Jump to content

rFactor2 [Greek]


mad_dog

Recommended Posts

16 minutes ago, liakjim said:

Όση διασκέδαση δεν είχα τόσο καιρό συνολικά στο rF2, την είχα χθες με τα Skip Barber.

Το αμάξι είναι καταπληκτικό, απόλυτη σύνδεσηarrow-10x10.png με την άσφαλτο και τις εντολές.

Καμία υπόνοια για περίεργα γλιστρήματα που νιώθω σε άλλες περιπτώσεις και με ξενερώνουν.

Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου αλλά θα το ξαναπώ : σβήστε ΟΛΑ τα mods.

ΠΟΤΕ κανένας modder , όσο καιρό κ να δουλεύει ένα mod, δεν θα πιάσει το επίπεδο της ISI.

Το ίδιο ισχύει και στην KUNOS.

Ελπίζω χθες να το είδε και κάποιος άλλος αυτό.

Υπάρχουν αμαξάρες στην ISI, βλ EVE, Brabham, Howston, Nissan GT-R, Formula Renault 3.5 2010, Marussia-Cosworth MR01.

Δεν χρειάζεστε κάτι άλλο.

H ISI πουληθηκε στο peak της,οτι ειχαν τα μαστορια της και οι μηχανικοι της το εδωσαν,αρεσε σε λιγους,ρομαντικους!

Η Kunos πουλαει mods τωρα,δεν ξερω ανarrow-10x10.png το καταλαβες.Η ποιοτητα πεφτει και προσπαθει με ηχηρα ονοματα να τραβηξει πελατες(κονσολιερηδες,εκει ειναι το χρημα),και καλα κανει!

Το hardcore simracing κοινο ειναι πολυ μικρο να συντηρησει εστω και ενα μικρο στουντιο σαν την kunos.

Μην νομιζεις οτι δεν ξερουμε τι τρεχουμε και που ειναι τα ωραια!

Ενα αυτοκινητο ειναι τοσο καλο και διασκεδαστικο ΟΣΟ ΕΜΕΙΣ το κανουμε!

Δεν ξερω αν εχεις τρεξει το RSR 3.0 απο το mod Power and Glory GTR2(Αριστοτελης) η απο Ηistorix mod,Rf1(Neils).

Το καλυτερο αμαξι του πρωτου πακετου Πορσε!

Ολα θα τα τρεξουμε,και καλα και κακα!

Τα λεμε το βραδυ!

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, liakjim said:

Όση διασκέδαση δεν είχα τόσο καιρό συνολικά στο rF2, την είχα χθες με τα Skip Barber.

Το αμάξι είναι καταπληκτικό, απόλυτη σύνδεση με την άσφαλτο και τις εντολές.

Καμία υπόνοια για περίεργα γλιστρήματα που νιώθω σε άλλες περιπτώσεις και με ξενερώνουν.

Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου αλλά θα το ξαναπώ : σβήστε ΟΛΑ τα mods.

ΠΟΤΕ κανένας modder , όσο καιρό κ να δουλεύει ένα mod, δεν θα πιάσει το επίπεδο της ISI.

Το ίδιο ισχύει και στην KUNOS.

Ελπίζω χθες να το είδε και κάποιος άλλος αυτό.

Υπάρχουν αμαξάρες στην ISI, βλ EVE, Brabham, Howston, Nissan GT-R, Formula Renault 3.5 2010, Marussia-Cosworth MR01.

Δεν χρειάζεστε κάτι άλλο.

Κατ΄αρχήν να πω πως όλοι όσοι τρέχαμε χθες και άλλοι που δεν ήταν δεν διαφωνούν με αυτά που λες όσον αφορά την ποιότητα αυτής της εξομοίωσης γι αυτό και τρέχουμε εδώ ,μη σε ξανακούσω να λες για το προβληματικό μοντέλο ελαστικών λοιπόν γιατί θα σου επισυνάπτω τα δικά σου λόγια στην απάντηση .

Να σου πω πως έχασες που έφυγες κάναμε μετά επικές μάχες και κατεβάσαμε με το σούπερ σετάπ του Δημήτρη Π. τους χρόνους αρκετά.

Εδώ θέλω να πω πως ο σέρβερ του mad μας έκλεψε στη φωτογραφία δείχνει καθαρά πως έχω κάνει καλύτερο χρόνο από αυτόν που λέει ο σέρβερ του ,αλητείες που θά λεγε κι ο Βήτας.20161106105130_1.jpg20161106105519_1.jpg20161106105924_2.jpg20161106105935_2.jpg

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim

@marmagas , Μη με πας πάλι σε αντιπαράθεση με την KUNOS να χαρείς, Διαφωνώ σε αυτά που λες με πτώση ποιότητας και τάχα Mods από KUNOS.

Το Porsche pack , είναι με διαφορά το καλύτερο ως τώρα και μόνο βελτιώσεις βλέπουμε παντού.

Μη γίνεσαι σαν τον άλλον.

Αναφέρομαι στο rF2 που έχει αμαξάρες ISI, μη κολλάτε συνέχεια στην ίδια πιπίλα , δεν κουραστήκατε πια?

