Jump to content

ASR Formula Open Wheel Classic 1991


mad_dog

Recommended Posts

Very nice and interesting mod for the rFactor2 is the ASR Mod.

This mod have Classic 1991 F1 cars.

 

Brabham BT60Y - 1991                                                                                          Jordan 191 - 1991                

1.jpg.b2068739169593ff718fa5a569b82dc2.jpg2.jpg.ca51a8dee7c9f1d96351a51729e2d1db.jpg

 

McLaren MP4/6 - 1991                                                                                            Minardi M191 - 1991

3.jpg.5434ebd9b22f530945b583370074170c.jpg4.jpg.9871c74a56a6c1d0ebf081bccd4a3632.jpg

 

Williams FW14 - 1991                                                                                             Benetton B191 - 1991

5.jpg.eb42587eda1ffd177e85e579cb505e15.jpg6.jpg.d975620c84f23854dbc8c8106f834378.jpg

 

Ferrari 643 - 1991                                                                                                   Tyrrell 020 - 1991

7.jpg.e1f5f7b2521a2c7cef58af846a68a5a2.jpg8.jpg.17d62cb7cfd8cde1b4dc881c6e02751e.jpg

 

Fondmetal FOMET1 – 1991                                                                                    Larrousse LC91 – 1991

rf2_fomet1.png.6ec9f4d2c3e72a3f6ec8e731846da9c1.pngrf2_lc91.png.973c468f59c7a0426acb141754bce1c7.png

 

1074863988_ASRFormula.thumb.png.f76ac16ca928de156d1848cb47993ed7.png

 

ASR OWC 1991

steam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
10 hours ago, mad_dog said:

Xτες από τον αγώνα μας...έτρεχα με κάτι γατάκια...το video είναι από τον τελευταίο γύρο...

Πολύ ένταση, πολύ αγωνία, φοβερός αγώνας !!!

Φοβερό το video. Σαν αληθινό. Ο ήχος η ένταση...  Το mod τα σπάει.

Εγώ ψήθηκα κιόλας για champ. Αν ψήνεστε κι άλλοι, Βουρρρρρρρρρρ

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό το video. Σαν αληθινό. Ο ήχος η ένταση...  Το mod τα σπάει.
Εγώ ψήθηκα κιόλας. Αν ψήνεστε κι άλλοι, Βουρρρρρρρρρρ
Σήμερα θα τρέξουμε του 1996
Θα δείξω γραμμές

Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Xτες από τον αγώνα μας...έτρεχα με κάτι γατάκια...το video είναι από τον τελευταίο γύρο...
Πολύ ένταση, πολύ αγωνία, φοβερός αγώνας !!!
 


Καλά ρε άθλιε...
Εγώ ΟΚ δεν γνωρίζω και δεν μου αρέσουν τα μονοθέσια F1

Εσυ που ξέρεις, σοβαρά τωρα, σε αυτό το βίντεο «δείχνεις» γραμμές;;;;

Εάν ναι, τότε τι να πω...
Να μπω και εγώ μέσα, που είπα ότι είμαι και άσχετος, να βαλω και το χειρόφρενο και να πάμε κόντρα να γουστάρουμε!!!

Πρώτη φορά βλέπω ντριφτ-F1 Αχαχαχαχα

Επίσης κατέβασε το βιντεάκι γιατί καρφωνεσαι με τις στουκες και τα bump

ΑΣΧΕΤΕ Χαχαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, troffeo said:

Πρώτη φορά βλέπω ντριφτ-F1 Αχαχαχαχα

Πόσο άχρηστος μπορεί να είσαι...

Toυλάχιστον ενημέρωση πρώτα...

Και εγώ εκεί το πλάγιασα με φρένο και προσπάθησα να το φέρω στα ίσια για να μην μου φύγει...όλα αυτά σε msec !!!

Tρισάθλιο σαλιγκάρι !!!

