Jump to content

Automobilista


Guest liakjim

Recommended Posts

Guest liakjim
3 hours ago, panosdimip said:

Το κτύπησα δεν άντεχα ,δοκιμές κάποια στιγμή το Σ/Κ .

 

Παναγιώτη, θα τρελαθείς.

Καταρχάς , πάμε κάποια πράγματάκια.

Για γραφικά, πας στις ρυθμίσεις της κάρτας σου και βάζεις (εδώ για nvidia αλλά φαντάζομαι κ για AMD κάπως έτσι θα τα λέει):

  • Antialiasing mode - Override application settings
  • Antialiasing setting - 8x MS
  • Antialiasing transparency multisampling - enabled
  • Antialiasing transparency supersampling - 8xSparse Grid supersampling
  • Anisotropic filtering mode - user defined/off
  • Anisotropic filtering setting - 16x
  • Texture filtering negative LOD bias - clamp
  • Texture filtering quality - high quality

 

Μετά τρέχεις το AMS ΒΕΤΑ. Θα σου βγει το configuration tool.

Βάζεις

2021f8808ede66292f9cfdd9af9de52d.png

 

Θα δεις ότι έχει SweetFX. Βάλτο στο HDR emulation. Το AA δεν θα είναι διαθέσιμο αλλά δεν μας νοιάζει μιας και το έχουμε κάνει force από τον driver.

Στο FFB, όπως στο βγάζει για την G27 (δλδ pure 360, -100% και το από κάτω στο 20% αντί για 40%).

Φυσικά τα γραφικά τέρμα.

 

Πάμε τώρα:

Θα φορτώσεις την Porsche Boxter Cup στο Oulton Park International.

Θα δεις ότι τα γραφικά είναι πολύ καλύτερα από το rF2 , η πίστα είναι Laserscanned! και ο ήχος από άλλον πλανήτη.

Άσε 2-3 γύρους να θερμάνεις λάστιχα και δώσε πόνο.

Μετά βάλε την Formula V12 στην Interlagos. Όταν ο V12 σου τρυπήσει τα αυτιά και ουρλιάξεις από το feeling, πάρε με τηλ.

Μετά αν είσαι μαζόχας (που είσαι ), πάρε το Ultima road car , στο Oulton Park International , βάλε 1λιτρο, όλα default από setup, assists off και προσπάθησε να περάσεις τον χρόνο μου (θα φανεί στο garage σαν competition).

Νομίζω μάγκες αρχίζω και ερωτεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

Αμα βάλω τον ssd ,όταν το κατεβάσω από το steam ,όταν βιδώσω το τιμόνι και όταν βρω χρόνο με σας που έμπλεξα κι έφτασα να παίζω γέροντας ων 4 με τούτο σίμς σε ένα Σαββατοκύριακο θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω την beta απ`όταν κάνανε το fundraising campaign αλλά ποτέ δεν την έχω εγκαταστήσει, προτιμώ να βλέπω το content όταν γίνεται released αλλά αυτήν την εβδομάδα και με την καθυστέρηση που έχουνε στο release του Brit pack θα την είχα εγκαταστήσει σίγουρα για να τρέξω με το MCR σε Brands/Oulton.

 

Ας όψεται η τιμονιέρα που αποφάσισε να χαλάσει και έχει φύγει πρός επισκευή, νομίζω πως την περασμένη εβδομάδα με το Nissan στο Sebring και το πολύ ντάπα-ντούπα την έπαθε τη ζημιά :t2309:

Edited by geovas77
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim

Πρέπει να δοκιμάσεις το Ultima GTR στο Oulton Park (laserscanned). Κόλαση. Έχω να πορωθώ πάρα πολύ καιρό έτσι.

Δεν περίμενα τόση βελτίωση. Η Reiza τα σπάει.

Edited by liakjim
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πεί πάμπολλες φορές Reiza = Ο κορυφαίος sim developer γιατί συνεχώς εξελίσεται και προσφέρει νέα πράγματα στο fan base. Συμμετείχα στο fundraising campaing που κάνανε όχι τόσο για το νέο content που ήμουν σίγουρος ότι θα είναι κορυφαίο αλλά κυρίως γιατί ένιωθα να τους έχω πιάσει κορόιδα αφού με 25-30 Ευρώ από την εποχή που βγήκε το GSC 2013 έφτασα στο Automobilista χωρίς να έχω δώσει ούτε cent παραπάνω.

 

Επίσης μην ξεχνάμε ότι με τα physics ασχολείται ο Niels που για μένα είναι ο κορυφαίος στον τομέα του στη μηχανή του rF1 που βέβαια την έχει προχωρήσει πλέον αρκετά βήματα παραπέρα. Μακάρι να ακολουθήσουν και άλλα παιδιά για να διοργανώσουμε και κάνα πρωταθληματάκι με το Brit Pack, θα είναι φανταστικό πιστεύω. Εγώ πάντως όταν θέλω να τρέξω αγώνα με AI κυρίως Automobilista βάζω, κυρίως με Formula Vee αλλά σύντομα και με τα εγγλέζικα track toys.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, liakjim said:

Πρέπει να δοκιμάσεις το Ultima GTR στο Oulton Park (laserscanned). Κόλαση. Έχω να πορωθώ πάρα πολύ καιρό έτσι.

