Jump to content

SERVER Assetto Corsa Competizione


mad_dog

Recommended Posts

Μισή ώρα είναι Practice
Άρα 9:15 + 0:30 = 9:45
15 min είναι το Quali, άρα ξεκινάμε στις 22:00 ώρα Ελλάδας

Ο αγώνας είναι διάρκειας 45 min
O αγώνας θα γίνει στις 21:00 τοπική ώρα, άρα νύχτα

Όσοι θελήσουν να τρέξουν μαζί μας πρέπει να έχουν το τελευταίο DLC και να κάνουν δοκιμές αν με την νύχτα δεν έχουν πρόβλημα (λόγω αδύνατη κάρτας γραφικών)

Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί Πέμπτη 13.02.2020

Gesendet von meinem SM-N950F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να κάνεις ένα σέρβερ γνωριμίας με Password για τα παιδιά εδώ, να δοκιμάσουν το παιχνίδι αυτήν την Πέμπτη.

Ας αφήσουμε τις ακρότητες για μετά ?

Αντε @andreκαι @spyderπροτείνω να το αγοράσετε αν δεν το χετε κάνει ακόμα και φυσικά όποιος άλλος θέλει πιστεύω είναι καλοδεχουμενος από τον admin @mad_dog.. 

ΥΓ. Προτείνεται ανεπιφύλακτα και δια ροπάλου η χρήση VR η εμπειρία γίνεται εκ των ουκ άνευ και δια παντός. 

Edited by panosdimip
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με την ώρα.

Αν είναι να μπουν θα μπουν. Και πρόσεξε αυτοί που τρέχουν 15min αγώνα είναι επικίνδυνοι και θα σε τρελάνουν στην στούκα. Αγώνας 15min δεν είναι αγώνας.

30min το ελάχιστο, για να μην σου πω το αφήνω 45min.

Η επιλογή πίστας είναι την τελευταία στιγμή γιατί λόγω έλλειψης χρόνου δεν γίνεται προπόνηση. Οπότε μπαίνουμε όλοι στον server με τις ίδιες αρχικές συνθήκες για όλους.

Έπρεπε να ήταν εδώ ο liakjim να τον έδειχνα γραμμές γιατί εσύ μόνο τον προφυλακτήρα μου βλέπεις 

Har har har 

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσουμε πως κατεβήκαμε qualify με λιακάδα και ξαφνικά στο race 15 άνθρωποι βρέθηκαν να ξεκινάνε με σλικ σε καταιγίδα, ήταν φανταστικά .

Φυσικά πρώτος εγώ στο qualify και δεύτερος στον αγώνα λόγω απειρίας στο βρεγμένο ,ο mad ένα γύρο τουλάχιστον πίσω  χεχεχεχε.

Το παιχνίδι τα σπάει πάντως !!!!

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/19/2020 at 7:38 AM, mad_dog said:

Η επιλογή πίστας είναι την τελευταία στιγμή

 

23 hours ago, panosdimip said:

κατεβήκαμε qualify με λιακάδα και ξαφνικά στο race 15 άνθρωποι βρέθηκαν να ξεκινάνε με σλικ σε καταιγίδα

:89:  Κάτι μου θυμίζουν αυτά.

 

@mad_dog  Θέλω πλήρη αποτελέσματα.  Έλα μη ντρέπεσαι, κανε σωστή παρουσίαση.

@panosdimip  Και τι έγινε τελικά. τρέξατε με σλικ στη βροχή; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια για τον αγώνα. Έβαλα ρυθμίσεις καιρού στον server 1 - 4 = fairly realistic weather το 4. Kαι στον αγώνα είχαμε βροχή. Tώρα το άλλαξα σε 2 για να μην έχουμε πάλι εκπλήξεις.

Στον πρώτο γύρο μπαίνω να εκτελέσω ποινή γιατί στην εκκίνηση έχασα την σειρά, έμεινα πίσω. 

Στον δεύτερο γύρο λέω θα μπω pit να αλλάξω βρόχινα. Δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός ότι ο server είχε ρυθμίσεις tyreSetCount  1 (Specify the number of permitted tire sets).

Γιατί ενώ άλλαξα ελαστικά δεν είδα διαφορά...μήπως δεν με άφησε να αλλάξω ελαστικά γιατί είχα μόνο ένα tire set...δεν ξέρω αυτό πρέπει να το ψάξω. Κατά τα άλλα να πω ότι οι χρόνοι μου στο quali ήταν με 60lt που όταν έβαλe και ο άχρηστος @panosdimip έγραψε ίδιο χρόνο με εμένα (να το επιβεβαιώσει).

