Jump to content

SERVER Assetto Corsa Competizione


mad_dog

Recommended Posts

43 minutes ago, panosdimip said:

Προς το παρόν νομίζω πως πρέπει να αφήσεις τα πραγματα όπως είναι με password to 70 είναι πολύ υψηλή τιμή .

Ετοιμάσου να ατιμαστείς .

O server θα έχει τις παραπάνω ρυθμίσεις. Έτσι θα μπει και ξένος κόσμος. Η εμπειρία έδειξε ότι ακόμη και με SA60 οι οδηγοί είναι σαν εσένα κρεοπώλεις !!!

Αν δεν έχεις SA70 δώσε μου την SteamID να σε βάλω στην λίστα να δεις αν μπαίνεις, μην κάνουμε δοκιμές την τελευταία στιγμή.

*edit

Για να δεις πως οδηγάνε υποδειγματικά. Βλέπω που έρχεσαι από δεξιά και ούτε καν κάνω προσπάθεια να σε κλείσω. Εσύ βέβαια σαν γνήσιος χασάπης ούτε καν άφησες περιθώριο που για να σώσω την κατάασταση είχα βγει τελείως έξω. Όμως εσύ εκεί να με κλείσεις.

Γιατί αν έτρεχα όπως εσύ θα σε έκλεινα από την αρχή να μην μπορούσες να βγεις δεξιά για να μπεις μέσα και μετά θα ήσουν πίσω. Όμως εσύ ακόμη και που σου έδωσα τον χώρο μετά με έκλεισες δεν βγήκες δεξιά να μην έχουμε επαφή. Και αυτό φαίνεται καθαρά στο 2ο video που σε αφήνω να βουτήξεις.

Επίσης φαίνεται στο 1ο video που ξέρω ότι είσαι κοντά μου και δες πόσο χώρο σε αφήνω. Εσύ αν ήσουν θα με εμβόλιζες κανονικά χασάπη !!! Και αντί μετά να φύγεις ανοιχτά αριστερά χώθηκες σφήνα που είχα βγει τελειώς έξω στα kerb για να έχω όσο χωρό μπορώ να αποφύγω τα χειρότερα.

Στον επόμενο αγώνα το καλό που σου θέλω να με έχεις σε απόσταση 10m γιατί έτσι και δω ότι είσαι κοντά μου θα παίξουμε γαλλικό τρίμπαλλο...

Link to comment
Share on other sites

Εχασες τα φρένα αλλά και τας φρένας σου αγαπητέ τυπικότατη προσπέραση και αφου είχα χώρο γιατί να μην τον εκμεταλευτώ.

Ολα όσα λες αναιρούνται με τον τρόπο που μπήκες στην πίστα

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε χασάπη θα μπορούσα να κάνω το ίδιο στην δεξιά στροφή, να σε έκλεινα όπως εσύ. Δεν το έκανα σε άφησα χώρο να μπεις με ασφάλεια.

Αυτή είναι η διαφορά μας. Δες ξανά το 2ο video πόσο υποδειγματικά σε αφήνω. Στην έξοδο έπρεπε να αφήσεις χώρο. Δεν το έκανες...δεν πειράζει...

Η πρόταση για το γαλλικό ισχύει να ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω ότι ο οδηγός της Porsche βλέπει ότι υπάρχει μια Aston Martin πάνω στην γραμμή (αγωνιστική) της Bentley και αποφασίζει, έξυπνα για εμένα, να αλλάξει γραμμή και να εκμεταλλευτεί, το πιθανό "μπλοκάρισμα" της Bentley.

Όλο αυτό τον τοποθετεί καλύτερα στην είσοδο της δεξιάς από το εσάκι που ακολουθεί, με αποτέλεσμα στην αριστερή η Bentley να είναι εκτός αγωνιστικής γραμμής (καλά μπορείς να το πεις εκτός τόπου και χρόνου) και σαφέστατα το Porsche μπροστά μισό τουλάχιστον μήκος (δηλαδή έχει περάσει την κολώνα της πόρτας) όπως ορίζουν οι κανονισμοί από καταβολής motorsport!!!