Δεν περίμενα τόση βελτίωση. Η Reiza τα σπάει.

Eγώ γιατί δεν τα βλέπω αυτά μέσα στο παιχνίδι ?

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα κι εγώ αλλά η έκδοση που....δανείστηκα μάλλον είναι παλιά γιατι δεν έχει ρύθμιση για hdr και λείπει και το boxer cup. Αυτό που με ξένισε είναι ότι οπτικά τουλάχιστον δεν κάνει καθόλου προσπάθεια να κρύψει ή να καλύψει την προέλευσή του, ξεχειλίζει αρφακτορίλα από παντού ρε παιδί μου.. Δοκίμασα mini cup, v8 sc και φόρμουλα v12, τα ν8 μου άρεσαν αρκετά αλλά η φόρμουλα ειλικρινά μου φάνηκε χειρότερη από την ASR. Γενικά μου βγάζει ότι παίζω ένα πααάρα πολύ καλό μοντ του rf. Το ffb πολύ καλό αλλά δεν με ενθουσίασε όπως το benchmark.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, gchristod said:

Το δοκίμασα κι εγώ αλλά η έκδοση που....δανείστηκα μάλλον είναι παλιά γιατι δεν έχει ρύθμιση για hdr και λείπει και το boxer cup. Αυτό που με ξένισε είναι ότι οπτικά τουλάχιστον δεν κάνει καθόλου προσπάθεια να κρύψει ή να καλύψει την προέλευσή του, ξεχειλίζει αρφακτορίλα από παντού ρε παιδί μου.. Δοκίμασα mini cup, v8 sc και φόρμουλα v12, τα ν8 μου άρεσαν αρκετά αλλά η φόρμουλα ειλικρινά μου φάνηκε χειρότερη από την ASR. Γενικά μου βγάζει ότι παίζω ένα πααάρα πολύ καλό μοντ του rf. Το ffb πολύ καλό αλλά δεν με ενθουσίασε όπως το benchmark.

Αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω, tf2 mod

14 minutes ago, mad_dog said:

...

Οταν υπάρχει το rF2...δεν πάμε σε κλώνους πόσο μάλλον σε rF1 !!!

Βρε δες το σαν ένα super mod δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα θα παίζουμε με λίγα λόγια συνέχεια rf.:P

Μεταξύ μας μετά έβαλα Rre leaderboard και την καταβρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
Eγώ γιατί δεν τα βλέπω αυτά μέσα στο παιχνίδι ?



Πήρες τη βασική έκδοση.
Θες και το season pass.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το δοκίμασα κι εγώ αλλά η έκδοση που....δανείστηκα μάλλον είναι παλιά γιατι δεν έχει ρύθμιση για hdr και λείπει και το boxer cup. Αυτό που με ξένισε είναι ότι οπτικά τουλάχιστον δεν κάνει καθόλου προσπάθεια να κρύψει ή να καλύψει την προέλευσή του, ξεχειλίζει αρφακτορίλα από παντού ρε παιδί μου.. Δοκίμασα mini cup, v8 sc και φόρμουλα v12, τα ν8 μου άρεσαν αρκετά αλλά η φόρμουλα ειλικρινά μου φάνηκε χειρότερη από την ASR. Γενικά μου βγάζει ότι παίζω ένα πααάρα πολύ καλό μοντ του rf. Το ffb πολύ καλό αλλά δεν με ενθουσίασε όπως το benchmark.



Ναι είναι παλιά έκδοση.
Η τεράστια βελτίωση έγινε από το 0.9 στο 1.0 .

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
46 minutes ago, panosdimip said:

Oλο το πήρα μήπως είσαι μπέτα τέστερ?automobilista.PNG

Ωραία, τότε στο game library θα έχεις το AMS και το AMS Beta. Το 2ο είναι το καλό με το έξτρα περιεχόμενο, γραφικά κτλ

Αχχχ ρε Παναγιώτη, δεν βλέπεις αυτά που γράφω.

¨Εδωσες τσάμπα λεφτά. Τα πήρες στα 37+28=65€

Αν ακολουθούσες το λινκ που σου έβαλα, δλδ εδώ http://forum.reizastudios.com/pages/buy-automobilista/

θα έδινες 55$ δλδ ~50€

f4ca90fe5c561c6136b67f822a3b92a7.png

 

Λοιπόν, επειδή λογικά δεν έχεις παίξει καθόλου, ζήτα refund και ξανα αγόρασέ το με το λινκ που σου έδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...