Har har har 

Link to comment
Share on other sites

Πόσο άχρηστος μπορεί να είσαι...
Toυλάχιστον ενημέρωση πρώτα...
Και εγώ εκεί το πλάγιασα με φρένο και προσπάθησα να το φέρω στα ίσια για να μην μου φύγει...όλα αυτά σε msec !!!
Tρισάθλιο σαλιγκάρι !!!
Har har har 


Βάζεις ένα βίντεο οτι νάνε!!!
ΔΕΝ υπάρχουν, ηθελημένα τουλάχιστον, powerslides σε F1 μονοθέσιο!!!
ΜΟΝΟ ΛΑΘΟΣ μπορεί να σου βγάλει πλαγιολίσθηση την οποία την πληρώνεις ΟΧΙ με msec οπως γράφεις, αλλα με sec!!!

Επίσης, επειδή εισαι ειδικός στην παραπληροφόρηση, ΜΟΝΟΣ σου γράφεις ότι το έχασες από φρένα και στο βίντεο το χάνουν από ΓΚΑΖΙ, κάτι που εσυ αγνοείς (ξέρεις το πετάλι τεεεεερμα δεξιά ειναι)!!!

Το οτι μάζεψες την ασχετοσύνη σου, ΔΕΝ σημαίνει ότι εισαι πιλότος και δείχνεις και γραμμές σε άλλους!!!

Αν θελεις χειρόφρενα και ντριφτ έλα στο RBR!!!

ΑΣΧΕΤΕ που θα μας μας μιλήσεις για ενημέρωση πρώτα και τα ρέστα!ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, troffeo said:

Το οτι μάζεψες την ασχετοσύνη σου, ΔΕΝ σημαίνει ότι εισαι πιλότος και δείχνεις και γραμμές σε άλλους!!!

Η ύπαρξή μου στον κόσμο του simracing έκανε γνωστό το άθλημα και κανονικά η κοινότητα πρέπει να με ευχαριστεί !!!

Όσο για το drift με γκάζι, δες λίγο στο 0:40 πως φεύγει γλυκά και όμορφα !!!

Τα παλιά τα μονοθέσια πήγαιναν powerslides γιατί μπορούσαν και πήγαιναν στο όριο !!!

Δες είπα ότι θα το πας όλο με τις μπάντες, αλλά σε μερικά σημεία αν είδες (που ακόμη και σήμερα την pole του Monaco την πήρε ο Ιceman με μικρά μπαντιλίκια !!!) επειδή είσαι στο όριο χτυπάς και καλό χρόνο αν όχι τον καλύτερο.

Άσχετε !!!

Δες την pole του Monaco...εγώ για να σε βοηθήσω στο λέω...να σε γλυτώσω από το ρεζιλίκι...

Har har har 

 

17 minutes ago, troffeo said:

ότι το έχασες από φρένα και στο βίντεο το χάνουν από ΓΚΑΖΙ, κάτι που εσυ αγνοείς (ξέρεις το πετάλι τεεεεερμα δεξιά ειναι)!!!

Δεν το έχασα από φρένα απλά τα ελαστικά τα είχα ζεστάνει στις προηγούμενες στροφές και εκεί που πίεσα μου έφυγε...που κανονικά δεν φεύγει, αλλά επειδή η θερμοκρασία ήταν υψηλή μου έφυγε...βέβαια Πιλότοι σαν εμένα μπορούν τέτοια λάθη σε nsec (δηλαδή τι nano...μιλάμε για picosecond) να καταλάβουν και να διορθώσουν καταστάσεις...δεν είναι σαν εσένα που σου φεύγει και το καταλαβαίνεις στον τερματισμό...

 

Link to comment
Share on other sites

@mad_dog 

Ferrari , Mc Laren , Benetton   Είναι μια κατηγορία.  To Benetton έχει όμως ένα bug στη ευθεία  start-finish.

Williams και Minardi άλλη κατηγορία.

Οπότε κανε server με  Ferrari , Mc Laren   μέχρι να έχουμε update για τα υπόλοιπα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,δεν θελω να σας χαλασω το ονειρο,αλλα δεν,δεν λεει τιποτε το mod.

Κλεμενα models,τυχαια physics τοσο off που για καποιο λογο μερικα μονοθεσια του 90 ειναι ταχυτερα των σημερινων.

Ουτε κατα διαννοια ιστορικα ακριβη.Για BOP μονο αν ειμαστε τυχεροι και απο την τεμπελια τους εχουν κανει copy-paste τα physics μεταξυ τους!

Μακρια!

Ριξτε μια ματια,ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΟ Mod ΑΥΤΟ,δεν σας κανει εντυπωση?