ο "εταιρος" και μάλλον "κατσαπλιάς" οδηγός της Bentley δεν μπορεί να αποφασίσει πως διαχειριστεί την κίνηση-πίεση που έχει δεχθεί, μένει στο γκάζι και όποιον πάρει ο χάρος (όχι ο Γιάνναρος ε??)

Πολύ πολύ απλά!!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@troffeo εδώ είναι όμως η μαγάλη διαφορά. Εγώ βλέπω τον οδηγό που με πλησιάζει. Δεν κάνω προσπάθεια καν να τον κλείσω ενώ θα μπορούσα άνετα. Μετά που τον αφήνω ούτε καν βουτάω να μπω δεξιά κοφτά μέσα αλλά βγαίνω έξω για να μπει αυτός. 

Περίμενα κάτι ανάλογο και από τον άλλο οδηγό. Την επόμενη φορά κλείσιμο κανονικά και αν με περάσει κρέμασέ μου τα @@ από την μύτη. 

Δες καλύτερα το 2ο video που είναι μαζί με τα 1o

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένε τρισμέγιστε οδηγέ αγώνων @mad_dog λυπάμαι και με όλο τον σεβασμό στις "ειδικές" οδηγικές ικανότητες σου, θα διαφωνήσω με το σκεπτικό σου κάθετα, οριζόντια, αλλά και σε κάθε άξονα!

Το γεγονός ότι ΔΕΝ κατάλαβες τις προθέσεις του άλλου οδηγού και αντέδρασες όπως θέλεις να πεις "ιπποτικά" δεν σου δίνει το δικαίωμα να ορμήξεις μόλις "ξύπνησες" στην επόμενη στροφή επάνω του.

Μπορείς να διατηρήσεις την ψυχραιμία σου και να αντεπιτεθείς "ξεδιπλώνοντας" τις "αρετές" σου αργότερα...

Για εμένα φταίς και εάν ήμουν αγωνοδίκης θα σου έκανα μόνο επίπληξη και όχι τιμωρία, γιατί από το λίγο που βλέπω στο βίντεο μετά το κοπάνημα σου, αφήνεις το γκάζι. Στην επόμενη όμως θα έβλεπες μαύρη σημαία και ποινή στον επόμενο αγώνα....

Θα σου ανεβάσω βιντεάκι που μάλιστα το συμβαν γίνεται ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ στροφή του αγώνα

 

ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο 04 για να καταλάβεις τι σου λέω παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

@troffeo σου ξαναλέω, δες το 2ο video.

Δεν όρμηξα, πήγα όσο μπορούσα έξω να μην έχουμε επαφή. Καταρχήν αν δεις το video από την αρχή δεν κάνω προσπάθεια να τον κλείσω. Δεν πως μπαινουμε παράλληλα και οι δύο μέσα και ούτε τον άγγιξα. Μετά βγήκα όσο μπορούσα έξω να μην έχουμε επαφή. Αυτός αποφάσισε να μην με δώσει χώρο και απλά να ακολουθήσει την γραμμή του.

Για αυτό σου λέω, την επόμενη φορά θα δει πως οδηγά κανονικά ο @mad_dog και όχι ιπποτισμούς και μ@λ@κιες. 

Στην αρχή του αγώνα πήγαινα τον @andre προφυλακτήρα. Δεν τον ακούμπησα πουθενά ούτε έκανα προσπάθειες βούτας και ας ήμουν γρηγορότερος χθες από τον @andre που όλοι ξέρουμε ποιος είναι ο @andre και πως οδηγά. 

19 minutes ago, troffeo said:

ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο 04 για να καταλάβεις τι σου λέω παραπάνω

Ρε @troffeo καμία σχέση οι γραμμές οι παραπάνω με τα GT3.

