Jump to content

SERVER Assetto Corsa Competizione


mad_dog

Recommended Posts

18 minutes ago, panosdimip said:

Εν τω μεταξύ πες και το άλλο, η εκκίνηση δεν έγινε σύμφωνα με την κατάταξη  qualify αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να βρεθείς μπροστά μου βρέθηκες γιατί κάναμε restart επειδή κάποιος από μας δεν πρόλαβε να πατήσει Drive.

Nαι εδώ έχεις δίκιο. Αλλά όπως πολύ καλά γνωρίζεις δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις εκκίνηση από εμένα.

 

18 minutes ago, panosdimip said:

Στη δεύτερη εκκίνηση έπρεπε να αφήσω τον Ανδρέα να πάρει τη θέση του επειδή είχα φύγει λίγο πιο γρήγορα και εσύ είχες κολλήσει πίσω του για αυτό και βρέθηκες μπροστά μου. 

Εκεί κόλλησα πίσω του γιατί παραδόξως ο @andre πήγαινε αργά σε αυτόν τον αγώνα.

18 minutes ago, panosdimip said:

Όπως καταλαβαίνεις αν είχε γίνει κανονική εκκίνηση θα ήσουν πίσω στο τέλος του αγώνα καμιά πενηνταριά δευτερόλεπτα τώρα θα μου πεις μπροστά στην αιωνιότητα τι είναι 50 δευτερόλεπτα.. 

Δεν θα απαντήσω εδώ, απλά δες την εικόνα

EU4FzEU.png

Για τον server μένει στα 70 γιατί όπως σου είπα και με 60 οι οδηγοί δεν είναι καλοί.

Στείλε μου με pm την SteamID. 

Ο @rapid_fast αν μπορεί να ενημερώσει αν μπορεί να μπει στον server 

4 minutes ago, rapid_fast said:

Μπαίνω.. δεν με ειδες? Ουγγαρία έχεις... 

Mπαίνεις κανονικά  ?

Μπορείς να οδηγήσεις και να διαλέξεις αυτοκίνητο ?

Αν ναι τότε δουλεύει, μένει να κάνω το ίδιο και για τον @panosdimip 

Και κάτι άλλο...για να μην χάσω και τα πρωτεία...η πίστα μπορεί να αλλάξει μέχρι το βράδυ...

Har har har 

Link to comment
Share on other sites

Και με το παρακάτω βιντεακι που δείχνει πόσο ιπποτικά σανιδώνει το γκάζι και ούτε λόγος για φρένο όπως παρατήρησαν εύστοχα οι προλαλησαντες @troffeoκαι @rapid_fast σταματώ και απαιτώ ικανοποίηση του αιτήματός μου για δημόσια συγνώμη όπως συμφωνήθηκε χτες ενώπιον φίλων συνοδηγών @andrek @spyder

 

Link to comment
Share on other sites

Πιλότε σου έκανε καθαρή προσπέραση και απ'τη στιγμή που είναι μισό+ αυτοκίνητο μποστά σου θα έπρεπε να κόψεις για να μην έχετε επαφή, όπως κάνουν στη πραγματικότητα.

Στο σερβερ δεν με βάζει μάλλον γιατί δεν εχω παίξει και έχω rating 0

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, spyder said:

Πιλότε σου έκανε καθαρή προσπέραση και απ'τη στιγμή που είναι μισό+ αυτοκίνητο μποστά σου θα έπρεπε να κόψεις για να μην έχετε επαφή, όπως κάνουν στη πραγματικότητα.

Δες εδώ που ενώ και είμαι μπροστά του (ενώ τον αφήνω) αν ήθελα έπαιρνα την εσωτερική γιατί είμαι καθαρά μπροστά του, αλλά φεύγω αριστερά για να τον αφήσω να μπει. Από το 0:26 και μετά έπρεπε να πάει αριστερά και όχι να με κλείσει.

@spyder δεν μου έκανε καθαρή προσπέραση, τον άφησα να κάνει, του έδωσα χώρο. Αλλη φορά αυτό δεν θα γίνει. Για μένα το θέμα έληξε.

