Jump to content

Automobilista


Guest liakjim

Recommended Posts

Δεν αναφέρομαι στα γραφικά αλλά σαν συνολική εμπειρία .

Πάντως στο παραπάνω ριπλέυ φαίνεται κατά τη γνώμη μου η ανωτερότητα του ασσέττο όσον αφορά την κίνηση του αυτοκινήτου και την επαφή του με το οδόστρωμα ,το παρατήρησα κι εγώ βλέποντας ριπλέυ στο automobilista.

Στο οnline που κάναμε χτες με τα παιδιά δεν με εντυπωσίασε με τα "wtcc" και τα γραφικά των αυτοκινήτων ήταν σαν ρου φου 1 με αναβολικά .

Θα κάνουμε και άλλες δοκιμές πριν καταλήξουμε και πάλι πως το ρου φου 2 είναι ο αδιαφιλονίκητος αρχηγός :D

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim

Ο βασιλιάς πέθανε, ζήτω ο βασιλιάς...

Ο βασιλιάς πουλήθηκε, σε μια εταιρεία που δεν έχει ξαναβγάλει ποτέ παιχνίδι, με σκοπό την νεκρανάσταση του...




Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, panosdimip said:

Δεν αναφέρομαι στα γραφικά αλλά σαν συνολική εμπειρία .

Πάντως στο παραπάνω ριπλέυ φαίνεται κατά τη γνώμη μου η ανωτερότητα του ασσέττο όσον αφορά την κίνηση του αυτοκινήτου και την επαφή του με το οδόστρωμα ,το παρατήρησα κι εγώ βλέποντας ριπλέυ στο automobilista.

Στο οnline που κάναμε χτες με τα παιδιά δεν με εντυπωσίασε με τα "wtcc" και τα γραφικά των αυτοκινήτων ήταν σαν ρου φου 1 με αναβολικά .

Θα κάνουμε και άλλες δοκιμές πριν καταλήξουμε και πάλι πως το ρου φου 2 είναι ο αδιαφιλονίκητος αρχηγός :D

 

Δηλαδή δώσανε τα Caterham στη Beta και εσείς δοκιμάσατε wtcc;; Άρρωστοι είσαστε; :ugly_confused2:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, geovas77 said:

 

Δηλαδή δώσανε τα Caterham στη Beta και εσείς δοκιμάσατε wtcc;; Άρρωστοι είσαστε; :ugly_confused2:

Δεν είχαν όλοι τη beta ωρέ Γιώργο.

Μη μου πεις ότι το δώσανε στο κανονικό αν το υποπτευθώ θα πεθάαανω.

Αλλά και πάλι οι άλλοι το έχουν από το θείο άρα δεν γινόταν .

Edited by panosdimip
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν πρόλαβα να δω τίποτα χτες έτσι όπως μπήκα κατευθείαν ts με στείλανε να κατεβάσω τα παιδιά το γαμάτσι και μπήκαμε κατευθείαν online ,αφού δεν κατάλαβα ούτε το update πότε έγινε και που πήγε .

Σήμερα θα είμαι νηφάλιος και ανταγωνιστικός στο κορυφαίο rf2 .

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panosdimip said:

Ναι δεν πρόλαβα να δω τίποτα χτες έτσι όπως μπήκα κατευθείαν ts με στείλανε να κατεβάσω τα παιδιά το γαμάτσι και μπήκαμε κατευθείαν online ,αφού δεν κατάλαβα ούτε το update πότε έγινε και που πήγε .

Σήμερα θα είμαι νηφάλιος και ανταγωνιστικός στο κορυφαίο rf2 .

 

Ναι @panosdimipoύλη μας...να είσαι και εμείς ότι χρειαστεί εδώ είμαστε...

Οτι χρειαστεί...ότι χρειαστούμε...μια οικογένεια είμαστε...ο ένας βοηθά τον άλλον...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια caterham 360R ειναι φοβερο. Η συμπεριφορα στο κρατημα, σχεσεις και φρενα ειναι πολυ κοντα στο πραγματικο και το λεω εχοντας συνεχη εμπειρια με παρομοιο αυτοκινητο. Μπραβο τους εχουν κανει φοβερη δουλεια.

Sent from my X900+ using Tapatalk

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Τετοιες αποψεις και γνωμες θελουμε και οχι .....αντε τωρα!