Mην συγκρίνεις ανόμοια πράματα. 

Εγώ δεν έδωσα μάχη εκεί, εγώ του έδωσα ιπποτικά θέση να πλασαριστεί. Αν έδινα μάχη θα τον είχα κλείσει.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mad_dog said:

Δεν όρμηξα, πήγα όσο μπορούσα έξω να μην έχουμε επαφή. Καταρχήν αν δεις το video από την αρχή δεν κάνω προσπάθεια να τον κλείσω. Δεν πως μπαινουμε παράλληλα και οι δύο μέσα και ούτε τον άγγιξα. Μετά βγήκα όσο μπορούσα έξω να μην έχουμε επαφή. Αυτός αποφάσισε να μην με δώσει χώρο και απλά να ακολουθήσει την γραμμή του.

Δεν μπορώ να σου εξηγήσω? Δεν μπορείς να με καταλάβεις? Όλα πιθανά, οπότε θα σου απαντήσω ....ρητορικά.....

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα" χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Aν το έχεις το ACC έλα να τρέξουμε όλοι μαζί με τα παιδιά. Όπως ήμασταν όλοι μαζί παλιά στις πίστες είναι άλλη φάση !

Αν έχεις χρόνο, διάθεση και θέλεις να σου δείξω γραμμές μπες σήμερα ή όποτε μπορείς. Ο server είναι 24/24 !

Har har har 

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά που βλέπω?

Πραγματικά δεν μπορώ να το πιστέψω..

Απο την μια μιλάμε για οδηγούς με rate 70% και απο την άλλη δεν ξέρουμε να πάρουμε μια στροφή σωστά...

Για τους χαρακτηρισμούς δεν θα πώ τίποτα, θεωρώ τα λέτε στην πλάκα..

Αλλά να μην έχουμε καθαρή εικόνα ούτε πως να σταθούμε στην ευθεία? Αγνοούμε ακόμα και πως να οδηγήσουμε σε μια ευθεία??

Αγνοούμε απόλυτα τη συμπεριφορά μας στο braking zone???

Εχουμε διαβάσει κανονισμούς ή τρέχουμε όπως μας εξυπηρετεί στο μυαλό μας και μόνο?

Αν τρέχουμε όπως εμείς το σκεφτόμαστε, πηγαίνουμε single mode, time attack και κάνουμε ότι θέλουμε..

Οταν πατάμε multiplayer, αυτομάτως έχουμε υποχρέωση να ξέρουμε τι υποχρεώσεις και τι δικαιώματα έχουμε στην πίστα.

Εχουμε κάθε δικαίωμα να προστατευσουμε τη θέση μας, και υπάρχουν συγκεκριμένοι κανόνες που ορίζουν πως γίνεται και τι δεν επιτρέπετε..

Υπάρχουν όμως κανόνες κίνησης σε μια πίστα, πριν καν χρειαστεί να προστατέψουμε τη θέση μας..

ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΗ ΖΩΝΗ ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑΤΟΣ

Είναι βασικός κανόνας. Κανένας και για κανέναν λόγο δεν επιτρέπετε να αλλάξει γραμμή στη ζώνη φρεναρίσματος.

Επόμενος κανόνας. Το εμπροσθεν κινούμενο όχημα 

Επόμενος κανόνας. Η στροφή ανήκει σε αυτόν που έχει την εσωτερική γραμμή.

Επόμενος κανόνας, αυτός που ακολουθεί έχει πλήρη ορατότητα, είναι υποχρεωμένος να εξασφαλίσει την προστασία του και του εμπρός κινούμενου οχήματος.

Επόμενος κανόνας, δεν παραβιάζουμε τα όρια της πίστας για να αποκτήσουμε πλεονέκτημα.

