Jump to content

rFactor2 [Greek]


mad_dog

Recommended Posts

7 minutes ago, liakjim said:

Ναι...μόνο iracing...

Μπαίνετε σε mr rating A πχ αυτούς και έχετε συναρπαστικούς και πεντακάθαρους αγώνες.

Τα βράδια μου πάντως εμένα κάπως έτσι είναι (με την μπλε M3 ο @sC_w0lveS )

"Βαρεμάρα" και "καγκουριά

btw... για μενα ο αγωνας βαρετος ηταν (οχι αυτος που δειχνεις γιατι μπηκα στον σερβερ αφου ειχε ξεκινησει ο αγωνας, αλλα ο επομενος). :P

Mετα μπηκα σε εναν με gt3/gt2 mr a/b και ναι, ηταν ωραια φαση.

Εγω προσωπικα, πλεον, τα βαριεμαι αφανταστα τα road cars στο AC. Δεν ξερω τι φταει. Ειναι σαν να ειμαι ξεκομμενος απο το αυτοκινητο. "Υποτονικο" ffb σε σχεση με τα αγωνιστικα αυτοκινητα (μπορει να ειναι και λογικο αυτο, ετσι;) και δεν ξερω, ρε γαμωτο, την ταχυτητα την καταλαβαινω μονο βλεποντας το κοντερ. Μπορει ετσι να πρεπει να ειναι....

Κατα τα αλλα, ναι τα εχω ξαναπει, στο rf2 αν δεν εισαι σε καμια λιγκα-φορουμ-κλπ, τον πινεις κανονικα. Ο ταφος ο ιδιος λεμε. Στο r3e τα ιδια. Αν κανεις τη μλκια και μπεις σε public, μεχρι και uninstall μπορει να κανεις. Προς το παρον μονο competitions και κανα leaderboard.

Αν εισαι lone wolf και θες να τρεχεις αγωνες και να τους τερματιζεις χωρις να εχεις κανει rage quit απο τον 1ο γυρο, στο AC θα καταληξεις. ( ΕΞΑΙΡΕΙΤΑΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ iracing)

Minorating, SRS, Challenges κλπ κανουν δουλεια. Δειτε για πχ πως "ζωντανεψε" το rf2 με ενα απλο WFG. Το ιδιο και το AMS το προηγουμενο διαστημα με τα weekly challenges.

Θελω να ελπιζω οτι στο rf2 η μεταβαση που θα γινει στο UI σε html θα βοηθησει να γινουν πραγματα, κυριως απο την "κοινοτητα".....

 

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ.

Δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο μοντ τα φορμουλακια του '79, αλλα μλκς χτες τον ιδρωτα που εχυσα ειχα πολυ καιρο να τον χυσω..... (και ο αλλος ετρεχε με hard ναουμ... δε μας χ3ζεις ρε @spyder)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@liakjim...

Δεν καταλαβαίνεις την φιλοσοφία...άλλο οι αγώνες ας πούμε με Group C και άλλο τα χρωματούλια και τα F40  σε κόντρες...

Το ένα είναι αγώνας το άλλο καγκουριά, πως να το κάνουμε τώρα ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mad_dog said:

Δεν καταλαβαίνεις την φιλοσοφία...άλλο οι αγώνες ας πούμε με Group C και άλλο τα χρωματούλια και τα F40  σε κόντρες...

Το ένα είναι αγώνας το άλλο καγκουριά, πως να το κάνουμε τώρα ?

Τα group c Γ@ΜΑΝΕ πραγματικα και στο AC. Απο τα καλυτερα που εχουν βγαλει, ειδικα το mazda, ειναι ολα τα λεφτα. Αλλα αμα βρεις σερβερ να τα τρεξεις ελα πες το μου και μενα.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sC_w0lveS said:

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ.

Δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο μοντ τα φορμουλακια του '79, αλλα μλκς χτες τον ιδρωτα που εχυσα ειχα πολυ καιρο να τον χυσω..... (και ο αλλος ετρεχε με hard ναουμ... δε μας χ3ζεις ρε @spyder)

Και ήμουνα σε DX11 χωρίς Trackmap, σαν τυφλός νιώθω χωρίς αυτό. Πάντως και με τα hard κάνεις χρόνο, με τα soft όμως κάνεις καλύτερο :)

Πρέπει να δείξω στο τύπο που έφτιαξε το mod πως μπαίνουνε default τα soft για να μην τη ξαναπατήσω xD

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, liakjim said:

σίγουρα καλύτερο από εσάς με τα 10 restart μέχρι να σταυρώσετε εκκίνηση...:P

Παρόλο που κάνεις πλάκα να σε (σας) ενημερώσω οτι έχουμε κάνει 8 αγώνες πρωταθλήματος με 0 restart.

Εκτός του πρώτου (κάθε αρχή και δύσκολη) και ενός που έβρεχε που κάναμε 1 restart.

Και μέσα στους 8 αγώνες βάλε και 2 αναβάσεις, (με πατέντα) που όλα κύλησαν ομαλά.

10 hours ago, liakjim said:

Τα βράδια μου πάντως εμένα κάπως έτσι είναι

 Όπως καταλαβαίνω τρέχεις παντού(και καλά κάνεις), εκτός από το πρωτάθλημα μας.

Γιατί ρε φίλε , λέπρα έχουμε;

Χρειαζόμαστε καλούς οδηγούς, σε ένα ομολογουμένως γ@μ@το Mod.

Οπότε για κόπιασε να κάνουμε συναγωνισμό στην πίστα και όχι στο forum.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω. Απλά ο ελεύθερος χρόνος μου έχει περιοριστεί κατά πολύ. Αν βάλετε και κάνα isi αμάξι γιατί με τα μοντς έχω αλλεργία.