Θα δοκιμαστει!!!!!

Το ξαναλεω,τρεχουμε οτι μας ΑΡΕΣΕΙ και οχι οτι πουλαει!!!

Διαμαντακια υπαρχουν σε ολα τα σιμς,δεν βιαζομαστε να βγαλουμε γνωμη!

Χθες μονο στησαμε τις ρυθμισεις τιμονιου,γραφικων,ηχου!!!

Το αυτοκινητο ουτε καν καταλαβαμε τι οδηγηση θελει!

ΔΕΝ οδηγουνται ολα το ιδιο!

Αλλοι ετρεχαν με seq.shifter(εγω),αλλοι με Η αλλοι με αυτακια!

Γραμμες στην πιστα δεν βγαλαμε,ποσο μαλλον να στησουμε αναρτησεις κτλ.

Ερχομενοι απο ρουφου2 μας ...απογοητευσε λιγο αλλα η εικονα ειναι θολη ακομα!

Οταν εχεις ..θεογκομενα διπλα σου ολες οι αλλες κρινονται ...πολυ αυστηρα!

Το ρουφου ειναι γκομεναρα,μονο οταν βρουμε καλυτερη η το βαρεθουμε αλλαζουμε!

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
Παιδια caterham 360R ειναι φοβερο. Η συμπεριφορα στο κρατημα, σχεσεις και φρενα ειναι πολυ κοντα στο πραγματικο και το λεω εχοντας συνεχη εμπειρια με παρομοιο αυτοκινητο. Μπραβο τους εχουν κανει φοβερη δουλεια.

Sent from my X900+ using Tapatalk





Άγγελε είσαι για challenge? Διάλεξε πίστα και πάμε στο time trial.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites



Άγγελε είσαι για challenge? Διάλεξε πίστα και πάμε στο time trial.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Δυστυχως ειμαι δουλειά τώρα. Αργα την νυχτα θα μπορεσω να μπω.

Sent from my X900+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim

Μέχρι 49 κάτι πήγα το μεγάλο caterham στην Indy.

Τι αμαξάρα.

Φυσικά η αγάπη μου είναι το Ultima.

Να πως είμαι ότι προσπαθώ να γράψω χρόνο



Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα που να το ποσταρω, ας το αφησω λοιπον εδω....
(χαλαρα στους αγωνες παιδια..... :P )
 

Brazilian sim racer passes away after suffering a stroke mid-race

Quote

Brazilian sim-racer, Luis Santos, passed away Sunday, October 16th, after suffering a hemorragic stroke while competing in a Brazilian sim league race last Thursday.

Luis Santos, 36, was a virtual race driver for the Brazilian team Z3 and currently was competing in Automobilista national leagues. This last Thursday, October 13th, he was participating in a DTM race around the Barber Motorsports Park track for the F1BC league, when he suffered a stroke while fighting for a race lead spot during the 12th minute of a 50 minute race........

 

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim

Αντε παιδιά, πάμε για αγώνες? Παρατάω το AC για πάρτη του.

 

Automobilista: V1.1 and Brit Pack Released

 

Reiza Studios have (finally) released the latest update to Automobilista, bringing with it several enhancements to the simulation and the first ever paid DLC package in the form of the 'Brit Pack', featuring three new British circuits and eight new UK themed vehicles.

Initially planned for release towards the end of September, after some delays with the Steam DLC launch the Brit Pack is finally available to purchase, and contains a selection of rather epic British cars and circuits created in "close collaboration with the manufacturers and input from several of their respective real world drivers". As with most content found in Automobilista, the new cars and circuits benefit from the exceptional attention to detail, and, for the first time in Automobilista's history, laserscan data has been used to aid in the creation of Brands Hatch and Oulton Park.

Alongside the new DLC package, Reiza have also updated the base Automobilista simulation, bringing the title up to version 1.1 and adding several fixes and enhancements to the game.


