Jump to content

R3E FFB Guide


Recommended Posts

Δεν υπάρχει πανάκεια στο φφβ. Ακόμα και στο ρφ2 ψάχνονται σα μουρλοί. Είναι θέμα προσωπικής προτίμησης. Άλλοι προτιμούν να είναι σαν τιμόνι πραγματικού αυτοκινήτου άλλοι θέλουν μάξιμουμ πληροφορία. Οι ατέρμονες συγκρίσεις χωρίς αποτέλεσμα είναι για τους καφενέδες ανάμεσα στην πρέφα και στο τάβλι. Σου απάντησα στο γενικό θέμα του r3e, διάβασέ το και ας κάνε ο,τι σε φωτίσει ο πανάγαθος. Κι εγώ αν πατήσω ιγκνορ οι υπόλοιποι δεν πατάνε

Edited by gchristod
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα κάτι, το έσβησε. Ψάξτε το εκεί και πραξτε ότι σας φωτίσει.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πανάκεια στο φφβ. Ακόμα και στο ρφ2 ψάχνονται σα μουρλοί. Είναι θέμα προσωπικής προτίμησης. Άλλοι προτιμούν να είναι σαν τιμόνι πραγματικού αυτοκινήτου άλλοι θέλουν μάξιμουμ πληροφορία. Οι ατέρμονες συγκρίσεις χωρίς αποτέλεσμα είναι για τους καφενέδες ανάμεσα στην πρέφα και στο τάβλι. Σου απάντησα στο γενικό θέμα του r3e, διάβασέ το και ας κάνε ο,τι σε φωτίσει ο πανάγαθος. Κι εγώ αν πατήσω ιγκνορ οι υπόλοιποι δεν πατάνε

Λέει

and a new update from Flaux...

[http://isiforums] Originally'>http://isiforums] Originally Posted by Flaux [http://isiforums]

So I did further testing with the friction/resistence values and although you can get good solutions for a specific car, it messes up other cars.

Still need to do further tests as I always need to check not only the change of values in the .json but also the behavior w/out spring and damper at 100% in the profiler

So it sounds like you may need to test and try different combinations to see what works best for you.

Άρα, θέλει δοκιμές.

Για την G27 πάντα, έχω δει ότι οτιδήποτε άλλο από το 100/0/0 δημιουργεί χειρότερη συμπεριφορά.

Οκ?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα αυτό που έγραψες, δεν σβήνονται τελείως, υπάρχουν.

Δεν βοηθάς, αναμπουμπούλα προκαλείς. Έχεις αλλάξει 15,000 φορές ρυθμίσεις καινστο ασσεττο και παντού. Οι ρυθμίσεις που έβαλα είναι στο επίσημο φόρουμ και είναι εξαιρετικές. Εδώ δεν  έχει lut και πίπες. Βάζεις αυτές που ποσταρε ο wolves και παίζεις.

Όχι οκ

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα αυτό που έγραψες, δεν σβήνονται τελείως, υπάρχουν.

Δεν βοηθάς, αναμπουμπούλα προκαλείς. Έχεις αλλάξει 15,000 φορές ρυθμίσεις καινστο ασσεττο και παντού. Οι ρυθμίσεις που έβαλα είναι στο επίσημο φόρουμ και είναι εξαιρετικές. Εδώ δεν  έχει lut και πίπες. Βάζεις αυτές που ποσταρε ο wolves και παίζεις.

Όχι οκ



Οι ρυθμίσεις που έβαλες, βασίζονται σε άλλο παιχνίδι (rf2) , είναι γραμμένες από έναν τυχαίο τύπο στο φόρουμ της ISI και μάλιστα ειδικά για τον προφαιλερ που έχω εστιάσει, έχει μέσα στο κείμενο ένα κάρο "i believe" και "more tests needed".

Κοινώς, take it with a grain of salt", όπως λένε.

Υ.Γ. Μακάρι να είχε lut. Μάλλον δεν έχεις καταλάβει πόσο μαγικό είναι. Μετατρέπει μια μη γραμμική καμπύλη απόκρισης, σε γραμμική.
Έχουν ήδη αντιγράψει την kunos σε άλλα , κάποια στιγμή θα το φέρουν και αυτό. Στην 0.000.000666.6665 beta.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λοιπόν, το έψαξα λίγο καλύτερα και σε πιο πρόσφατο ποστ, ο ίδιος ο dev λέει :
Jun 6, 2016



Georg OrtnerSector3Developer

If you installed the latest logitech drivers, it doesnt matter what you set in the driver settings, because everything will be regulated by the game itself. 

Only important setting is to check the"allow game to modify settings" option.

 

 Like x 3

Jun 7, 2016


Άρα, δεν έχει νόημα τι θα βάλετε.



Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπότε τσάμπα "τσακωθηκαμε"

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα οι ολα 100 ρυθμίσεις μου το έκαναν καλύτερο το τιμόνι ας είναι και λάθος η ψεύτικο η δεν ξέρω γω τι άλλο. 

