2.200 κ.ο.κ. μέχρι να βρεις αυτό που θέλεις. Αυτό το κάνεις μόνο μια φορά για κάθε αυτοκίνητο, μετά το αποθηκεύει ασχέτως της πίστας. Μην ξεχάσεις να έχεις ανοιχτό το ffb diagram όσο κάνεις δοκιμές.

Αμάν βρε Παναγιώτη....

 

Τα DTM '92 τα έχεις οδηγήσει πρόσφατα ή είσαι με τις αναμνήσεις? Για κάνε ένα τεστ ντράιβ μήπως τελικά δεν σου αρέσουν, μέχρι την παρασκευή προλαβαίνεις να αλλάξεις γνώμη. Κάνε το ίδιο και για τα GTO, αυτά σίγουρα έχουν φρέσκα physics. Για τα group 5 δεν είμαι σίγουρος.

Γιάννη καλησπέρα,

 

Αν δεν σου κάνει κόπο, δεν φτιάχνεις κανένα οδηγό με ρυθμίσεις του παιχνιδιού, όπως αυτές που αναφέρεις παραπάνω για να μπορέσουμε να σετάρουμε το παιχνίδι?

 

Όντως η οδήγηση για τον μέσο οδηγό, είναι απροβλημάτιστη σε θέματα στησίματος του αυτοκινήτου (βέβαια δεν λέω ότι μπαίνω έτσι εντελώς default, αλλά ότι δεν χρειάζεται να είσαι και μηχανολόγος μηχανικός ή οδηγός αγώνων χαχαχαχα) και έχει μεγάλο ενδιαφέρον η online κόντρα μέσα στην πίστα.

Από την άλλη, έχει κατά την γνώμη μου "προβληματικό" σετάπ για να στήσεις τιμόνια, fov κλπ, για αυτό και ζητάω την βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, sC_w0lveS said:

Γιαννη σταματα τα like γιατι θα σου σωθουνε παλι :hehe:

Το πήρα πίσω, οικονομία! :P:P 

 

10 minutes ago, troffeo said:

Γιάννη καλησπέρα,

 

Αν δεν σου κάνει κόπο, δεν φτιάχνεις κανένα οδηγό με ρυθμίσεις του παιχνιδιού, όπως αυτές που αναφέρεις παραπάνω για να μπορέσουμε να σετάρουμε το παιχνίδι?

 

Όντως η οδήγηση για τον μέσο οδηγό, είναι απροβλημάτιστη σε θέματα στησίματος του αυτοκινήτου (βέβαια δεν λέω ότι μπαίνω έτσι εντελώς default, αλλά ότι δεν χρειάζεται να είσαι και μηχανολόγος μηχανικός ή οδηγός αγώνων χαχαχαχα) και έχει μεγάλο ενδιαφέρον η online κόντρα μέσα στην πίστα.

Από την άλλη, έχει κατά την γνώμη μου "προβληματικό" σετάπ για να στήσεις τιμόνια, fov κλπ, για αυτό και ζητάω την βοήθεια...

Δεν ξέρω τι είναι προτιμότερο, να κάνουμε μια συνάντηση στο TS και να πηγαίνουμε βήμα βήμα ή να ποστάρω οδηγό με screenshots κτλ? Γιατί μου φαίνεται ότι τα σεντόνια κουράζουν και καταλήγουν να χάνονται... Ότι θέλετε

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, liakjim said:

Πρόταση :
Αν θέλετε να παραμείνετε σε ρηχό επίπεδο, γιατί δεν κάνετε αγώνες στο AC με fixed setup κ ίδιο αμάξι ?

Aν θέλαμε AC θα τρέχαμε εκεί, αλλά δεν τρέχουμε γιατί:

1. Δεν μας αρέσει

2. Όποιον δω να τρέχει εκεί θα ξεκινήσει με ballast...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...