Στάλθηκε από το thl T6S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, marmagas said:

Πλακα μας κανεις ρε Δημητρη?

Αυτο τι ειναι που τρεχετε?http://www.racedepartment.com/downloads/nfs-tournament-class-a.16905/

992229683-00.jpg.6db80a5d37e4e5e0ddc1a06a4b5fd273.jpg

Αλλεργια δεν εχεις στα μοντς....:P

Τρεξε οτι θες οπου θες.....εσυ χανεις!

 

 

Mιλάμε για καγκούρια ρε μλκς όχι αστεία...πωωωωωω

Το όνειρο του κάθε κάγκουρα γίνεται πραγματικότητα...

__custom_showroom_1504003784-jpg.209111

Eντάξει μιλάμε ξερνάς και συνεχίζεις...

48 minutes ago, marmagas said:

Τρεξε οτι θες οπου θες.....εσυ χανεις!

@marmagas τα καγκούρια θα τρέξουν Lambo...τι περιμένεις ? Να τρέξουν με αγωνιστικά ?

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2017 at 1:33 PM, sC_w0lveS said:

Την Τριτη θα ειμαι εδω, οποιος γουσταρει μπορει να ερθει για βοηθεια :P

EU - USF2000 @ Lime Rock Park - Tuesday 5th September 2017 | RaceDepartment

 

Τελικα, δε θα τρεξω σημερα στον αγωνα του RD.
Μετα απο λιγο practice που εκανα θυμηθηκα, οτι κατι δε με παει με αυτο το αυτοκινητο.
Και στον δικο μας αγωνα που ειχαμε κανει στην Palm Beach, οσο και αν το ειχα προσπαθησει, ημουν κατι παραπανω απο τραγικος.
Θελει πολυ "ιδιαιτερη" οδηγηση για να βγαλεις χρονους και να μην καταληξεις να τρεχεις με τις ζαντες και δεν εχω χρονο να ασχοληθω για τον σημερινο αγωνα.
Θα τρεξει και ο ferrariXAROS (οσοι τον ξερουν απο "διπλα" θα καταλαβουν) οποτε η αποφαση για την μη συμμετοχη παρθηκε πολυ ευκολα :P

 

Link to comment
Share on other sites

Tim Wheatley - προγραμματιστής του rFactor 2

Telemetry actually says our Silverstone is quite accurate, and has a very similar feel (feel being a dirty word in modelling) to laser scanned ones. If that isn't felt, I would assume it is due to some other reason such as controller or FFB differences between products.

rFactor2 tracks are very accurate. Laser Scan is just another modeling technique, with the correct data and the right skills can create tracks equally accurate than laser scan.

Silverstone data were provided by the owners of the circuit and were extremely accurate, probably even more accurate than data obtained by Laser Scan for Kunos. Other circuits have not said anything but comparing with LimeRock, are seen very accurate,

Laser scan dont give an accuracy of 2cm in AC and not only that, it will be a representation of what was the track in this day not of its current state. The version of LimeRockPark in rFactor2 is now much more accurate than version Laser Scan iRacing.

Laser Scan in commercial level is unnecessary. Software like rFpro if it is able to represent and exploit that level of precision, but in a game is unnecessary, a simple way to draw more attention of the buyer.

 

  • Like 3
  • Haha 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω ακούσει από πολλούς που οδηγάνε στο rF2, ότι η μηχανή γραφικών είναι χάλια γιατί ενώ δεν έχει καλά γραφικά το sim σέρνεται.

Εδώ πρέπει να εξηγήσω ότι αυτό οφείλεται σε άλλους λόγους.

Quote

 

CPM tyre model

Studio 397 is very pleased with rFactor 2’s new tyre model, called the Contact Patch Model, which has been in use for around a year now. All of the latest cars already have it and older ones are currently being updated. It is being described as “one of the most accurate around”, due to its 2400 Hz refresh rate. Tyre manufacturers were also involved in the process of development.

 

 

Αυτό σημαίνει ότι πράγματι η φυσική των ελαστικών είναι αυτή που ήταν/είναι υπεύθυνη για το πρόβλημα αυτό. Βέβαια μετά τα τελευταία updates το πρόβλημα δεν υπάρχει καθόλου ή ελαχιστοποιήθηκε. Να μην ξεχάσουμε ότι τα ελαστικά δημιουργήθηκαν μαζί με κατασκευαστές ελαστικών. Επίσης μιλάμε για δεδομένα που διαβάζονται σε συχνότητα 2400Hz . Λογικό να γονατίζει επεξεργαστές και μνήμες.

Στα υπόλοιπα sim τα ελαστικά είναι απλοί αριθμοί χωρίς κανένα μοντέλο φυσικής. Επίσης είναι αδιανόητο να ακούω στο όριο μπορώ και το κρατάω, γιατί έτσι και περάσεις το όριο σου έχει φύγει και απλά δεν ξέρεις πως και γιατί όπως συμβαίνει στα αληθινά αγωνιστικά.

Στο όριο ΔΕΝ μπορείς ποτέ να το φέρεις στα ίσια, απλά έφυγες και τέλος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενταξει, καλη εντυπωση μου αφησε. Αν δεν εχεις κατι καλυτερο να κανεις, ειναι μια χαρα.
Καθαροι αγωνες, αλλα....
Δε μου αρεσε που γινονται οι αγωνες με fixed setup.
To 20λεπτο το θεωρω πολυ λιγο για αγωνα.
60% damage??? ελα τωρα, really?
Αν ξεκολλησουν απο τα παραπανω, που ερχονται απο τον n00boκοσμο του AC, θα ασχοληθω περισσοτερο.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...