Θα το κρατήσω έτσι μοιάζει με το default kunos χωρίς το lut του Ακη χαχαχα.

Ρε κουμπώστε τα τιμόνια όπως λάχει και παίξτε για το παιχνίδι αυτό μετράει, μη το κάνουμε όπως αυτό που έζησα φέτος στις διακοπές.

Όλοι τραβούσαν εκατομμύρια σελφι με πλάτη σ αυτά  τα οποία είχαν έλθει να θαυμάσουν απ του διόλου τη μάνα. 

Μα να ρίχνεις ματιά ενός δευτερολέπτου στην fxx-k και αμέσως να της γυρνάς την πλάτη για να τραβήξεις 1000 σελφι με τουρλωτά χείλη? ? 

Τώρα θα ξεφύγω λίγο αλλά θα το πω γιατί παραλίγο να μπινελικώσω και κινέζα.

Αυτή λοιπόν την τελευταία την κοντή την είχα δίπλα μου οδεύοντας προς την καπέλα σιστινα όπου ο μεγάλος Μιχάλης Άγγελος μεγαλούργησε όχι μόνο εικαστικά αλλά και κοινωνικά, κρατούσε λοιπόν μια ταμπλετάρα ανά χείρας και την περιέφερε σαν πανώ διαδήλωσης πότε τραβώντας βίντεο πότε φωτό, σε κάποια στιγμή βαρέθηκε να τραβά και είπε μέσα της δεν παίζω και κάνα παιχνιδάκι να ξεβαρεθώ 

Ε λοιπόν είτε το πιστεύετε είτε όχι άρχισε να ψάχνει για ποκεμον μέσα στο Βατικανό και μάλιστα μέσα στην καπέλα σιστίνα, έτσι μου ρθε να της κοπανήσω το τάμπλετ στο κεφάλι και το ανάποδο αλλά κρατήθηκα όπως καταλάβατε. 

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα placebo Παναγιώτη.
Σε κάθε περίπτωση, έχω υποβάλει επερώτηση (χεχε) στο sector 3 και μάλιστα κουοταρω τον dev και θα επανέλθω με τυχόν απάντηση.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, mad_dog said:

@gchristod το τιμόνι δεν πατά καλά...έψαξα για ρυθμίσεις και έχω βρει κάτι...αν δεν κάνουν και αυτές δεν θα τρέξω.

 

@gchristodΘα δανειστώ το μότο μπορώ ?

" No testicle shall remain unbusted"

Edited by panosdimip
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το είδα το ποστ σου. Ξέχασες να του γράψεις ότι το φφβ είναι άθλιο και δεν νιώθεις να οδηγάς αυτοκίνητο αλλά χοβερκραφτ. Κοκοκο much?



Καλά ρε συ, dislike?
Είσαι απίστευτος...
Το παιχνίδι ούτε καν το έχω εγκαταστήσει και μπήκα στις διακοπές μου και έκανα register σε αυτούς μόνο και μόνο να μάθω και να σας πω να ξέρετε και μου έκανες dislike?
Jesus...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Yep:ph34r:

@panosdimip ελεύθερα :P

Γι αυτό τσίμπησες το dislike. Είναι ένα παιχνίδι που το απεχθάνεσαι, δεν το έχεις εγκαταστήσει καν και τσουρεκιάζεις τους ντεβς με τις "ειδικές" απόψεις σου περί φιντμπακ. Άσε τους να φτιάξουν κάνα μπαγκ από το να κάθονται να απαντάνε στον κάθε χασομέρη. Για να μας κάνεις χάρη τους ρώτησες η για την προσωπική σου ικανοποίηση? Και η ειρωνία είναι ότι οι συγκεκριμένοι θα κάτσουν να σου απαντήσουν ενώ ο Στέφανο θα σου είχε στείλει για μπανάκι χαλαρά.

@mad_dog αν δεν δουλέψουν οι ρυθμίσεις βάλε την g25, με τα clubsport v3 μια χαρά θα είσαι και πάλι και τρέξε για την παρέα.

Link to comment
Share on other sites


sauYjWmJJ18xW.gif
Μάλλον θέλεις επανάληψη στα Αγγλικά. Μπορείς φυσικά να χρησιμοποιήσεις το Google translate.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by liakjim
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω καλύτερα αγγλικά από ελληνικά οπότε μάλλον όχι. Αν θεωρείς ότι το google translate κάνει επαρκείς μεταφράσεις είναι ώρα να πάρεις το  lower. Προφανώς δεν έχεις κάτι να απαντήσεις κι άρχισες τους γνωστούς  εξυπνακισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Οκ τότε πες μου, τι περίεργο έχει η ερώτηση στο forum της sector3.
Έκανα μια πολύ απλή ερώτηση περί ρυθμίσεων στον προφαιλερ για αυτά που λέγαμε και ένα αίτημα ώστε να μας πει τις ρυθμίσεις του μέσα στο παιχνίδι.
Αν όντως ξέρεις αγγλικά, τότε συμβαίνει κάτι άλλο που δεν θέλω καν να το υποψιαστώ.


Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου έγραψα πριν για το ποστ σου. Τι δεν κατάλαβες ακριβώς να σου το εξηγήσω. Επίσης τι υποψιάζεσαι? Αν έχεις κι άλλες προσωπικές προσβολές πες τις ευθέως και άσε τα υπονοούμενα τις πεντάρας. Εδώ είμαι να σου απαντήσω αναλόγως, δεν φεύγω, ήδη σου έχω κάνει τη χάρη κι έχω αφιερώσει ένα πολυ σημαντικό μέρος του Σαββατόβραδού μου, θα συνεχίσω να το κάνω.

Edited by gchristod
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gchristod said:

Σου έγραψα πριν για το ποστ σου. Τι δεν κατάλαβες ακριβώς να σου το εξηγήσω. Επίσης τι υποψιάζεσαι? Αν έχεις κι άλλες προσωπικές προσβολές πες τις ευθέως και άσε τα υπονοούμενα τις πεντάρας. Εδώ είμαι να σου απαντήσω αναλόγως, δεν φεύγω, ήδη σου έχω κάνει τη χάρη κι έχω αφιερώσει ένα πολυ σημαντικό μέρος του Σαββατόβραδού μου, θα συνεχίσω να το κάνω.

μπορεί εσύ να θες να είσαι ηλίθιος ο σόσνα όμως δεν θα σε αφήσει.

Σε παρακαλώ πολύ αν θες να τρέξω στο Ρέισρουμ,δεν θα ξαναπαντήσεις ζαμέ.Αλλιώς θα τρέξεις μόνος σου κ δεν θαχεις κανέναν να σε βαρά το κολαράκι στας ευθείας.:x

Άσε το Δημήτρη ελεύθερο,να μας βοηθήσει θέλει. :x¬¬

Είπα κ γω να μπω να δω τι κάνετε που είσαστε γιατί έχω μάθημα την Τρίτη κ είμαι σφιχτά κ είναι λες κ μπήκα σε χρονομηχανή.

Ρε Δημήτρη αφού δεν θέλουμε περαιτέρω διαφώτιση γιατί ταλαιπωριέσαι?Σεβάσου πρώτα εσένα κ σταμάτα την στείρα αντιπαράθεση σε παρακαλώ δλδς.

Edited by sosna
Link to comment
Share on other sites

Σόσνα δε θα τολμήσεις να στερήσεις από τα οπίσθιά μου τη χαρά του σπανκινγκ με το καλώδιο από το γκέι-μπαντ σου. Απλώς δε θα τολμήσεις.

Επίσης δεν υπάρχει τίποτα πιο σεξουαλικό από το αναφέρεσαι στον εαυτό σε τρίτο πρόσωπο. Τρε μανιφικ και σουσελ μαζί. Άλλα γαλλικά δεν ξέρω, πρέπει να ανοιξόω το Google translate πάλι.

 

Edited by gchristod
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω τιμονιέρα για το αγωνιστικό μας σουαρέ.

Να ξες ο σόσνα είπε οτι του αρέσεις  γιατί είσαι βιτσιόζος κ εγκρίνει το πόστ σου.Πολύ φοβάμαι οτι θα ζηλέψουν κ οι επίλοιποι με το σπάνκινγκ που ανέφερες κ θα με κάνεις ανάρπαστο dom.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι το alpha male του φόρουμ. Θύμισέ μου στα γενέθλιά σου να σου πάρω αυτό να μας περιποιηθείς όλους:

s-l300.jpg

Θα παρατονίζω κι άλλες λέξεις εκτός από τους ριψασπίδες για να σε φουρκίζω ακόμα περισσότερο και να κάνεις σωστή δουλίτσα.

Edited by gchristod
Link to comment
Share on other sites

Με ξεπερνάει πραγματικά η κατάσταση, ρε Γιάννη μην ασχολείσαι ρε παιδάκι μου άστο να τρέξουμε αύριο όσοι γουστάρουμε με ηρεμία. Πάντως ακολουθώντας το link του Κώστα μιά χαρά μου φαίνεται το FFB, σίγουρα παίρνει βελτίωση αλλά μιά χαρά την κάνει τη δουλειά του.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Make love not war. 

Μπορείς να κάνεις έρωτα και με τα τρία, ποιό θα ερωτευτείς ?

Υποκειμενικό.

Μη σκάτε και χαλάτε τις καρδιές σας λειτουργήστε ενωτικά και όχι διχαστικά. 

Αποφύγετε την πυροδότηση εντάσεων γ@μω το Χρ@@@ μου παλιό κ@@@@@@@@ μην έρθω εκεί κ σας #@?+0@;  την @#)(+/α. :P

Ωχ συγνώμη δεν μπόρεσα να μη γίνω παράδειγμα προς αποφυγή κι εγώ,  κρίμα και είχα καλύτερη εντύπωση για μένα. :D

ΥΓ:  Δημήτρη όλοι ξέρουμε τι παίζουμε και γιατί μη πάει το μυαλό σας στο πονηρό.

See you on track αν προλάβετε να με δείτε κι εσείς. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...