Οι ιταλοι στο gtitalia.org το καλοκαιρι ετρεξαν σε event 4 αγωνων Minardi day 2017,αλλα ειχαν επεμβει στα physics και καπως το σουλουπωσαν.

Και παλι δεν εμειναν και με τις καλυτερες εντυπωσεις.

Αν θελετε σας δινω το mod.

Και κατι ακομη,γρηγορες φορμουλες δεν δινουν μαχες αλλα στουκες οταν το επιπεδο δεν ειναι ...alien τυπου!

Ο χρονος αντιδρασης για διορθωση ειναι πολυ μικρος,θελει γρηγορα ρεφλεξ και πολυυυυυυυυ πρακτις.

Μονο και μονο η ηλικια των περισσοτερων εδω,ανω των 40!,μαλλον φρεναρει την χρηση τετοιας κατηγοριας.

Κοιταξτε τους φετινους αγωνες στο f1axxion,μικρες ηλικιες πολλα laps και practice και παλι πολλες στουκες.

Εδω σε μας εχουμε και μαπα mod!

 

 

Edited by marmagas
Link to comment
Share on other sites

Θέλει δουλειά το mod, δεν φαίνεται τελειωμένο, τα quali λάστιχα χαοτική διαφορά με τα soft. Ωραίους ήχους έχει πάντως.

Δεν είναι δύσκολο να το φέρουν στους πραγματικούς χρόνους προφανώς τεμπελιάζουν.

Κατά τη γνώμη μου κανένα F1 σε κανένα παίγνιο δεν είναι ακριβές απλά γιατί οι ομάδες δεν δίνουν τα data τους. Στα λάστιχα το ίδιο.

Καλό είναι για να σου ανεβάζει την αδρεναλίνη, εξωπραγματικές ταχύτητες σε σχέση με άλλα αμάξια.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, troffeo said:

Για αυτό και έλεγα σε αλλο ποστ μου ότι δεν τα «γουστάρω» αυτά τα αυτοκίνητα.

Tι να γουστάρεις βρε χρονοκαθυστέρηση !!!

Δεν είναι αυτά για την ηλικία σου...

Har har har

22 minutes ago, spyder said:

Κατά τη γνώμη μου κανένα F1 σε κανένα παίγνιο δεν είναι ακριβές απλά γιατί οι ομάδες δεν δίνουν τα data τους. Στα λάστιχα το ίδιο.

Kαλά αυτό εννοείται...τα ευκόλως...

Link to comment
Share on other sites

Στο ρουφου δεν εχουμε κατι ρεαλιστικο απο 80-90 F1,δυστυχως.Στο AMS εχουμε αξιοπρεπεστατες υλοποιησεις,F1 Retro+Classic και Turbos.Δεν φταινε οι ομαδες F1 που δεν δινουν δεδομενα οταν εχουμε προχειροδουλεια και κλεψιμο.

Απο τα χρονια του RF1, οι τυποι τοτε F1SR,εκαναν μλκς,μεχρι και mods απο το GP4 ειχαν κλεψει!

Και σωστοι να ερθουν οι χρονοι παλι μακρια,αυτα τα mods διωχνουν κοσμο απο το ρουφου.

Ο @liakjim παραπανω εχει πολυ δικιο.Αμαξια διαμαντια(Physics and tires οχι μοντελα) που αλλα sims ουτε μια τριχα δεν εχουν πλησιασει και ουτε προκειται ποτε,εμεις ....ψωνιζουμε απο σβερκο....

Μου ερχονται τωρα κατι μπαρουφες για αξια προιοντος,για ακριβο πακετο ολο μλκς....

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα  μερικά   πραγματάκια   εδώ πέρα ρε παιδιά   σχετικά με τα  asr  mods  έτσι και μού έκανε   εντύπωση  ειλικρικά  ,

μέ το πόσο  σίγουρα  και τελεσίδικα   κάποιοι εδώ από σάς  βγάζετε  συμπεράσματα   γιά τό άν  είναι καλά  ή ρεαλιστικά   , 

δἐν  θα αναφέρω  ονόματα  ,αλλα  και ούτε  έχω  πρόβλημα  να το κάνω  ...,δέν το κάνω γιατί απλά από τα λεγόμενά μου  ,θα καταλάβουν αυτοί.