@spyder μέσω pm επικοινώνησε με τον @andre για το SA, ξέρει αυτός. Αλλιώς σε βάζω με SteamID.

16 minutes ago, panosdimip said:

Φιλόθεε πάμε πάλι με Password για τον spyder αφού ξέρεις μέχρι να μαζέψει SA

O server έχει pass, γιατί είναι private και έχει περισσότερες δυνατότητες από τον public.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοθεε, έχεις χάσει το παιχνίδι λίγο πριν την αρχή του video που του έδωσες την εσωτερική. (εξαλλου το παραδέχεσαι και εσύ)

Στην συνέχεια δεν μπορείς να πας δεξιά και πολύ σωστά ο γατοΠάνος μπαίνει νομιμότατα στην δεξιά.

Απλώνει το αυτοκίνητό του όπως θα έκανε κάθε οδηγός με ένστικτο γερακιού, και δεν έχει υποχρέωση να σε αφήσει. Είναι μπροστά σου.   

Εσύ είσαι από σχεδόν στην αρχή, έως έξω στην κορυφή της στροφής οπότε εκεί πρέπει να αφήσεις το γκάζι και να μπεις από πίσω του.

Εκνευρισμένος όμως με τον εαυτό σου που τον άφησες στην αρχή της ιστορίας πατάς το γκάζι και τον βρίσκεις.  

Έτσι όπως τα λες δεν θα υπάρχει πουθενά προσπέραση. Ιδίως σε αυτή την πίστα περνάς μόνο αν κάνει λάθος ο μπροστινός σου.

Ιδίως εσείς που εχετε γυαλιά θα έπρεπε να προσέχεται και εμάς που δεν έχουμε. 

Εγώ ας πούμε δεν είμαι σίγουρος αν καταλάβαινα που βρίσκεται ο Πάνος στην έξοδο της στροφής. 

Ηρέμησε και σκέψου τα λάθη της όλης ιστορίας. 

 

*    Βάλε στο max wait time στο τέλος του qualy και στον χρόνο πριν την εκκίνηση του αγώνα τουλάχιστον 1,30min 

**  Κανε την εκκίνηση rolling start δυο στροφές με το όριο ταχύτητας όπως ήταν.

*** Τίποτα άλλο. Αυτά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panosdimip said:

Ο spyder δεν μπορούσε να μπει, αν δεν ξηλώσεις το SA δεν γίνεται, αυτά... 

To SA δεν το βγάζω για να μπαίνει και κόσμος.

Τότε θα το κάνουμε μέσω SteamID. O @andre μπήκε κανονικά ?

10 hours ago, rapid_fast said:

Μου πρότειναν να δηλώσω συμμετοχή σε αυτό

http://www.esport-racing.eu/signup/race-profile/?fbclid=IwAR2PhgR5YCklOBDC0CfBocSIDHpX4noi4tcQOLDQENoBsTp5R5FZhqUV7Cw

PS4 ? 

Mε lego θα τρέξετε ?

Θα μπεις να τρέξεις στον server ή αργότερα ?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mad_dog said:

O @andre μπήκε κανονικά ?

Μπήκα αλλά μου έβγαζε συνέχεια connection lost. Μάλλον ιντερνετικό θέμα. 

Και που σε. Κανε και ένα like στην ανάλυση που σου έκανα :toy:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mad_dog said:

 

Mίλησε κανείς ?

 

 

 