Απόλαυσε τα games που γουστάρεις.

Link to comment
Share on other sites

@marmagas το forzassetto είχε σαν σκοπό να χτυπήσει τις κονσόλες...σαν start up όμως ποτέ δεν ξεκινάς με κονσόλα...απλά χρειαζόντουσαν πρόβατα για να ξεκινήσουν.

Και εγώ το είχα αγοράσει από την αρχή. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ SIM !!! Είναι forsassetto που θέλει να γίνει ή έστω νομίζει ότι είναι sim.

Δεν συγκρίνεται με το rF2 το ξέρουμε και το ξέρουνε. Τα έχουμε πει χίλες φορές. 

Η Kunos βρήκε modders και βγάζει ατυτοκίνητα (30 αυτοκίνητα μέσα σε 3 μήνες...) με σηματάκια λουλούδια και πεταλούδες...

Καλά κάνει,αλλά οι pro racers ούτε για πλάκα δεν στήνουν πρωτάθλημα εκεί. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mad_dog said:

@marmagas το forzassetto είχε σαν σκοπό να χτυπήσει τις κονσόλες...σαν start up όμως ποτέ δεν ξεκινάς με κονσόλα...απλά χρειαζόντουσαν πρόβατα για να ξεκινήσουν.

Και εγώ το είχα αγοράσει από την αρχή. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ SIM !!! Είναι forsassetto που θέλει να γίνει ή έστω νομίζει ότι είναι sim.

Δεν συγκρίνεται με το rF2 το ξέρουμε και το ξέρουνε. Τα έχουμε πει χίλες φορές. 

Η Kunos βρήκε modders και βγάζει ατυτοκίνητα (30 αυτοκίνητα μέσα σε 3 μήνες...) με σηματάκια λουλούδια και πεταλούδες...

Καλά κάνει,αλλά οι pro racers ούτε για πλάκα δεν στήνουν πρωτάθλημα εκεί. 

 

Για να κερδίσεις την εκτίμηση της pro hardcore κοινότητας πρέπει να τρέξεις τα benchmark αυτοκίνητα skip barber αλλιώς ότι και να λές είναι φούσκες.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα τα barber...

Αλλά όχι με το δικό μου τιμόνι. Τα δοκίμασα με την G25, αλλά δεν μπορώ να βγάλω ακόμη συπμεράσματα αν δεν τα τρέξω με το δικό μου.

Το G25 μετά από το DD μοιάζει πλαστικούρα, το FFB είναι ανύπαρκτο και δεν νιώθεις τίποτα...απλά ξενέρωσα...

Θα τα τρέξω με το δικό μου και μετά θα σου πω αργό σαλιγκάρι...

 

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim

Μακάρι κάποια στιγμή στο μέλλον να συνειδητοποιήσετε, την αιτία που οδήγησε στη ρήξη. Αν ο ignored δεν ήταν τόσο τοξικός , σήμερα θα τρέχαμε 20~25 άτομα rF2 και AC, raceroom και AMS και δεν θα είμασταν χωρισμένοι σε 2 κοινότητες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να νομιζεις ότι θα περιμένει η κοινότητα την κρίση σου για τα skip barber. 

Εμείς ξέρουμε από χρόνια εσύ υπάρχει πιθανότητα να μάθεις κάποτε, το ελπίζουμε. 

1 minute ago, liakjim said:

Μακάρι κάποια στιγμή στο μέλλον να συνειδητοποιήσετε, την αιτία που οδήγησε στη ρήξη. Αν ο ignored δεν ήταν τόσο τοξικός , σήμερα θα τρέχαμε 20~25 άτομα rF2 και AC, raceroom και AMS και δεν θα είμασταν χωρισμένοι σε 2 κοινότητες.

 

 

Δεν ισχύουν αυτά που λες, δεν συνεχίζουμε σ αυτό το κλίμα που είναι αυτό που οδηγεί σε ρίξεις. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panosdimip said:

Δεν πιστεύω να νομιζεις ότι θα περιμένει η κοινότητα την κρίση σου για τα skip barber. 

Εμείς ξέρουμε από χρόνια εσύ υπάρχει πιθανότητα να μάθεις κάποτε, το ελπίζουμε. 

Δεν σε έχω επιτεθεί ποτέ φραστικά, μην μου δίνεις το δικαίωμα να το κάνω τώρα.

Εγώ δεν είμαι η κοινότητα, είμαι μέλος της κοινότητας. Ποτέ δεν είπα κάτι το αρνητικό για το barber. To μόνο που είπα είναι ότι δεν κάνει για πρωτάθλημα. 

Για αγώνες μέσα στο Σ/Κ είναι πρόκληση. Δεν θα μάθουμε να οδηγάμε τώρα !!!

Με σύγχησες πρωι-πρωί, τι κατάλαβες τώρα ???

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, liakjim said:

σήμερα θα τρέχαμε 20~25 άτομα rF2 και AC, raceroom και AMS και δεν θα είμασταν χωρισμένοι σε 2 κοινότητες.

Εγώ δεν τρέχω σε 3 διαφορετικά sims. Προσωπική τοποθέτηση.