Επόμενος κανόνας, αυτός που εξέρχεται της πίστας, εισέρχεται σε αυτήν με αποκλειστική ευθύνη να μην προκαλέσει ατύχημα, ακόμα και αν αυτό σημαίνει οτι θα περιμένει να περάσουν όλα τα οχήματα που κινούνται εντός της πίστας.

Στα βίντεο που βλέπω, υπάρχει καταστρατήγηση και καταπάτηση κάθε βασικού κανόνα οδήγησης.

2 αυτοκίνητα κινούνται σε μια ευθεία, ο ενας εμπρός και ο άλλος πίσω.

Ο εμπρός έχει κάθε δικαίωμα να αλλάξει μια φορά γραμμή να προστατευσει τη θέση του.

Δεν το κάνει, (έχει και 2η φορά δικαιωμα να το κάνει, αλλά τότε πρέπει να αφήσει τουλάχιστον χώρο ίσο με ένα όχημα ελεύθερο ΑΣΧΕΤΩΣ αν η πίστα είναι στενή.)

Δεν γίνεται καμία κίνηση απο το εμπρός οχημα. Το πίσω όχημα προσεγγίζει  και στο braking zone βρίσκεται στην εσωτερική καλύπτοντας πλήρως την στροφή.

Δεν υπάρχει καμία υποστροφή, καμία αλλαγή γραμμής, καμία κίνηση άμυνας η επίθεσης. Ειναι μια καθαρή και ασφαλής προσπέραση.

Το όχημα που έχει δεχτεί την προσπέραση, έχει χώρο να κινηθεί, καθώς και πλήρη οπτικό έλεγχο της κατάστασης. Στη ζώνη ενδιάμεσης επιτάχυνσης, αντί να πραγματοποιήσει διορθωτική κίνηση εντός των ορίων της πίστας (για να ακολουθήσει την αγωνιστική γραμμή)  επιλέγει να κινηθεί εκτός των ορίων της πίστας για να αποκτήσει πλεονέκτημα για την επόμενη στροφή. 

Η προσπέραση ήταν υποδειγματική πάνω σε χειρουργικό τραπέζι..

Ο γιατρός δίκασε τον σαλίγκαρο..

Ο σαλίγκαρος πλήρωσε το κάρμα του εγωισμού...

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mad_dog said:

Aν το έχεις το ACC έλα να τρέξουμε όλοι μαζί με τα παιδιά. Όπως ήμασταν όλοι μαζί παλιά στις πίστες είναι άλλη φάση !

Αν έχεις χρόνο, διάθεση και θέλεις να σου δείξω γραμμές μπες σήμερα ή όποτε μπορείς. Ο server είναι 24/24 !

Har har har 

Δυστυχώς το έχω το ACC, αλλά μου θυμίζει την παρουσία του στο pc μου, μόνο όταν κάνει updates...

Η αλήθεια είναι, χωρίς να θέλω να κατηγορήσω το ACC, άλλωστε περί κολοκυθόπιτας κλπ, ότι όπως έγραψα και σε άλλο Post στον χρόνο που μπορώ να διαθέσω θέλω να ασχοληθώ μόνο με RBR, iRacing και με τις Αναβάσεις του @John@John στο rFactor 2.

Κάπου μπορεί να συναντηθούμε 

Link to comment
Share on other sites

Ρε @rapid_fast τι κάθεσαι και γράφεις κατεβατά λες και τρέχουμε πρώτη φορά ?

Η μ@λ@κι@ έγινε γιατί τον άφησα. Αν έκλεινα από την αρχή για να διατηρήσω την αγωνιστική μου γραμμή και να μπω πρώτος στην στροφή θα έπαιρνε τα @@μου. Eπαναλαμβάνω, δεν έδωσα καν μάχη εκεί, αν έδινα μάχη ΔΕΝ υπήρχε περίπτωση να μπει μπροστά μου. 

Εξήγησα τι έγινε παραπάνω και φαίνεται και καθαρά στο video. Tα υπόλοιπα τα προσπερνώ και δεν τα σχολιάζω καν.