Tα σχόλια δικά σας 

Καλημέρα.
Ο αγαπητός μας πιλότος το είπε και το έκανε άρχισε να συμπεριφέρεται σαν γνήσιος wrecker.
Τα δύο αυτοκίνητα πάνε παράλληλα η Porsche έχει ανοίξει πάρα πολύ για να αφήσει χώρο για την προσπέραση, κρατάει αρκετά καλά τη θέση της μένοντας όμως λίγο πίσω με το εμπρός μέρος να είναι στο ύψος του καθρέφτη της Bentley, οταν συμβαίνει το μοιραίο. 
Από τη στιγμή που η Porsche δεν βρέθηκε εκεί ξαφνικά όπως γίνεται στην περίπτωση του dive bombing η Bentley οφείλει να μην ακολουθήσει την αγωνιστική γραμμή αλλά να ανοίξει και να κρατήσει ανοιχτό ένα διάδρομο για την Porsche. 
Αντ αυτού η Bentley συμπεριφέρεται σαν να μην υπάρχει κανείς στα δεξιά της πράγμα που δεν μπορεί να ισχυριστεί ο οδηγός της από τη στιγμή που όλα γίνονται σαν σε αργή κίνηση, ξέρει πως υπάρχει αυτοκίνητο δεξιά αφού το προσπερνά  άλλωστε υπάρχει και ο spotter που ενημερώνει πως υπάρχει αυτοκίνητο στα δεξιά, μόνο όταν δεν υπάρχει κίνδυνος σου λέει clear.
 Δεν μπορείς να κλείνεις την πόρτα πάνω στα μούτρα του άλλου χωρίς να ενδιαφέρεσαι για τις συνέπειες αυτό συνιστά κανιβαλλιστική συμπεριφορά, κατάφωρη παραβίαση των κανόνων  και εμμονική αδικαιολόγιτη εμπάθεια. 
Εύχομαι αν και δεν το νομίζω να πρυτανεύσει η λογική  στο μυαλό του πιλότου και να αρχίσει να συμπεριφέρεται όπως όλοι οι υπόλοιποι οδηγοί γιατί εδώ βρισκόμαστε για να διασκεδάσουμε και αν γίνεται να ξεχάσουμε για λίγο τα όσα συμβαίνουν στον πλανήτη. 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όπως το παρακάτω video, δηλαδή ο οδηγός δεν έπρεπε να κλείσει όπως λες (αλλά έκλεισε). Δηλαδή έκλεισε τα μούτρα κανονικά αλλά εκεί δεν άνοιξε ρουθούνι...μάλιστα.

Πολύ ενδιαφέρουσες απόψεις...

Και στο παρακάτω video υπήρχε spotter αλλά ο οδηγός επέλεξε να κλείσει τον άλλον οδηγό !

33 minutes ago, panosdimip said:

Από τη στιγμή που η Porsche δεν βρέθηκε εκεί ξαφνικά όπως γίνεται στην περίπτωση του dive bombing η Bentley οφείλει να μην ακολουθήσει την αγωνιστική γραμμή αλλά να ανοίξει και να κρατήσει ανοιχτό ένα διάδρομο για την Porsche. 

Αυτά που γράφεις τα ακούς ??? Μου λες εσύ να κρατήσει χώρο όταν εσύ ο ίδιος έκανες ακριβώς το ίδιο και χειρότερα όπως φαίνεται στο video ?

Δεν θα πω κάτι άλλο, θα μιλήσουν οι υπόλοιποι. 

 

33 minutes ago, panosdimip said:

 Δεν μπορείς να κλείνεις την πόρτα πάνω στα μούτρα του άλλου χωρίς να ενδιαφέρεσαι για τις συνέπειες αυτό συνιστά κανιβαλλιστική συμπεριφορά, κατάφωρη παραβίαση των κανόνων  και εμμονική αδικαιολόγιτη εμπάθεια. 

Αυτό ακριβώς αγαπητέ. Αυτό να το πεις στον εαυτό σου όταν με έκλεισες όπως φαίνεται στο video !!!

Οπότε τις κανιβαλλιστικές συμπεριφορές τις προσπερνώ σαν αστείο και αδιάφορο σχόλιο.

Και κοίταξε την μεγάλη διαφορά. Εγώ σε αφήνω να μπεις.

Με τον @rapid_fast έγινε μάχη και τον προσπέρασα στην μάχη πολύ καθαρά και για πλάκα !!! Ο άνθρωπος έφυγε στην στροφή γιατί δεν μπορούσε να κρατηθεί. Δεν τον ακούμπησα καν, υπήρχε ένα αυτοκίνητο χώρο αναμεσά μας.

Και στην ευθεία τον είχα για πλάκα. Απλα έκανε εμβολισμό. 