1.10 Changelog

  • Added DLC system for purchase & ownership verification
  • Added Radio Spotter feature
  • Improved vehicled shaders & applied to all older cars along with skin adjustments
  • Added left / right driver seat configuration option to Ultimas and Caterhams; Caterham 270 & 360R now also have option to remove roll cage
  • Adjusted rear wing efficiency on Montana, StockV8, Boxer Cup, Superkart, Ultima GTR
  • Adjusted tires on F-V12, Montana, StockV8, Boxer Cup, Ultima GTR
  • Adjusted AI Torque Stab in all cars to reduce their excessive stability when in contact with player car
  • Added Vehicle Configuration menu to Vehicle Showroom
  • DynHUD: Improved Delta widget functionality in Time Trial mode
  • Updated vehicle shaders
  • Added new batch of community drivers
  • F-Vee: Main LOD optimization for better performance / lower memory load
  • Metalmoro: Main LOD optimization for better performance / lower memory load
  • Boxer Cup: Adjusted mirror position
  • SuperV8: Added configuration option for cockpit type


Brit Pack DLC Contents
Tracks

  • Brands Hatch (2 layouts)
  • Cadwell Park
  • Oulton Park (4 layouts)

Cars

  • Ultima GTR (road & race version)
  • F-Trainer (Novice & Advanced versions)
  • MCR Sports 2000
  • Caterhams - 270 (Academy series), 360R (Superlight Series), and the mighty 620R.


Automobilista is available for PC right now. The Brit Pack DLC is available to purchase on Steam for £14.99 or is free for beta backers and those with the Reiza Membership package. Steam are currently offering a 10% reduction in price until October 28th.

Automobilista Brit Pack DLC.jpg Automobilista Brit Pack 2.jpg Automobilista Brit Pack 3.jpg Automobilista Brit Pack 6.jpg Automobilista Brit Pack DLC 2.jpg Automobilista Brit Pack 4.jpg Automobilista Brit Pack 1.jpg  

 

Edited by liakjim
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε οι "νομιμοι"... το online του τι λεει; Εχει καθολου κοσμο; Βρισκεις ανοικτους σερβερς με κοσμο μεσα ή ειναι ολοι κλειδωμενοι;

Οτι θα το αγορασω ειναι δεδομενο. Το ποτε μενει να δω. Περιμενω την Παρασκευη να δω τι θα παιξει στα Ηaloween sales του steam, αλλα δυσκολο το βλεπω να πεφτει κατω απο -30%. Αν δω κανα 45% θα ειναι εκπληξη, πολυ δυσκολο ομως γιατι ειναι καινουργιος τιτλος. Μετα θα παμε στα sales των χριστουγεννων...

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
1 hour ago, sC_w0lveS said:

Για πειτε οι "νομιμοι"... το online του τι λεει; Εχει καθολου κοσμο; Βρισκεις ανοικτους σερβερς με κοσμο μεσα ή ειναι ολοι κλειδωμενοι;

Οτι θα το αγορασω ειναι δεδομενο. Το ποτε μενει να δω. Περιμενω την Παρασκευη να δω τι θα παιξει στα Ηaloween sales του steam, αλλα δυσκολο το βλεπω να πεφτει κατω απο -30%. Αν δω κανα 45% θα ειναι εκπληξη, πολυ δυσκολο ομως γιατι ειναι καινουργιος τιτλος. Μετα θα παμε στα sales των χριστουγεννων...

Συγκριτικά με άλλα , σαφώς λιγότεροι , αλλά αρκετοί

https://steamdb.info/app/431600/graphs/

 

Στο RD πάντως έχει το υγιέστερο community. Γίνεται χαμός. (28 άτομα πχ σήμερα!!!)

 

http://www.racedepartment.com/threads/formula-3-spielberg-wednesday-october-26th-2016.127372/

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sC_w0lveS said:

Για πειτε οι "νομιμοι"... το online του τι λεει; Εχει καθολου κοσμο; Βρισκεις ανοικτους σερβερς με κοσμο μεσα ή ειναι ολοι κλειδωμενοι;

Οτι θα το αγορασω ειναι δεδομενο. Το ποτε μενει να δω. Περιμενω την Παρασκευη να δω τι θα παιξει στα Ηaloween sales του steam, αλλα δυσκολο το βλεπω να πεφτει κατω απο -30%. Αν δω κανα 45% θα ειναι εκπληξη, πολυ δυσκολο ομως γιατι ειναι καινουργιος τιτλος. Μετα θα παμε στα sales των χριστουγεννων...

Οι public servers ειναι πιο ερημιά κι από το rf2. Αν βγει το πακέτο με το season pass τουλάχιστον -35% θα το αγοράσω, αλλιώς θα περιμένω για black friday.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...