Απλά τον είδα και είπα να τον αφήσω. Γιατί αν δεις πως μπήκα στην στροφή μαζί του παράλληλα και ούτε τον άγγιξα αυτό δεν το κάνει σχεδόν κανείς. Τα υπόλοιπα είναι ρομαντικές π@π@ριες.

3 minutes ago, troffeo said:

Κάπου μπορεί να συναντηθούμε 

Θα συναντηθούμε στις αναβάσεις τρισάθλιο σαλιγκάρι !!!

Har har har 

@rapid_fast προσπάθησε να μπεις στον server σε παρακαλώ. Να δούμε αν δουλεύει και για σένα η entrylist. Aν μπορείς κάντο τώρα για να μην τρέχουμε τελευταία στιγμή για αλλαγές στον server.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, rapid_fast said:

Ομολογείς οτι τον άφησες να σε περάσει με σκοπό μετά να τον χτυπήσεις και να του στερήσεις τον αγώνα??? 

 

Εαν σκέφτηκες τόση ώρα αυτό και έχοντας διαβάσει τα παραπάνω τότε δεν έχει νόημα να σου απαντήσω.

Και αν δεις όχι μόνο αφήνω το γκάζι για να μην τον εμβολίσω αλλά τραβιέμαι και στην άκρη. 

Και εσύ μου λες είχα σκοπό να τον χτυπήσω και να του χαλάσω τον αγώνα...

Τι να πω...καταστάσεις Λούνα Παρκ

7 minutes ago, rapid_fast said:

Ομολογείς οτι τον άφησες να σε περάσει με σκοπό μετά να τον χτυπήσεις και να του στερήσεις τον αγώνα??? 

 

Κοίτα μην σκέφτεσαι τόσο πολύ και κάψεις καμία φλάντζα, δοκίμασε να δεις αν μπαίνεις στον server.

Link to comment
Share on other sites

Kαι για να μην ξεχνιόμαστε...

Στον server υπάρχει τώρα η entrylist την οποία δοκίμασα και δουλεύει. Ο Server έχει SA70 !

Στον server μπορούν μέχρι τώρα να μπούν οι:

1. @mad_dog (SA > 70)

2. @rapid_fast (μέσω entrylist)

3. @andre (SA > 70)

4. @panosdimip (SA = ?) αν δεν έχει SA70 μου στένει με pm το SteamID

5. @spyder να επικοινωνήσει με @andre για την SA μέσω pm.

Όποιος άλλος επιθυμεί να τρέξει μαζί μας και δεν έχει SA70 μας ενημερώνει και τον βάζω στην entrylist

@sosna, @geovas77, @gchristod και όποιον άλλον έχω ξεχάσει.

Στους αγώνες με προσοχή μην ρίξουμε το SA. Θα μπουν και ξένοι οδηγοί από σήμερα αφού το pass φαίνεται στον server.

Δοκιμάστε να μπείτε στον server, π.χ. @rapid_fast

Link to comment
Share on other sites

Kαλά εσύ μετά από όλα αυτά έρχεσαι και γράφεις αυτήν την μ@λ@κι@ ? 

Aυτά που έγραψα για τον server τα διάβασες ?

Και μένα με ξεπερνάνε πολλά πράματα αλλά δεν κάνω σχόλια ούτε κάνω την κλαψιάρα.

Ακόμα δεν μου είπε το SA σου !!!

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mad_dog said:

@troffeo εδώ είναι όμως η μαγάλη διαφορά. Εγώ βλέπω τον οδηγό που με πλησιάζει. Δεν κάνω προσπάθεια καν να τον κλείσω ενώ θα μπορούσα άνετα. Μετά που τον αφήνω ούτε καν βουτάω να μπω δεξιά κοφτά μέσα αλλά βγαίνω έξω για να μπει αυτός. 