Αναφέρεστε λοιπόν  γιά κλεμένα  μοντέλα  ,  τυχαία  physics  ( εδώ κολλάει το LOL)    ,   ότι  επίσης   διώχνουν  κόσμο  τα  αυτοκίνητα  αυτά  

από τα  ρφακτορ  ,χχααχαχχα    double LOL   !!!!    ...,  καί  άλλα   σχετικά όμορφα''   πού  κανονικά  ούτε κάν  θα έπρεπε  να σχολιάσω  ..,γιατί  απλά  καί μόνο είναι ανακρίβειες,

καί απαξίωση    πρός  ένα  απο τα σοβαρότερα modding  group   πού  υπάρχει  εδώ και πάρα πολλά χρόνια  καί κάνει εξαιρετική δουλειά   ,όχι  μόνο στό ρφ2   ..,αλλά  με μεγάλη επιτυχία  στό   ac    καί ams.

Οσο για τα πρωταθλήματα  πού επίσης   καπου  διάβασα, ότι δέν  τρέχουν  αυτά  τα αυτοκίνητα   ,δέν το γνωρίζω  ..,αλλα  είμαι σίγουρος  ότι  κάποια  τρέχουν  και αν καποιος κανει αναζήτηση  ,σίγουρα  κάτι θά βρεί   ,όχι μάλλον επίσημο   διότι   παίζουν  σίγουρα  θέματα περί δικαιωμάτων   καί γνωρίζουμε  ότι αρκετοί  μαιμουδιάριδες  έχουν  χρησιμοποιήσει  asr models  χωρίς  κάν  τήν αδειά τους.

Κλείνοντας   ,  θά ήθελα   ειλικρινά να μού πείτε  ,πώς και με ποιά κριτήρια    ,βγάζετε  συμπέρασμα ότι  αυτά τα αυτοκίνητα  είναι μούφα,   είναι πολύ μακρυά από  χρόνους   ή ακόμα  ότι είναι γρηγορότερα από σημερινά   και πολλα πολλά άλλα  ...,σχετικά  με  το πόσο είναι ακριβή  σε  physics  ή  άν  δέν  έχουν  καμία σχέση  με τα κανονικά.?

Γιά  να μπεί κάποιος στην διαδικασία νά κρίνει  ,πρέπει βασικά να δοκιμάσει  μέ όλες τίς  παραμέτρους  . 

Τι εννοώ  . 

Στήνω  το αυτοκίνητο  καί το φέρνω στα μετρα μου  ,σε κατάσταση αγώνα  .Δοκιμάζω  όλα τα ελαστικά πού είναι  διαθέσιμα  .

Δοκιμάζω  σε διαφορετικές συνθήκες θερμοκρασίας , καιρού ,κατάσταση  πίστας  ( διαφορετικότητα στρωμένης γόμας) ,όλα αυτά φυσικά , πλήρη διαθέσιμα  στό ρφ2.

Επίσης πολύ βασικό  δοκιμάζω  το ιδιο στημένο  αυτοκίνητο και σε άλλες  πίστες  ,προσαρμόζοντας   τίς αλλαγές πού απαιτεί εκει η εκάστοτε πίστα!

Ετσι  επειδή  κάνουμε προσομοίωση  αγωνιστική  όπως  λέμε ,τότε πρέπει  νά το κάνουμε και σωστά,γιά να πάρουμε όσο το δυνατόν  περισσότερα  καί

ακριβή δεδομένα.

 

 

Φιλικά πάντα Αντώνης 

 

 

 

Edited by Antonis14
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αντωνη γεια σου,ολα καλα?

Μην σε βαλω σε κοπο να ανοιξεις ttool να δεις λαστιχα,ουτε motec να δεις απειρο grip σε οδηγηση σε ραγες,σε παω απλα σε cornering speed.

Ολα τα αμαξια,ειδικα τα mods,τα βαζω(απο αλλου το εμαθα!) στο Silverstone να παρουν την Copse οσο πιο γρηγορα μπορω.

Λοιπον το πρωτο lol!

Το γρηγοροτερο περασμα αμαξιδιου,ολες οι κατηγοριες,εγινε φετος,F1,με ταχυτητα 275 χλμ.Το αμεσως αργοτερο το 2016 παλι F1 στα 255 χλμ.