H ατμόσφαιρά καλή, αλλά οταν έχεις αμάξι μπροστά δεν βλέπεις τίποτα, αλλά η συμπεριφορά καλή στην βροχή, νομίζω το grip ήταν αρκετά καλό για βροχή και ίσως παραπάνω από ότι θα έπρεπε, αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου. Eπίσης να πω καθαρός αγώνας, το rating βοηθάει σε αυτό.

Στον επόμενο αγώνα θα τρέξουμε 45min και με 22 άτομα. Ο server ήταν full.

Οι χρόνοι κύριοι:

owHnEt0.jpg

 

HKPBhEE.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, andre said:

 

:89:  Κάτι μου θυμίζουν αυτά.

 

@mad_dog  Θέλω πλήρη αποτελέσματα.  Έλα μη ντρέπεσαι, κανε σωστή παρουσίαση.

@panosdimip  Και τι έγινε τελικά. τρέξατε με σλικ στη βροχή; 

Επειδή δεν ξέρω ακόμα πολλά για το παιχνίδι δεν κατάλαβα αν έτρεχα με σλικ η όχι, το μόνο που κοίταξα ήταν τα λίτρα αλλά ίσως η ρύθμιση να ήταν τέτοια που να μπήκαν αυτόματα τα wet  γιατί παρατήρησα πως είχε αλλάξει αυτόματα η ρύθμιση του τραξιον γι αυτό στην αρχή μου ξέφυγαν οι πρώτοι 5 και μέχρι να το καταλάβω και να το μειώσω πέρασαν 3 γύροι. 

Κατά τα άλλα οι αριθμοί κύριε @mad_dogμιλάνε μόνοι τους και σ ευχαριστούμε για την ανάρτηση - ανάλυση χεχεχεχε!!! 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τρέξατε με σλικ στη βροχή, τρέξατε με γουετ που σας τα έβαλε αυτόματα , τρέξατε με σλικ αλλά είχαν πρόσφυση γουετ.

Δεν υπάρχει log να δεις ρε mad τι έγινε;

Thanks για τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

@andre από ότι κατάλαβα πρέπει να έβαλε από μόνο του wet το οποίο δεν είναι σωστό.

Γιατί κατά την ώρα εκκίνησης μπορεί να ξεκινήσει βροχή και ο οδηγός μπορεί να σκεφτεί τι θα βάλει. Γιατί μπορεί να σκεφτεί η βροχή μπορεί να σταματήσει οπότε θα το ρισκάρω ή μπορεί να πει θα οδηγήσω σίγουρα και θα αλλάξω βρόχινα στο πρώτο pit.

Έχει ακόμη θέματα πάνω σε αυτό. Επίσης στην εκκίνηση που έφαγα ποινή, έγινε γιατί τα αυτοκίνητα παιρνούν το ένα μέσα από το άλλο σαν να είναι διάφανα. Αυτό είναι τελείως arcade.

Ο δρόμος στην βροχή δεν ξέρω, αλλά σίγουρα έχει καλό grip για βροχή

Είναι αυτά τα θέματα που ακόμη θέλουν δουλειά και χάνει σε σχέση με το rF2.

Link to comment
Share on other sites

Και δεν είναι μόνο τα ελαστικά κανονικά το βρόχινο σετάπ πρέπει να διαφέρει αρκετά από αυτό του στεγνού .

Εφαγες ποινή γιατί παρσύρθηκες από αυτούς που βιάστηκαν να εκκινήσουν χωρίς να ακολουθήσουν τις πληροφορίες στην οθόνη .

Το γκριπ είναι φαινομενικά καλό αλλά από τους χρόνους φαίνεται πως δεν είναι και τόσο καλό επίσης σε αρκετές στροφές με έβγαζε από την πορεία μου λόγω ελατωμένης

πρόσφυσης και κάνα δυό φορές πήγα να σβουρίξω καθώς το πορσικό είναι λίγο βιτσιόζικο  .

Κλπ .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο βρόχινο πρέπει να το ψηλώσεις για να μην βρίσκει κάτω, εξηγώ παρακάτω.
Το ωραίο ήταν ότι σε σημεία που είχε λιμνάζοντα νερά το αυτοκίνητο έβρισκε και ένιωθες το μπούκωμα.
Δεν ξέρω αν το καταλάβατε όσοι τρέχαμε, αλλά ήταν πολύ καλό το feeling.

Για Setup πρέπει να γίνουν δοκιμές και να ξεκινήσουμε από ελατήρια (μαλάκωμα ή σκληρά) και μετά ελαστικά πιέσεις και να δούμε διαφορές.




Gesendet von meinem SM-N975F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Forum Statistics

    939
    Total Topics
    15.2k
    Total Posts

Living Legends

mad_dog, the fastest sim driver in the world

PC Games for free

UNREAL.jpg.06a44fa7bc9a0e74a2fd28f90ad76a27.jpg

Top 5 PC games

×
×
  • Create New...