Περίμενα κάτι ανάλογο και από τον άλλο οδηγό. Την επόμενη φορά κλείσιμο κανονικά και αν με περάσει κρέμασέ μου τα @@ από την μύτη. 

Δες καλύτερα το 2ο video που είναι μαζί με τα 1o

Πες μας που θα τον έκλεινες για να ξέρουμε πως θα οδηγάς..

Γιατί εκεί που ήσουν τοποθετημένος στο braking zone δεν μπορούσες να βουτήξεις πουθενά, δεν είχες δικαίωμα σε άλλη γραμμή πέρα από αυτή που ακολούθησες..

Τι ανάλογο περίμενες από τον άλλο οδηγό? να σου αφήνει ανοικτή την γραμμή αριστερά ενώ είσαι πίσω?

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, rapid_fast said:

Γιατί εκεί που ήσουν τοποθετημένος στο braking zone δεν μπορούσες να βουτήξεις πουθενά, δεν είχες δικαίωμα σε άλλη γραμμή πέρα από αυτή που ακολούθησες..

Καλά γκαβούλιακας είσαι ?

Ότι ώρα ήθελα έκλεινα και έπαιρνα την εσωτερική. Να λές κάτι να το καταλάβω, να είναι μ@λ@κι@ και να συνεχίζεις υπάρχει πρόβλημα. 

Ρε @rapid_fast αυτά μην τα λες σε εμάς γιατί μας κάνεις και γελάμε. Μην το κουράζεις άλλο το θέμα. 

Σε ρώτησα 4 φορές αν μπορείς να μπεις στον server. Τελικά μπορείς να μπεις ναι ή όχι ?

Link to comment
Share on other sites

 Εν τω μεταξύ πες και το άλλο, η εκκίνηση δεν έγινε σύμφωνα με την κατάταξη  qualify αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να βρεθείς μπροστά μου βρέθηκες γιατί κάναμε restart επειδή κάποιος από μας δεν πρόλαβε να πατήσει Drive.

Στη δεύτερη εκκίνηση έπρεπε να αφήσω τον Ανδρέα να πάρει τη θέση του επειδή είχα φύγει λίγο πιο γρήγορα και εσύ είχες κολλήσει πίσω του για αυτό και βρέθηκες μπροστά μου. 

Όπως καταλαβαίνεις αν είχε γίνει κανονική εκκίνηση θα ήσουν πίσω στο τέλος του αγώνα καμιά πενηνταριά δευτερόλεπτα τώρα θα μου πεις μπροστά στην αιωνιότητα τι είναι 50 δευτερόλεπτα.. 

https://youtu.be/1c8DSqgX4bk

 

Edited by panosdimip
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mad_dog said:

Καλά γκαβούλιακας είσαι ?

Ότι ώρα ήθελα έκλεινα και έπαιρνα την εσωτερική. Να λές κάτι να το καταλάβω, να είναι μ@λ@κι@ και να συνεχίζεις υπάρχει πρόβλημα. 

Ρε @rapid_fast αυτά μην τα λες σε εμάς γιατί μας κάνεις και γελάμε. Μην το κουράζεις άλλο το θέμα. 

Σε ρώτησα 4 φορές αν μπορείς να μπεις στον server. Τελικά μπορείς να μπεις ναι ή όχι ?

Μπαίνω.. δεν με ειδες? Ουγγαρία έχεις... 

Ο σέρβερ έχει πρόβλημα με τα επιλεκτικά αποτελέσματα και τις αποκρύψεις των χρονων των υπερ-οδηγών..

Π.χ. Μονζα 1,43,580 που κανένας άλλος παγκόσμια δεν κατάφερε να κάνει...

Ρωτάω ξανα.. Αφού μπορούσες να τον κλείσεις και να μην περάσει, γιατί τον άφησες και μετά τον τράκαρες? Αυτό δεν καταλαβαίνω.

Εχεις εξήγηση? απο το πρωί το σκέφτεσαι.. Πες κάτι.. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...