Κοιτάζω να μάθω ένα αυτοκίνητο για να κατεβαίνω στους αγώνες έτοιμος.

Μετά από τόσους αγώνες τώρα αρχίζω και μαθαίνω τα όρια του Megane. Δεν είναι παιχνιδάκι, μπήκαμε μέσα κάνουμε γύρους και χαιρόμαστε.

Βέβαια μερικοί τρέχουνε σε όλα, μέχρι και gameboy. Εγώ πράττω όπως παραπάνω, δεν τρέχω σε όλα.

2 minutes ago, panosdimip said:

 

Ε καλά συγνώμη τότε, παραειμαι καυστικός ώρες ώρες. 

Το βράδυ λοιπόν βάλε το καλό τιμόνι κ έλα. 

Στις 10. 

 

Μόνο αν μου δώσεις setup για τους επόμενους 4 αγώνες με το Megane και αν με το barber με αφήσεις να βγω μπροστά.

Και να βγεις δημόσια και να πεις ότι είμαι γρηγορότερος από εσένα.

 

Edited by mad_dog
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panosdimip said:

Το μόνο που θέλαμε είναι να σε βλέπαμε που κ που στο rf2 και εκτός Κυριακής του αγώνα. 

Eίχα έξοδο χτες...

6 minutes ago, mad_dog said:

Μόνο αν μου δώσεις setup για τους επόμενους 4 αγώνες με το Megane και αν με το barber με αφήσεις να βγω μπροστά.

Και να βγεις δημόσια και να πεις ότι είμαι γρηγορότερος από εσένα.

Περιμένω...

Har har har 

Link to comment
Share on other sites

Guest liakjim
6 hours ago, mad_dog said:

Δεν σε έχω επιτεθεί ποτέ φραστικά, μην μου δίνεις το δικαίωμα να το κάνω τώρα.

Εγώ δεν είμαι η κοινότητα, είμαι μέλος της κοινότητας. Ποτέ δεν είπα κάτι το αρνητικό για το barber. To μόνο που είπα είναι ότι δεν κάνει για πρωτάθλημα. 

Για αγώνες μέσα στο Σ/Κ είναι πρόκληση. Δεν θα μάθουμε να οδηγάμε τώρα !!!

Με σύγχησες πρωι-πρωί, τι κατάλαβες τώρα ???

 

Αχουυυυυ, προσβλήθηκε το μωρό....

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, liakjim said:

Μακάρι κάποια στιγμή στο μέλλον να συνειδητοποιήσετε, την αιτία που οδήγησε στη ρήξη. Αν ο ignored δεν ήταν τόσο τοξικός , σήμερα θα τρέχαμε 20~25 άτομα rF2 και AC, raceroom και AMS και δεν θα είμασταν χωρισμένοι σε 2 κοινότητες.

Απο εμενα προσωπικα, δεν υπαρχει καμια ρηξη.
Βαρεθηκα το ac, για πολλους και διαφορους λογους και αυτη τη στιγμη απολαμβανω τον καινουργιο ερωτα που λεγεται rf2. Δεν εχω κανενα θεμα με τα παιδια διπλα για θεωρηθει "ρηξη"
Αν παλι θεωρεις οτι υπαρχει καποια ρηξη, να εισαι σιγουρος οτι εκτος απο τον ignored εχεις βοηθησει και εσυ αρκετα ωστε να δημιουργηθει.
Γενικως, και εσυ και ο ignored εχετε σπασει μπαλλες, και απο δω και απο κει....
Φιλικα, παντα. Ξερεις οτι σε συμπαθω....

O ignored οσο τοξικος και αν ειναι δεν νομιζω οτι ειναι η αιτια που δεν τρεχουμε 20-25 ατομα rf2, ac, ams και r3e, που μακαρι να γινοταν αυτο. Γιατι απλα δεν υπαρχουν 20-25 ατομα που θα τα τρεξουν ΟΛΑ αυτα.

 

40 minutes ago, liakjim said:

Αχουυυυυ, προσβλήθηκε το μωρό....

Ειχα την εντυπωση οτι ηταν ignored :P

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Laser-Scanned Charade Track for rFactor 2 On The Way

Pixsim Modding, creators of the Nogaro track for rFactor 2, have announced a new modding project and it’s a big one: Charade.

The team is working on bringing on of the most legendary historical racing tracks to the simulation, helped by laser-scanned data to create a true rendition of this legendary track.

Also known as the Circuit Clermont-Ferrand, Charade has hosted four editions of the French Grand Prix between 1965 and 1972 and also served as a filming location for the movie Grand Prix. Back in 1989, the nine kilometer circuit was shortened to four kilometers and has served as testing and racing school venue ever since.

Despite playing no role in professional motor sports anymore, the track is still famous for bearing close resemblance to the Nürburgring Nordschleife in terms of challenge for the drivers.

The virtual version of Charade will come with two layouts, one dating back to the last Formula One Grand Prix 1972 and a fictional version of the original 8km layout as if this legendary track was still operational.

 908937trailer07.jpg

932585trailer06.jpg

597649trailer04-1.jpg

889592base1.jpg

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...