33 minutes ago, panosdimip said:

Τα δύο αυτοκίνητα πάνε παράλληλα η Porsche έχει ανοίξει πάρα πολύ για να αφήσει χώρο για την προσπέραση,

Tι άνοιξε η Porsche βρε σαλίγκαρε ? Που δεν μπόρεσε να κρατηθεί και πήγε όπως πηγε έξω ? Νομίζεις με άφησε χώρο ? Ο @rapid_fast να αφήσει χώρο ? Απλά έχασε το σύμπαν τα πετάλια και τα τιμόνια σε εκείνο το σημείο όπως μπήκε και τέλος. ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕ !!! Εκεί έγινε μάχη και έχασε καθαρότατα !!! Και αν δεις τον αγώνα η γραμμή του σε εκείνο το σημείο πάντα η ίδια είναι. Περιμένω την συγνώμη σου για την άκυρη και ανούσια τοποθέτησή σου.

Καλημέρα κύριοι.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά στο προηγούμενο συμβάν μαζί μου μίλησαν όλοι  αλλά δεν είχες την ευγενή καλωσύνη να σεβαστείς την άποψή τους ο μόνος που υπερασπίζεται την άποψη πως είχες δίκιο είσαι εσύ.

Παράλογο;;; 

Στο συμβάν με το Βήτα τοποθετήθηκα τώρα είναι η σειρά των άλλων. 

ΠΡΟΣ Θεού όμως πρέπει να σέβεσαι την γνώμη της συντριπτικής πλειοψηφίας αλλιώς παραληρείς εθελοτυφλικα με σκοπό την επιβεβαίωση με κάθε τρόπο. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στα πλαίσια αντικειμενικότητας που με διακατέχει, έχω να πω οτι το συμβάν έγινε μεταξύ μου και ενός ήδη ακυρωμένου οδηγού.

@spyderΛυπάμαι που ο οδηγός σε προσπέρασε παράτυπα και δεν έδωσε αμέσως πίσω τη θέση του. Σου χάλασε τον αγώνα. Δεν το κατανοεί, έχει σύνδρομο βερσταπεν

Ο ακυρωμένος οδηγός έπεσε σκόπιμα επάνω μου.

1) Δεν ήταν μπροστά για να θεωρηθεί ότι μπορεί να κρατήσει αγωνιστική γραμμή

2) Δεν ακολουθεί την αγωνιστική γραμμή, αλλά φεύγει από αυτή σκόπιμα για να προκαλέσει την σύγκρουση

3) Εχει βρεθεί στην προηγούμενη στροφή εκτός πίστας για να κερδίσει πλεονέκτημα ταχύτητας και να δοκιμάσει την προσπέραση.

Με βάση του κανονισμούς και τα δεδικασμένα οι επιπτώσεις πρέπει να είναι αντίστοιχες με του Σουμάχερ, που μηδενίστηκε για όλη την σαιζόν.

Και εδώ με εξωτερικό λινκ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατ’ αρχάς sorry που δεν έτρεξα σήμερα, είχα τηλεδιάσκεψη και τράβηξε πολύ. 

Απ την άλλη έσπασε και η καρέκλα μου (ακούς Πάνο), δεν υπάρχουν ανοιχτά μαγαζιά και προσπαθώ να βολευτώ με πατέντα λόγω περίεργου γραφείου.

 

Φίλοι συνοδηγοί που λέει και ο Φιλόθεος.

Βρεθήκαμε ξανά λόγω covid, να τα πούμε να κάνουμε και λίγα ματσάκια έτσι για την αδρεναλίνη να περάσουμε καλά.

Διυλίζεται τον κώνωπα.

Αναλώνεστε σε συζητήσεις που σε λίγο καιρό δεν θα έχουν νόημα αφού όταν τελειώσει η ιστορία με τον κορωνοιό ο καθένας θα τραβήξει τον δρόμο του.

Αυτά είναι φάσεις που θα γίνονται σε κάθε αγώνα. Ας είμαστε όλοι πιο προσεκτικοί και ας απολαύσουμε τις κόντρες στο δρόμο. 