Λοιπον ακου τωρα το ASR 91 ποσο εγραψε?!?!?!?

290χλμ!!!!Τι λες?Δοκιμασε το.Εκει βαζεις Χ.

Αλλο lol,εχουν βασισει την φυσικη-λαστιχο στο DW12.11 χρονια διαφορα,χαος,καμια σχεση.

Μου λες να το τεσταρω σε ολα τα λαστιχα,θερμοκρασιες,και πολλα αλλα.

Δηλαδη τι αλλο να δω?Μηπως γινει πιο αργο?

Ακου Αντωνη,στο ρουφου ειμαι απο την αρχη,εχω τρεξει πολλες ωρες και πολλα αμαξια.

Αργα η γρηγορα καταλαβαινεις τα καλα και ρεαλιστικα αμαξια.

Στην Βραζιλια το δοκιμασα και στο Silver.Δεν χρειαζεται κατι αλλο,χασιμο πολυτιμου χρονου.

Για τα μοντελα θα σου πω αλλη φορα,οπως και για τους ηχους.

Μοντελα ακριβη και original σε mod κατι πολυ σπανιο,μονο Apex και URD,ολα τα αλλα κλεμμενα η..μαιμουδενια.

Ααα,λες να κρινουμε με ολες τις παραμετρους ενα αμαξι,δηλαδη εδω να το κανω πιο αργο αφου ο modder μου εδωσε οτι ναναι?

Αληθεια σου λεω,τετοια mods δεν δικαιωνουν το ρουφου.

Εγω τσεκαρα τους σερβερς αν το τρεχουν,εσυ?

Το gp3 mod που τρεχετε ειναι διαμαντι,σωστη δουλεια!

Λυπαμαι πολυ αν εχεις πληρωσει,αλλα πιο αληθινη ειναι στο F1 2017 της codemasters!

Υποψιν οι χρονοι με πειραγμα στο σεταπ πεφτουν και αλλο στην Βραζιλια,οποτε αστο,γινεται χειροτερο!!!!lol!!!!!!

Η προτεινεις να βαλουμε τα δυνατα μας να το ....κανουμε αργο!lol!!!

Ξερεις ποσο γουσταρω ρουφου και τι χαζοτσακωμους εχω ριξει αλλα εδω το mod ειναι απαραδεκτο,δεν θαωασχοληθω αλλο,και πολυ ασχοληθηκα.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ελα φίλε  Δημήτρη   ,   θα τα πούμε  ts   κάνα βραδάκι  ,τώρα εδώ  να καθόμαστε να γράφουμε σεντόνια  ..,δεν βλέπω να εχει  και μεγαλο νόημα   ,άσε πού πιστευω

καί πάλι θα χαθεί η ουσία.

Σήμερα λογικά  θα  κάνω καμια γύρα σερβερ και θα μπώ τς  ,οπότε  μπορεί να τα πούμε εκεί καλύτερα!   :shake2:

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που ψάχνω  Jerez (άλλο thread)  πέφτω πάνω σε αυτό.

Εντάξει δεν είναι η 643. Μάλλον 641-642.

Ε, οποίος έτρεχε προχθές ASR και πήρε Ferrari μη μου πει δεν είναι 100%   Συμπεριφορά- Ήχος.

Υπόψιν δεν έχω ιδέα από physics ούτε έχω οδηγήσει ποτέ μονοθέσιο. Τα μάτια μου τι βλέπουν και τα χέρια μου τι νιώθουν. 

Προσέξτε τις γρήγορες  αριστερή-δεξιά  αμέσως μόλις περνάει ένα άλλο μονοθέσιο. Το αναπήδημα και το κράτημα του μονοθεσίου.

Εκτός και αν είναι θέμα Profesor οπότε χαίρομαι γιατί και εγώ έτσι το πήγαινα προχθές.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

βαλε  ρε μάστορα    asr      να ναι  και οτι να ναι ,   όλα ειναι  άψογα   ( και τα 95  είναι πολύ καλά) 

πίστες  άλλαξε  λιγακι το μενού   ,ρίξε καμια dubai   ,jerez   ,laguna     ..,ετσι  να αλλάξουμε σκηνικά!       :grece-flag:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    940
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...