 

Θα πω για το δεύτερο συμβάν μόνο και μόνο γιατί μίλησα και για το πρώτο (κακώς) και θα τα συνδυάσω σε δυο σειρές.

(Zandvoort) Ο Πάνος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια του Φιλόθεου και μετά προστάτευσε τη θέση του. Ο Φιλόθεος έπρεπε να αφήσει το γκάζι.

(Hungaroring) Ο Φιλόθεος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια του Παναγιώτη και μετά προστάτευσε τη θέση του. Ο Παναγιώτης έπρεπε να αφήσει το γκάζι.

 

Επικεντρωθείτε στις νίκες που φέρνει οι Μωβ-Μπλε glossy Aston Martin. 

Αεροδυναμική...  Κύριοι. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχεις πολύ δίκιο δεν πρέπει να διυλίζουμε το κουνούπι... όταν έχεις τόσο αεροδυναμικό αυτοκίνητο ξέρεις και μιλάς γιατί εσένα μόνο με το κυαλι αν το πετάξει μπορεί να σε κτυπήσει ο captain America και αυτό μέχρι την πρώτη στροφή γιατί μετά χρειάζεται τηλεσκόπιο ?

Χτες δεν τρέξαμε κάναμε ψυχοθεραπεία για να μαστε έτοιμοι για την επόμενη φορά. 

Εγώ πάντως έχω να προτείνω για να μην υπάρχουν θεματακια και να το χαρούμε όσο διαρκέσει να υπάρχει στο τέλος του αγώνα κατάθεση απόψεων και η πλειοψηφία να βγάζει αποτέλεσμα , να υπάρχει κ ένα συστηματάκι υποτυποδων ποινών το οποίο θα πρέπει να σεβόμαστε όλοι, δεν είναι δα τίποτα σπουδαίο έτσι για να αποφύγουμε τους χαρακτηρισμους. 

Επίσης να υπάρξει ένα πρόγραμμα αγώνων ίσως μέρα παρά μέρα για να μην κουραστούμε και για να μπορούμε να κάνουμε δοκιμές χαλαρά. 

Πρέπει να υπάρχει μια σχετική διαφάνεια, να μην ξεκινάμε με καχυποψίες και αμφιβολίες. 

Λίγα απλά και τακτοποιημενα. 

Αν δεν μπορεί ο πιλότος το κάνω εγώ για να μην τα πληρώνει όλα ο mad. 

Το συζητάμε πολιτισμένα το βράδυ μετά τις 10. https://tse1.mm.bing.net/th?id=OGC.aee1bf5bad74f80ce3958b338dcedc68&pid=Api&rurl=https%3a%2f%2fpeaceartsite.com%2fimages%2fpeace-love-flags-of-the-world-t.gif&ehk=EPxLjG3iu3xjYncl6y822K%2fUkoM1hUO8B6WbRwcXaUg%3d

Link to comment
Share on other sites

Ποινές, πρόγραμμα αγώνων κ.τ.λ. δεν μπορεί να υπάρξει από την στιγμή που θα τρέξουμε ένα μήνα και όπως είπε και ο @andre μετά ο καθένας τραβά το δρόμο του. Θα βάζουμε αγώνες και θα τρέχουμε όπως κάναμε μέχρι τώρα.

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πατέντα που θα ήταν αυτή η χώρα.

Ιδέα-σχεδιασμός-υλοποίηση     Ο Ξάδερφος.

Το κάτω μέρος που έσπασε σε δυο σημεία, μέσα έξω λάμα για τις απότομες επιταχύνσεις επιβραδύνσεις.

Συν διαγώνια στήριξη με λάμα για τα πλευρικά G. 

Ηλεκτροκολληση Κόψιμο Τρύπημα βίδωμα βάψιμο.

Ο μάστορας έδωσε εγγύηση για μοτέρ μέχρι 780hp.

20200406_190043.thumb.jpg.29e74046285a0f28f8a23e0cb8d62e10.jpg

 

Βρήκα και παρήγγειλα ένα ζευγάρι καινούρια αλλά θα παραλάβω σε 30+ μέρες.  Δεν προλαβαίνουν λόγω covid. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...